Swiatgwiazd.pl
Nie żyje słynny muzyk

swiatgwiazd.pl

Nie żyje słynny muzyk Perry Botkin Junior

26 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Sara Osiecka

Udostępnij:

Nie żyje Perry Botkin Jr. Artysta miał bogaty dorobek, na swoim koncie zgroamdził między innymi nagrodę Grammy. Jego kariera trwała 40 lat, a w tym czasie zdobył sympatię fanów z całego świata.

Nie żyje muzyk znany ze swoich kompozycji na całym świecie. Media właśnie podały smutną wiadomość o śmierci Perry'ego Botkina Jr. Zapewne każdy fan produkcji telewizyjnych znał świetnie jego utowy.

Nie żyje Perry Botkin Junior

Nie żyje wybtny kompozytor, znany między innymi z utworu "Nadia’s Theme", za którą został nagrodzony statuetką Grammy. Zmarł 18 stycznia 2021, jednak dopiero teraz podano informację o śmierci publicznie. Miał 87 lata, a oficjalna przyczyna zgonu nie została jeszcze podana. Wiadomo, że w chwili śmierci przebywał w Providence Saint Joseph Medical Center w Burbank.

- Perry Botkin Jr., płodny kompozytor filmowy i telewizyjny, aranżer i producent znany z motywów do „Happy Days”, „Mork and Mindy” oraz „The Young and the Restless” zmarł w wieku 87 lat - podał na Titterze Hollywood Reporter.

Na swoim koncie ma współpracę z wieloma serialami i produkcjami telewizyjnymi, jak „Shirley”, „Adam's Rib”, „The Smothers Brothers Show” czy „Quark". Tworzył z takimi osobstościami jak Barbra Streisand, Peggy Lee, The Ronettes czy The Sumpremes.

Artysta urodził się 16 kwietnia 1933 roku jako syn Perry'ego Botkina Seniora. Jego ojciec również był uznanym kompozytorem i muzykiem.

Największym sukcesem kompozytora jest jednak zodbycie Oscara, nagrody przyznawanej przez Akademię Filmową, w 1977 roku. Wyróżniony został utwór „Szkoła kowbojów” napisana do filmu o tym samym  tytule.

Popularność na szeroką skalę zdobył jednak rok wcześniej, podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Montrealu. Został wtedy powiązany z Nadią Comaneci, gimnastyczką z Rumunii.

W 1990 zdecydował się odejść z przemysłu muzyki komercyjnej i zajął się produkcją płyt CD z muzyką elektroniczną na własną rekę. Jeden z jego pracowników, James Harbert, powiedział, że Perry Botkin Junior zrealizował się jako muzyk, a nowa praca jest jego największym osiągnięciem.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

  • Ewa Drzyzga walczyła z chorobą. W TV nic nie było widać

  • Mamy zdjęcie Krystyny Feldman z młodości. Niesamowita

  • Borys Szyc zdradza, co działo się na planie. Wszystko przez uzależnienie

Źródło: Twitter

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >