Swiatgwiazd.pl
Nie żyje bliski doradca Elżbiety II

Fot. Tim Rooke/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Nie żyje bliski doradca Elżbiety II

20 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Brytyjska rodzina królewska przeżywa w ostatnich tygodniach fatalne chwile. Pod koniec marca przekazano informację o śmierci partnerki syna księżnej Camilli, natomiast 9 kwietnia zmarł małżonek królowej Elżbiety II, książę Filip. Teraz bryt

  • Nie żyje wieloletni współpracownik królowej Elżbiety II, sir Michael Oswald

  • Mężczyzna przez wiele lat doradzał monarchini w sprawie koni wyścigowych

  • Rodzina królewska przechodzi przez bardzo ciężkie chwile

Sir Michael Oswald był bardzo blisko związany z Brytyjską rodziną królewską. Pierwotnie doradzał matce królowej Elżbiety II, Elżbiecie Bowes-Lyon, by przez następne 30 lat pracować dla niej. Mężczyzna miał 86 lat.

Sir Michael Oswald nie żyje

W Brytyjskiej rodzinie królewskiej każdy ma swoje określone role, jednak należy pamiętać, że dwór Pałacu Buckingham nie kończy się jedynie na jej członkach. Jest także miejscem dla wieloletnich pracowników i doradców królowej Elżbiety II, oraz jej potomków.

Niestety, jak podaje Brytyjski dziennik "Mirror" jeden z nich właśnie odszedł na wieki. Mowa o Sir Michaelu Oswaldzie, który przez 30 lat pracował u boku monarchini, doradzając jej w wyścigach konnych.

Wcześniej mężczyzna miał przyjemność doradzać i pracować u boku jej matki, Elżbiety Bowes-Lyon. Co więcej, poza doradztwem pełnił także rolę menadżera Królewskiej Stajni. Zdarzało się, że reprezentował królową podczas wyścigów  konnych.

Żona Sir Michaela Oswalda także była bardzo blisko związana z królową Elżbietą II. Pełni funkcję jej damy dworu. Mężczyzna zmarł w dniu uroczystości pogrzebowych księcia Filipa po długiej chorobie

Ciężkie chwile w rodzinie królewskiej

Śmierć Sir Michaela Oswalda to kolejna tragedia na przestrzeni ostatniego miesiąca, która wydarzyła się na Brytyjskim dworze królewskim. Najgłośniejszym i omawianym na całym świecie fatalnym zdarzeniem była śmierć 99-letniego księcia Filipa.

Jednak kilka tygodni wcześniej podano również wiadomość o śmierci partnerki syna księżnej Camilli, Toma Parkera Bowlesa, Alice Procope. Kobieta od paru miesięcy zmagała się z nowotworem, który przez pandemię koronawirusa został wykryty za późno. Zmarła w wieku 42 lat.

- Tom był szczęśliwy z Alice i jest zdruzgotany, że życie może być tak okrutne [] undefinedTo częściowo z powodu COVID diagnoza Alice pojawiła się dopiero w sierpniu zeszłego roku, kiedy było już za późno - mówił wówczas dla "Daily Mail" przyjaciel rodziny królewskiej.

Brytyjskie media podają, że pogrzeb księcia Filipa ponownie zbliżył do siebie księcia Williama i księcia Harry'ego, których kontakty nieco osłabły po wystąpieniu tego drugiego z królewskiego dworu.

Artykuły polecane przez portal Świat Gwiazd:

  • Ile wynosi emerytura Jarosława Kaczyńskiego?

  • Martyna Wojciechowska otworzyła się na temat macierzyństwa

  • Michał Wiśniewski zabrał głos ws. szóstego dziecka

Źródło: Mirror, Daily Mail

Karol Osiński

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Wielbiciel piłki nożnej, dobrej książki i filmu. Wcześniej czerpałem doświadczenie w radiu, gazecie oraz sportowych serwisach internetowych.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Życie gwiazd

Iza Małysz po "Tańcu z gwiazdami" wybrała się na stację benzynową

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Internauci skrytykowali aplikację Kamila Durczoka. "Totalne dno"

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Stefano Terrazzino wskazał, jaki błąd Iza Małysz popełnia w tańcu

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Robert Lewandowski odebrał złotego buta. Na gali pojawiła się też Ania

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Nie żyje bohaterka "Kuchennych rewolucji" Magdy Gessler

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Zbigniew Zamachowski ciepło skomentował małżeństwo z Aleksandrą Justą

Czytaj więcej >