Nie żyje słynny muzyk Żródło: swiatgwiazd.pl

Nie żyje słynny muzyk Perry Botkin Junior

26 Styczeń 2021 Sara OsieckaSara Osiecka

Nie żyje Perry Botkin Jr. Artysta miał bogaty dorobek, na swoim koncie zgroamdził między innymi nagrodę Grammy. Jego kariera trwała 40 lat, a w tym czasie zdobył sympatię fanów z całego świata.

Nie żyje muzyk znany ze swoich kompozycji na całym świecie. Media właśnie podały smutną wiadomość o śmierci Perry'ego Botkina Jr. Zapewne każdy fan produkcji telewizyjnych znał świetnie jego utowy.

Nie żyje Perry Botkin Junior

Nie żyje wybtny kompozytor, znany między innymi z utworu "Nadia’s Theme", za którą został nagrodzony statuetką Grammy.Zmarł 18 stycznia 2021, jednak dopiero teraz podano informację o śmierci publicznie. Miał 87 lata, a oficjalna przyczyna zgonu nie została jeszcze podana. Wiadomo, że w chwili śmierci przebywał w Providence Saint Joseph Medical Center w Burbank.

- Perry Botkin Jr., płodny kompozytor filmowy i telewizyjny, aranżer i producent znany z motywów do „Happy Days”, „Mork and Mindy” oraz „The Young and the Restless” zmarł w wieku 87 lat - podał na Titterze Hollywood Reporter.

Na swoim koncie ma współpracę z wieloma serialami i produkcjami telewizyjnymi, jak „Shirley”, „Adam's Rib”, „The Smothers Brothers Show” czy „Quark". Tworzył z takimi osobstościami jak Barbra Streisand, Peggy Lee, The Ronettes czy The Sumpremes.

Karol Strasburger szczerze o małżeństwie. „Jak żona jest młodsza i ładna, musi zdradzaćKarol Strasburger szczerze o małżeństwie. „Jak żona jest młodsza i ładna, musi zdradzać", prezenter walczy ze stereotypamiCzytaj dalej

Artysta urodził się 16 kwietnia 1933 roku jako syn Perry'ego Botkina Seniora. Jego ojciec również był uznanym kompozytorem i muzykiem.

Największym sukcesem kompozytora jest jednak zodbycie Oscara, nagrody przyznawanej przez Akademię Filmową, w 1977 roku. Wyróżniony został utwór „Szkoła kowbojów” napisana do filmu o tym samym tytule.

Popularność na szeroką skalę zdobył jednak rok wcześniej, podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Montrealu. Został wtedy powiązany z Nadią Comaneci, gimnastyczką z Rumunii.

W 1990 zdecydował się odejść z przemysłu muzyki komercyjnej i zajął się produkcją płyt CD z muzyką elektroniczną na własną rekę. Jeden z jego pracowników, James Harbert, powiedział, że Perry Botkin Junior zrealizował się jako muzyk, a nowa praca jest jego największym osiągnięciem.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Twitter

Następny artykuł