Nie żyje Bunny Wailer Żródło: commons.wikimedia.org/AlfredMoya.com for Jamaica MAX Jamaica Tours, Guides, Vacations

Nie żyje Bunny Wailer. Był legendą muzyki reggae

3 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Nie żyje Bunny Wailer. Ostatni z liderów grupy „The Wailers”, w której skład wchodzili także Bob Marley i Peter Tosh, zmarł w szpitalu w Kingston na Jamajce. Oficjalna przyczyna śmierci nie została podana. W ostatnim czasie muzyk przeszedł jednak dwa udary. Miał 73 lata.

  • W wieku 73 lat zmarł legendarny muzyk Bunny Wailer
  • Wraz z Bobem Marleyem i Peterem Toshem stworzył zespół „The Wailers”
  • Zdobył trzy statuetki Grammy, Order Jamajki i Order of Merit
  • W lipcu 2020 roku przeszedł drugi udar mózgu
  • Odszedł w szpitalu w Kingston na Jamajce
  • W sieci pożegnali go m.in. Shaggy i Bobi Wine

Bunny Wailer nie żyje – przykrą wiadomość przekazał mediom menadżer muzyka, Maxine Stowe. Ostatni z liderów grupy „The Wailers” odszedł w szpitalu w Kingston na Jamajce. W chwili śmierci miał 73 lata.

Nie żyje Bunny Wailer. Kondolencje płyną z całego świata

Bunny Wailer był niekwestionowaną ikoną muzyki reggae. Jego odejście pogrążyło w żałobie wielu fanów i artystów na całym świecie. W sieci legendarnego członka grupy „The Wailers” pożegnał między innymi Shaggy. Popularny wokalista złożył też kondolencje rodzinie.

- Rok 2021 nie będzie lepszy niż 2020. To jeden z najsmutniejszych momentów w historii naszej kultury. Bunny Wailer, członek, założyciel i jedyny ocalały z trio Wailers nie jest już z nami. To wielka strata dla reggae, Jamajczyków i fanów reggae na całym świecie. (…) Kondolencje dla rodziny – napisał na Facebooku.

Wiadomość o śmierci Bunny'ego Wailera przekazał także Bobi Wine. Polityk i wokalista opublikował post na Facebooku, w którym podziękował zmarłemu muzykowi za wkład w muzykę reggae. Słowa otuchy i wsparcia skierował też do jego najbliższych.

Ewa Farna pokazała odmienioną sylwetkę. Diametralnie zmieniła swój stosunek do tego, co jeEwa Farna pokazała odmienioną sylwetkę. Diametralnie zmieniła swój stosunek do tego, co jeCzytaj dalej

- Wypoczywaj dobrze, Bunny Wailer, ostatni z zespołu muzycznego The Wailers, który wychował wielkiego Boba Marleya. Dziękuję za wkład w muzykę Reggae i ludzkość. Moje serce kieruje się do rodziny, przyjaciół i fanów na całym świecie – napisał.

Bunny Wailer odszedł 2 marca 2021 roku w szpitalu w Kingston na Jamajce. Choć oficjalna przyczyna jego śmierci nie została podana, wiadomo, że w ostatnim czasie muzyk zmagał się z poważnymi problemami natury zdrowotnej – w lipcu 2020 roku lekarze mieli zdiagnozować u niego drugi udar mózgu.

Bunny Wailer – kim był?

Bunny Wailer – a właściwie Neville O'Riley Livingstone – urodził się 10 kwietnia 1947 roku na Jamajce, z którą związał całe swoje późniejsze życie. Muzykę reggae miał w sercu – wraz z Bobem Marleyem i Peterem Toshem stworzył grupę „The Wailers”. Zespół powstał na początku lat 60. i szybko zasłynął rozpoznawalnymi utworami. Bunny Wailer śpiewał między innymi w „Burnin”, „Hallelujah Time” oraz „Pass it On”.

Przygoda Bunny'ego Wailera i „The Wailers” zakończyła się w 1973 roku, kiedy muzyk postanowił opuścić grupę, a jej liderem został Bob Marley. Wokalista nie zakończył jednak swojej kariery i zaczął wydawać single solowe. Na jego koncie znalazły się takie utwory jak „Dreamland” czy „Dancing Shoes”.

Bunny Wailer zdobył trzy statuetki Grammy za najlepsze płyty reggae. Otrzymał także Order Jamajki i Order of Merit.

It’s clear that 2021 will not be a better year than 2020, this is one of the lowest moment in the history of our...

Opublikowany przez Shaggy Wtorek, 2 marca 2021

Rest well Bunny wailer , the last of the #Wailers music band which raised the great Bob Marley. Thank you for your...

Opublikowany przez Bobiego Winego Wtorek, 2 marca 2021

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Interia Muzyka, Facebook

Następny artykuł