Swiatgwiazd.pl
Paulina Smaszcz

fot. Paulina Smaszcz

Od lat pracuje na rzecz kobiet. Paulina Smaszcz zdradza: "Jestem w trakcie budowania platformy edukacyjnej"

17 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Katarzyna Derda

Paulina Smaszcz na co dzień zajmuje się szeroko zakrojoną pracą na rzecz kobiet. Z jakimi wyzwaniami mierzy się każdego dnia? Dlaczego Polskie społeczeństwo nie dostrzega piekła, w jakim wiele kobiet tkwi na co dzień? Jaki wpływ mają jej osobiste doświadczenia na to, jak pomaga innym? Na te i inne pytania odpowiedziała w rozmowie ze Światem Gwiazd.

Paulina pracuje teraz nad powstaniem nowego, dużego projektu, jaki przysłuży się aktywizacji kobiet. Zauważa też, jakich zdolności brakuje obecnie osobom na wysokich stanowiskach. Mówiąc o swoich doświadczeniach przyznaje refleksyjnie: „Nie ma już rzeczy, która by mnie zaskoczyła”.

Paulina Smaszcz: mentorka, która słucha kobiet

Paulina w rozmowie ze Światem Gwiazd tłumaczy, że praca mentora nie polega na mówieniu innym, jak mają żyć. Szkoleniowiec powinien dać narzędzia, które pozwolą uczestnikom spotkania odnaleźć swoją ścieżkę rozwoju: wartości, marzenia i cele. Smaszcz z wielkim wzruszeniem opowiada nam o swoich szkoleniach. Mówi o ogromie pozytywnych emocji, z jakimi się wiążą. O satysfakcji, jaką daje jej praca.

Jestem w trakcie budowania platformy edukacyjnej dla kobiet, która pomoże im znaleźć swoją pasję, a później pokaże, jak ją zmonetyzować. Nauczy szukać inwestorów, funduszy. Żeby mogły przekuć to, co kochają, w zawód i sposób zarobku. Oczywiście nie robię tego sama, lecz z pomocą osób, które mają ogromną wiedzę na ten temat – słyszymy.

Smaszcz myśli też o zebraniu i pokazaniu światu licznych, burzliwych i trudnych historii kobiet, które w ostatnim czasie się do niej odezwały. Nie wie jeszcze, jaką formę wybrać, jednak uważa, że jest to potrzebne. „Myślę, że warto je zebrać i pokazać, jak kobiety w Polsce żyją i z czym się zmagają, oczywiście anonimowo. Bo często jako społeczeństwo nie mamy pojęcia, przez jakie piekło one przechodzą. I nie zdajemy sobie sprawy ze skali zjawiska. Bo one nadal milczą”.

Paulina, kiedy nie zajmuje się działaniami na rzecz kobiet, uczy pracodawców, jak powinni patrzeć na swoich pracowników i jak z nimi rozmawiać. Aby „widzieli w ludziach nie tylko wyniki na końcu tabelki, lecz także ich potencjał, talenty i potrzeby”.

Sandra Kubicka, Baron

O zerwanych zaręczynach dowiedziała się razem z całą Polską. Mało kto wiedział, co przeszła Sandra Kubicka

CZYTAJ DALEJ

Paulina Smaszcz o wpływie własnych doświadczeń

W rozmowie ze Światem Gwiazd padły pełne goryczy słowa, dotyczące kobiet na rynku pracy. „Uczę na moich szkoleniach wszystkie kobiety, a wynika to z doświadczeń moich oraz innych osób: nigdy nie mów pracodawcy, że jesteś chora. Jeśli masz chore dziecko: nie mów o tym szefowi. Ukryj ten fakt i nikomu nie ufaj. Bo zaczną cię traktować jak słabe ogniwo”.

– Wystarczy spojrzeć na to, jak wciąż traktuje się u nas osoby niepełnosprawne i cierpiące. Największą obelgą jest powiedzenie „Musisz się leczyć, jesteś psychiczny, jedź do psychiatryka”. Ludzie bagatelizują te problemy, uważają to za obelgę, a liczba samobójstw cały czas rośnie – zauważa ze smutkiem Paulina.

Na szkoleniach nie mówi „Wiem, co czujesz” albo „Nie przesadzaj”, bo ma świadomość, że każdy ma inne zdolności znoszenia trudności. „Moje doświadczenia sprawiają też, że jestem bardziej otwarta. Nie ma rzeczy, która by mnie zdziwiła lub zaskoczyła. Nigdy nie oceniam kobiet, które do mnie przychodzą. Nigdy nie oceniam ich życia, partnerów i wyborów” zaznacza na koniec w rozmowie ze Światem Gwiazd.

Zobacz zdjęcia:

Paulina Smaszcz

Paulina Smaszcz, fot. KAPIF

Paulina Smaszcz

Paulina Smaszcz, fot. KAPiF

Paulina Smaszcz

Paulina Smaszcz, fot. KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Piotr Woźniak-Starak był synem jednego z najbogatszych Polaków. Czym zajmuje się teść Agnieszki Woźniak-Starak?

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Artur Barciś, Natali Kukulska, Zofia Zborowska, Agnieszka Sienkiewicz, fot. KAPiF

Polskie gwiazdy, które odeszły od kościoła. Dla nich te święta będą inne. "Bajka jak Halloween"

Święta można obchodzić w bardzo różny sposób. Okres ten ważny jest nie tylko dla katolików, ale wszystkich chrześcijan, a nawet osób niewierzących. Wiele polskich gwiazd, choć odeszło od kościoła, uwielbia niektóre świąteczne tradycje. Inne obchodzą Boże Narodzenie w całkiem odmienny sposób. Jaki? Dowiecie się tego z naszej galerii.

Zobacz galerię >

Tagi:

Katarzyna DerdaAutor

Filmoznawczyni, redaktorka, fotografka. Wielbicielka mediów wizualnych, śledząca z uwagą nowinki ze świata kina i seriali.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Paulina Smaszcz

Wywiady

Paulina Smaszcz: "Miałam odwagę powiedzieć prawdę, zamiast milczeć". Szczera rozmowa o konsekwencjach głośnej decyzji

Czytaj więcej >
Paulina Smaszcz

Wywiady

Paulina Smaszcz o rodzicielstwie i pytaniach przekraczających granicę. Jej droga do macierzyństwa była trudna

Czytaj więcej >

Wywiady

"10 minut z...": Ewelina Ruckgaber o karierze, przyjaźni w show-biznesie i kulisach "TTBZ"

Czytaj więcej >
Paulina Smaszcz

Wywiady

Świat Gwiazd Exclusive: Przesłanie Pauliny Smaszcz. Ekspertka zdradza kobietom, co pomoże im przetrwać

Czytaj więcej >
Paulina Smaszcz

Wywiady

Taka jest prawda o rzekomej przeprowadzce Pauliny Smaszcz. Ekspertka osobiście komentuje plotki w rozmowie ze Światem Gwiazd

Czytaj więcej >
fot. kadr z serialu "Harry i Meghan" / Netflix

Wywiady

Ekspert od mowy ciała ocenia zachowanie Harry'ego i Meghan w dokumencie Netflixa. "To popularny trick"

Czytaj więcej >