Nie żyje słynny aktor Żródło: światgwiazd.pl

Nie żyje Hal Holbrook, kultowy aktor hitowych seriali Polsatu

2 Luty 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Nie żyje Hal Holbrook. Aktor miął bogaty dorobek artystyczny, często grywał w popularnych filmach i serialach. Wiele z nich polscy widzowie mogli oglądać w Polsacie. Fani seriali "Kości", "Chirurdzy" czy "Ostry dyżur" na pewno kojarzą go z charyzmatycznych ról.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Kiedy i gdzie zmarł aktor
  • W jakich filmach i serialach grał
  • Jak wyglądało jego życie prywatne

Nie żyje Hal Holbrook. Jak podają media, aktor zmarł w wieku 95 lat w swoim domu w Beverly Hills. Wielokrotnie był nominowany do prestiżowych nagród, w tym Emmy i Oscara. Tę pierwszą zdobył za jednoosobowe show "Mark Twain Tonight". O jego śmierci poinformował na Twitterze Aaron Fernandes.

Nie żyje słynny aktor, Hal Holbrook. Miał bogaty dorobek artystyczny

Na dużym ekranie Hal Holbrook zadebiutował w 1966 roku rolą Gusa Leroya w "Przyjaciółkach". Od tamtej pory niemal bez przerwy występował w filmach i serialach, zdobywjących uznanie wśród widzów. Mogliśmy go oglądać między innymi we "Wszystkich ludziach prezydenta" czy miniserialu "Licoln". Podkładał także głos w słynnych bajkach "Koty nie tańczą" i "Herkules".

Nie stronił od kontrowersyjnych i trudnych ról, jak postać Douga Saltera w dramacie telewizyjnym "Tego lata". Bohater był homoseksualistą po rozwodzie, wychowywał także 14-letniego syna. Nawiększą rozpoznawalność przyniosły mu jednak liczne w role w serialach telewizyjnych.

Aktor zagrał między innymi Johna Schwinna w "Rodzinie Soprano", Mickeya Stokesa w "Agentach NCIS", Waltera Perkinsa w "Ostrym dyżurze", Nate'a Madocka w "Synach Anarchii", Reda Hudmore'a w "Kościach" czy doktora Lewisa Klatcha w "Chirurgach".

Staranny dobór ról sprawił, że Hal Holbrook mógł się pochwalić wyjątkowo przemyślaną filmografią. W 1966 roku dostał się na Broadway z show "Mark Twain Tonight", za które został nagrodzony Tony Award i Drama Desk. Rok później show trafił do telewizji, gdzie puszczały go stacje CBS i Xerox. Dzięki temu otrzymał nagrodę Emmy. Kolejną nagrodę Emmy zdobył za rolę Haysa Stowe'a w serialu NBC, "The Bold Ones: The Senator".

Aktor był trzykrotnie żonaty

Aktor nie miał łatwego dzieciństwa. Gdy mał 2 lata, on i jego dwie siostry zostali porzuceni rodziców. Dzieci były wychowywane przez dziadków. Ciężkie przeżycia jednak nie zatrzymały artysty przed zrobieniem fenomenalnej kariery.

Hal Holbrook miał trzy żony. Po raz pierwszy ożenił się w w 1945 roku z Ruby Holbrook. Para rozwiodła się w 1965 roku. Drugi raz stanął na ślubnym kobiercu w rok po rozwodzie. Sakramentalne "tak" powiedział Carol Eve Rossen. Małżeństwo zakończyło się w 1983 roku rozwodem. Ostatnią partnerką artysty była aktorka, Dixie Carter. Para pobrała się w 1984 roku i byli razem do momentu jej śmierci w 2010 roku.

Trzecia żona Hala Halbrooka zmarła na raka macicy. Zanim to się stało pojawili się razem na ekranie. Mąż pojawił się w kilku odcinkach serialu "Projektantki". Wystąpił obok niej także w ostatnim przedsięwzięciu Dixie Carter, "That Evening Sun" z 2009 roku.

Niestety, to nie jedyna przykra wiadomość, jaką przekazujemy w ostatnich dniach. Wczoraj, 1 lutego, przekazaliśmy równie smutną wiadomość o śmierci Krystyny Rutkowskiej-Ulewicz, znanej z seriali "Niania", "Plebania" czy "Klan".

Nie żyje Hal Holbrook

Hal Holbrook w 1977 roku. Źródło: wikipedia.org, autor: NBC Television, domena publiczna

Następny artykuł