Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Krawczyk

TRICOLORS/East News

Na grobie Krzysztofa Krawczyka rozbłysną światła i zagra muzyka

20 Października 2021

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Udostępnij:

16 października miała miejsce uroczystość poświęcenia nowego grobu Krzysztofa Krawczyka. Niedawno okazało się, że to nie koniec zmian na cmentarzu w Grotnikach. Planowane jest również oświetlenie nagrobka. Co więcej, z pomnika ma także rozbrzmiewać klimatyczna muzyka.

Przyjaciel artysty — ksiądz Krzysztof Niespodziański, będący autorem nagrobka, zdradza skąd pomysł na taki wygląd tego miejsca.

Grób Krzysztofa Krawczyka zostanie zmodernizowany

Autorem nagrobku wybitnego artysty jest jego przyjaciel ksiądz Krzysztof Niespodziański. W rozmowie z magazynem Fakt wyznał, co symbolizują poszczególne elementy pomnika i w jaki sposób mają one odpowiedź w życiu Krzysztofa Krawczyka.

Autorstwo pomnika przypisuje się mnie akurat, aczkolwiek prawda jest taka, że mogę powiedzieć, że jestem współautorem projektu. Projektując ten pomnik, a właściwie robiąc wizualizację, od razu powiedziałem, że to nie jest spełnienie artystycznych wizji autorskich. Tylko to ma być pomnik, który będzie miał w sobie tę symbolikę i będzie przede wszystkim takim śladem przeżyciowości rodziny — wyznał ksiądz Krzysztof Niespodziański

Świat według Kiepskich

Niespodziewane informacje o "Świecie według Kiepskich". Fani przekazali swoje nietypowe wnioski

CZYTAJ DALEJ

Cały grób pełen jest symboliki i nawiązań do życia zmarłego 5 kwietnia piosenkarza. Jak podkreślił ksiądz Krzysztof Niespodziański, pomnik Krzysztofa Krawczyka miał nawiązywać do jego życia prywatnego i twórczości artystycznej.

-Kamień, który wykorzystujemy do pomnika, to jest coś twardego, coś silnego. My sami w sobie jesteśmy słabi, więc to symbolizuje oparcie na panu Bogu. Oczywiście nie mogło zabraknąć tego aspektu chrześcijańskiego z krzyżem Zbawiciela. Te płyty, które pokrywają grób, one mają takie odniesienie do estrady. Takiej tradycyjnej, tej starej jeszcze, która składała się z takich stopni, po których artysta schodził. Ławki, które mają być wyrazem tej widowni, która się gromadzi przy tym grobie. Kolory kamienia, które są użyte, to jest taki brąz, ale w zasadzie jest czytany jako czerwień- symbolizuje miłość, czy krew Zbawiciela. To wszystko ma odniesienie do tego, jakim Krawczyk był człowiekiem. Starałem się, żeby to było jak najbardziej czytelne, zarówno dla rodziny, która tutaj przychodzi, jak i dla tych, którzy chcą odwiedzać ten grób, spotykać się i wspominać Krzysztofa — wyznał w wywiadzie dla magazynu "Fakt" ksiądz Krzysztof Niespodziański

Jako wieloletni przyjaciel piosenkarza, autor nagrobku starał się oprzeć projekt miejsca pochówku Krzysztofa Krawczyka na trzech płaszczyznach ich znajomości.

Jeden poziom był taki osobisty, drugi to była płaszczyzna kapłaństwa. Jako kapłan też bardzo często rozmawialiśmy z Krzysztofem na tematy religijne. Byłem też jego spowiednikiem i takim kierownikiem duchowym. W wielu sprawach duchowych się mnie radził. A trzecia płaszczyzna to moje zainteresowanie sztuką — powiedział autor pomnika ksiądz Krzysztof Niespodziański

Światła i muzyka na grobie Krzysztofa Krawczyka

Jeszcze niedawno byliśmy świadkami uroczystości poświęcenia grobu wybitnego polskiego artysty. Odprawiający mszę biskup Antoni Długosz zdradził, że nagrobek Krzysztofa Krawczyka będzie jeszcze ulepszany.

-Obecna realizacja nagrobka jest pierwszym etapem. Planowany jest także okalający grób płotek oraz oświetlenie grobu jak sceny, przez źródło fotowoltaiczne. Tuż po pogrzebie 10 kwietnia mówiłem, że Grotniki to będzie polskie Memphis. Dziś już wiem, że tak jest. Zbieżność tych porównań nie jest przypadkowa — wyznał biskup Antoni Długosz

Jak widać, plany modernizacji miejsca pochówku Krzysztofa Krawczyka stają się coraz bliższe rzeczywistości. Jak wyznał w rozmowie z "Super Expressem" manager artysty Andrzej Kosmala, istnieje duża szansa, że na grobie piosenkarza zagra nastrojowa muzyka.

-Jak instalację elektryczną założymy, to będzie mały odtwarzacz, na którym będą nagrane na skrzypcach najpopularniejsze piosenki Krzysztofa. Muzyka będzie bardzo delikatnie puszczana, tak żeby nikomu nie przeszkadzało.  Będzie się rozlegał dźwięk ulubionego psalmu Krzysztofa "Pan mym pasterzem", "Barki" czy "Chciałem być marynarzem" - wyznał w rozmowie z "Super Expressem" manager artysty Andrzej Kosmala

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Zdumiewające, co pokazała Magda Gessler. Wszystko się nagrało, nie spodziewaliśmy się takiego widoku
2. Kacper Kuszewski nagle zniknął z "TTBZ". Niebywałe, co teraz się z nim dzieje. Wszyscy byli w błędzie
3. Czołowa gwiazda największego hitu walczy ze śmiertelną chorobą. Dramatyczny wpis w sieci. "Czas odpuścić"

Źródło: fakt.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Jak dobrze znasz Michała Wiśniewskiego?

Pytanie 1 z 6

Która z nich była pierwszą żoną Michała Wiśniewskiego?

Martyna PałkaAutor

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Odważne słowa Dody na temat kolejnego małżeństwa. "2022 to będzie mój rok"

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Doda zabrała głos ws. zarzutów

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Dorota R. usłyszała zarzuty. Grozi jej 8 lat więzienia

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Komentarze po odebraniu nagrody przez Lewandowskiego. "Absurd"

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Dorota Gardias szczerze o walce o powrót do zdrowia

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Agnieszka Woźniak-Starak przyłapana na randce

Czytaj więcej >