Mija 30 lat od incydentu w TVP z Aleksandrą Jakubowską. Na wizji doszło do zamieszania Żródło: TRICOLORS/East News

Mija 30 lat od incydentu w TVP z Aleksandrą Jakubowską. Na wizji doszło do zamieszania

29 Kwiecień 2021 Marta IdzikowskaMarta Idzikowska

Aleksandra Jakubowska 30 lat temu zapadła w pamięć większości Polek i Polaków. Dokonała rewolucyjnego czynu, nagle opuszczając na wizji program TVP, który prowadziła, tym samym wywołując wielkie oburzenie, ale i podziw. W jaki sposób pożegnała się wtedy z widzami?

  • Aleksandra Jakubowska wiele lat temu prowadziła główne wydanie „Wiadomości” w TVP
  • 13 stycznia 1991 r. na wizji zdecydowała się na szokujący krok
  • Widzowie zapamiętają ją z charakterystycznego pożegnania i „gestu z torebką”

Aleksandra Jakubowska przed pamiętnym wydarzeniem przez wiele lat funkcjonowała w mediach. Swoją karierę rozwijała między innymi w „Przyjaciółce” czy „Sztandarze młodych”. Pracę w TVP rozpoczęła w roku 1987, gdzie szybko wspinała się po szczeblach kariery.

Po pewnym czasie prowadzenia reportaży i relacji sejmowych została doceniona na tyle, że zaproponowano jej pracę w „Wiadomościach”, co było dużym prestiżem i wyróżnieniem - tym bardziej, że prowadziła wydanie główne.

Aleksandra Jakubowska i skandal w TVP. Tego nie da się zapomnieć

Po jakimś czasie w Telewizji Publicznej zaczęło dochodzić do różnych wydarzeń, które przyczyniły się do fali dymisji w obrębie stacji. Ponieważ Aleksandra Jakubowska doskonale wiedziała, że jej chwile również są policzone, postanowiła rozegrać całą sytuację po swojemu.

13 stycznia 1991 roku doprowadziła do niespotykanej dotąd akcji, która spowodowała w TVP prawdziwą rewolucję. Otóż w trakcie prowadzonego przez dziennikarkę programu, nagle postanowiła ona pożegnać się z widzami i po prostu... opuścić studio.

Widok grobu Violetty Villas. Zdjęcie na nagrobku jest wyjątkoweWidok grobu Violetty Villas. Zdjęcie na nagrobku jest wyjątkoweCzytaj dalej

- W imieniu odchodzącego kierownictwa DPI serdecznie dziękuję państwu za życzliwość, a także za krytyczne uwagi, które pomagały w pracy i tworzeniu nowego kształtu dzienników przez ostatnie 13 miesięcy. A ze swej strony chcę się z państwem serdecznie pożegnać, dziękując za wszelkie przejawy sympatii. Dziękuję - powiedziała zaskoczonym telewidzom.

Po wszystkim zebrała swoje notatki, podniosła się z miejsca i - co chyba najbardziej charakterystyczne - zabrała spod blatu swoją niedużą ciemną torebkę. Od tej pory stała się prawdziwą legendą.

Aleksandra Jakubowska. Odważna gwiazda TVP, która wszystko robiła po swojemu

Dziennikarka po całej aferze musiała odpierać oskarżenia, jakoby cała sytuacja była zainscenizowana. Podobno Jakubowska otrzymała od szefostwa zgodę na wypowiedzenie pożegnalnych słów. Prawdopodobnie jednak nawet oni nie spodziewali się tak ostentacyjnego wyjścia ze studia.

Co ciekawe, słynna torebka stała się gwiazdą wideobloga gwiazdy o nazwie „Z torebki Jakubowskiej”. Mogliśmy w nim obserwować przemianę kobiety na przestrzeni lat.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Plejada.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł