Swiatgwiazd.pl
Ewa Drzyzga

eastnews & JAN BIELECKI

Ewa Drzyzga była zniszczona przez pracoholizm. "Zwijałam się z bólu"

27 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Intensywna praca w telewizji miała zły wpływ na zdrowie Ewy Drzyzgi. Dziennikarka postanowiła opowiedzieć o tym, jak wieloletni pracoholizm odbył się na jej ogólnej formie fizycznej. Tego telewidzowie nie mogli dostrzec, obserwując Ewę Drzyzgę w pr

Postać Ewy Drzyzgi gości na antenie TVN od wielu lat. W kwietniu 2000 roku rozpoczęła się emisja prowadzonego przez dziennikarkę programu typu talk-show “Rozmowy w toku”. Program utrzymywał się na wizji aż do 2016 roku, gdy podjęto decyzję o zakończeniu produkcji. Jak przyznaje kobieta, był to w jej życiu naprawdę intensywny okres.

Ewa Drzyzga szczerze o swoim zdrowiu. Tego nie dało się dostrzec podczas jej występów na wizji

Ewa Drzyzga poświęciła 16 lat na to, by poznać wyjątkowe historie tysięcy Polek i Polaków prezentowane w “Rozmowach w toku”. Goście opowiadali jej o swoich zgryzotach, sukcesach i marzeniach. Dziennikarka słuchała uczestników z dużą empatią, starając się każdemu okazać zrozumienie i wsparcie.

Nic dziwnego, że przy tak angażującej pracy zdrowie Ewy Drzyzgi zaczęło podupadać. Wszechobecny w jej życiu stres i emocjonalne przeciążenie przełożyły się na poważne problemy z kręgosłupem. Gwiazda dowiedziała się o tym przypadkiem dopiero kilka lat później - nie oznacza to jednak, że nie czuła skutków swych działań już wcześniej.

Jak sama mówi, jej dolegliwości miały podłoże nerwowe, stres powoli uniemożliwiał prawidłowe funkcjonowanie mięśni dziennikarki. Ewa Drzyzga dowiedziała się o tym podczas jednej z wizyt u rehabilitantki.

- To wszystko ze stresu. (...) Jednym ludziom on się odkłada w narządach wewnętrznych, dostają wrzodów żołądka. A u mnie w mięśniach. Wszystko się spina i boli mnie kręgosłup - mówiła dziennikarka.

Czujna specjalistka zasugerowała wówczas coś jeszcze. Wyczuła, że na barkach dziennikarki spoczywa zbyt ciężkie, niewidzialne brzemię. Nie chodziło w tym przypadku stricte o pracę, jakiej podjęła się Ewa Drzyzga, a o ogromny bagaż emocjonalny, jaki z niej wynosiła.

- Jedna z rehabilitantek mi to uświadomiła: "Pani za dużo na siebie bierze". Pytam, jak za dużo, pracuję, zajmuję się dziećmi, jak każdy. Tyle że jej nie chodziło o to, że zasuwam za dużo godzin. Tylko że biorę na siebie zbyt wiele ludzkich emocji - relacjonowała Ewa Drzyzga w rozmowie z magazynem “Twój Styl”.

W 2016 roku Ewa Drzyzga zdecydowała o odejściu z “Rozmów w toku”. To, co dla wielu widzów było szokujące, dla dziennikarki oznaczało pewnego rodzaju wyzwolenie. Kobieta postawiła skupić się na rodzinie i wyznaczyć wyraźną granicę między życiem zawodowym a prywatnym.

W 2020 roku Ewa Drzyzga zadebiutowała na antenie stacji TVN w roli prowadzącej programu śniadaniowego. Format “Dzień Dobry TVN” prowadzi w duecie z Agnieszką Woźniak-Starak, dziennikarką i prezenterką radiową.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

  • Ewa Drzyzga walczyła z chorobą. W TV nic nie było widać

  • Mamy zdjęcie Krystyny Feldman z młodości. Niesamowita

  • Borys Szyc zdradza, co działo się na planie. Wszystko przez uzależnienie

Źródło: WP.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >