Nie żyje bliski doradca Elżbiety II Żródło: Fot. Tim Rooke/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Nie żyje bliski doradca Elżbiety II

20 Kwiecień 2021 Karol OsińskiKarol Osiński

Brytyjska rodzina królewska przeżywa w ostatnich tygodniach fatalne chwile. Pod koniec marca przekazano informację o śmierci partnerki syna księżnej Camilli, natomiast 9 kwietnia zmarł małżonek królowej Elżbiety II, książę Filip. Teraz brytyjski dziennik "Mirror" podał kolejną smutną informację z królewskiego dworu. Nie żyje wieloletni doradca i jeden z najbliższych współpracowników Brytyjskiej monarchini, sir Michael Oswald.

  • Nie żyje wieloletni współpracownik królowej Elżbiety II, sir Michael Oswald
  • Mężczyzna przez wiele lat doradzał monarchini w sprawie koni wyścigowych
  • Rodzina królewska przechodzi przez bardzo ciężkie chwile

Sir Michael Oswald był bardzo blisko związany z Brytyjską rodziną królewską. Pierwotnie doradzał matce królowej Elżbiety II, Elżbiecie Bowes-Lyon, by przez następne 30 lat pracować dla niej. Mężczyzna miał 86 lat.

Sir Michael Oswald nie żyje

W Brytyjskiej rodzinie królewskiej każdy ma swoje określone role, jednak należy pamiętać, że dwór Pałacu Buckingham nie kończy się jedynie na jej członkach. Jest także miejscem dla wieloletnich pracowników i doradców królowej Elżbiety II, oraz jej potomków.

Niestety, jak podaje Brytyjski dziennik "Mirror" jeden z nich właśnie odszedł na wieki. Mowa o Sir Michaelu Oswaldzie, który przez 30 lat pracował u boku monarchini, doradzając jej w wyścigach konnych.

Wcześniej mężczyzna miał przyjemność doradzać i pracować u boku jej matki, Elżbiety Bowes-Lyon. Co więcej, poza doradztwem pełnił także rolę menadżera Królewskiej Stajni. Zdarzało się, że reprezentował królową podczas wyścigów konnych.

Michał Piróg opowiedział o doświadczeniach ze szczepienia. Wszystko przebiegło pomyślnie, gwiazdor jest zadowolonyMichał Piróg opowiedział o doświadczeniach ze szczepienia. Wszystko przebiegło pomyślnie, gwiazdor jest zadowolonyCzytaj dalej

Żona Sir Michaela Oswalda także była bardzo blisko związana z królową Elżbietą II. Pełni funkcję jej damy dworu. Mężczyzna zmarł w dniu uroczystości pogrzebowych księcia Filipa po długiej chorobie.

Ciężkie chwile w rodzinie królewskiej

Śmierć Sir Michaela Oswalda to kolejna tragedia na przestrzeni ostatniego miesiąca, która wydarzyła się na Brytyjskim dworze królewskim. Najgłośniejszym i omawianym na całym świecie fatalnym zdarzeniem była śmierć 99-letniego księcia Filipa.

Jednak kilka tygodni wcześniej podano również wiadomość o śmierci partnerki syna księżnej Camilli, Toma Parkera Bowlesa, Alice Procope. Kobieta od paru miesięcy zmagała się z nowotworem, który przez pandemię koronawirusa został wykryty za późno. Zmarła w wieku 42 lat.

- Tom był szczęśliwy z Alice i jest zdruzgotany, że życie może być tak okrutne […]To częściowo z powodu COVID diagnoza Alice pojawiła się dopiero w sierpniu zeszłego roku, kiedy było już za późno - mówił wówczas dla "Daily Mail" przyjaciel rodziny królewskiej.

Brytyjskie media podają, że pogrzeb księcia Filipa ponownie zbliżył do siebie księcia Williama i księcia Harry'ego, których kontakty nieco osłabły po wystąpieniu tego drugiego z królewskiego dworu.

Artykuły polecane przez portal Świat Gwiazd:

Źródło: Mirror, Daily Mail

Następny artykuł