Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > Od lat pracuje na rzecz kobiet. Paulina Smaszcz zdradza: "Jestem w trakcie budowania platformy edukacyjnej"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 17.12.2022 20:12

Od lat pracuje na rzecz kobiet. Paulina Smaszcz zdradza: "Jestem w trakcie budowania platformy edukacyjnej"

Paulina Smaszcz
fot. Paulina Smaszcz

Paulina Smaszcz na co dzień zajmuje się szeroko zakrojoną pracą na rzecz kobiet. Z jakimi wyzwaniami mierzy się każdego dnia? Dlaczego Polskie społeczeństwo nie dostrzega piekła, w jakim wiele kobiet tkwi na co dzień? Jaki wpływ mają jej osobiste doświadczenia na to, jak pomaga innym? Na te i inne pytania odpowiedziała w rozmowie ze Światem Gwiazd.

Paulina pracuje teraz nad powstaniem nowego, dużego projektu, jaki przysłuży się aktywizacji kobiet. Zauważa też, jakich zdolności brakuje obecnie osobom na wysokich stanowiskach. Mówiąc o swoich doświadczeniach przyznaje refleksyjnie: „Nie ma już rzeczy, która by mnie zaskoczyła”.

Paulina Smaszcz: mentorka, która słucha kobiet

Paulina w rozmowie ze Światem Gwiazd tłumaczy, że praca mentora nie polega na mówieniu innym, jak mają żyć. Szkoleniowiec powinien dać narzędzia, które pozwolą uczestnikom spotkania odnaleźć swoją ścieżkę rozwoju: wartości, marzenia i cele. Smaszcz z wielkim wzruszeniem opowiada nam o swoich szkoleniach. Mówi o ogromie pozytywnych emocji, z jakimi się wiążą. O satysfakcji, jaką daje jej praca.

Jestem w trakcie budowania platformy edukacyjnej dla kobiet, która pomoże im znaleźć swoją pasję, a później pokaże, jak ją zmonetyzować. Nauczy szukać inwestorów, funduszy. Żeby mogły przekuć to, co kochają, w zawód i sposób zarobku. Oczywiście nie robię tego sama, lecz z pomocą osób, które mają ogromną wiedzę na ten temat – słyszymy.

Smaszcz myśli też o zebraniu i pokazaniu światu licznych, burzliwych i trudnych historii kobiet, które w ostatnim czasie się do niej odezwały. Nie wie jeszcze, jaką formę wybrać, jednak uważa, że jest to potrzebne. „Myślę, że warto je zebrać i pokazać, jak kobiety w Polsce żyją i z czym się zmagają, oczywiście anonimowo. Bo często jako społeczeństwo nie mamy pojęcia, przez jakie piekło one przechodzą. I nie zdajemy sobie sprawy ze skali zjawiska. Bo one nadal milczą”.

Paulina, kiedy nie zajmuje się działaniami na rzecz kobiet, uczy pracodawców, jak powinni patrzeć na swoich pracowników i jak z nimi rozmawiać. Aby „widzieli w ludziach nie tylko wyniki na końcu tabelki, lecz także ich potencjał, talenty i potrzeby”.

Paulina Smaszcz o wpływie własnych doświadczeń

W rozmowie ze Światem Gwiazd padły pełne goryczy słowa, dotyczące kobiet na rynku pracy. „Uczę na moich szkoleniach wszystkie kobiety, a wynika to z doświadczeń moich oraz innych osób: nigdy nie mów pracodawcy, że jesteś chora. Jeśli masz chore dziecko: nie mów o tym szefowi. Ukryj ten fakt i nikomu nie ufaj. Bo zaczną cię traktować jak słabe ogniwo”.

– Wystarczy spojrzeć na to, jak wciąż traktuje się u nas osoby niepełnosprawne i cierpiące. Największą obelgą jest powiedzenie „Musisz się leczyć, jesteś psychiczny, jedź do psychiatryka”. Ludzie bagatelizują te problemy, uważają to za obelgę, a liczba samobójstw cały czas rośnie – zauważa ze smutkiem Paulina.

Na szkoleniach nie mówi „Wiem, co czujesz” albo „Nie przesadzaj”, bo ma świadomość, że każdy ma inne zdolności znoszenia trudności. „Moje doświadczenia sprawiają też, że jestem bardziej otwarta. Nie ma rzeczy, która by mnie zdziwiła lub zaskoczyła. Nigdy nie oceniam kobiet, które do mnie przychodzą. Nigdy nie oceniam ich życia, partnerów i wyborów” zaznacza na koniec w rozmowie ze Światem Gwiazd.

Zobacz zdjęcia:

Paulina Smaszcz
Paulina Smaszcz, fot. KAPIF
Paulina Smaszcz
Paulina Smaszcz, fot. KAPiF
Paulina Smaszcz
Paulina Smaszcz, fot. KAPiF

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz

  3. Piotr Woźniak-Starak był synem jednego z najbogatszych Polaków. Czym zajmuje się teść Agnieszki Woźniak-Starak?

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].