Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Paulina Smaszcz

Paulina Smaszcz

Paulina Smaszcz – kim jest?

Paulina Smaszcz jest jedną z najpopularniejszych polskich dziennikarek i prezenterek. W swojej karierze niejednokrotnie udowodniła, że jest prawdziwą kobietą sukcesu. Oprócz pracy dziennikarskiej zasłynęła także z pracy jako menadżerka projektów public relations. Jest autorką książek „Mama i tata to my” oraz „Bądź kobietą petardą!”.

 • Pełne imię i nazwisko: Paulina Smaszcz
 • Data urodzenia: 8 lutego 1973 roku
 • Miejsce urodzenia: Poznań
 • Wzrost: 170 cm
 • Wykształcenie: wyższe (UAM w Poznaniu, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet SWPS w Warszawie)
 • Rodzice: Leszek Smaszcz i Zofia Smaszcz
 • Rodzeństwo: starszy brat Piotr
 • Stan cywilny: rozwiedziona, wcześniejsze małżeństwo z Maciejem Kurzajewskim (1996 - 2020)
 • Dzieci: Franciszek (ur. 1997) i Julian (ur. 2006)
 • Zawód: dziennikarka, prezenterka, szkoleniowiec
 • Programy: „Mamo, to ja”, „Pytanie na śniadanie”
 • Książki: „Mama i tata to my”, „Bądź kobietą petardą!”
 • Instagram: @paulina.smaszcz
 • Facebook: @paulinasmaszczofficial

Paulina Smaszcz jest córką Zofii i Leszka Smaszczów. Ma brata Piotra, starszego od niej o trzy lata. Po ukończeniu poznańskiego liceum zaczęła studiować filologię polską początkowo na UAM w Poznaniu, następnie na Uniwersytecie Warszawskim. Podjęła także studia doktoranckie na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Paulina Smaszcz – kariera

Podczas pracy jako hostessa, jeszcze w okresie licealnym, Paulina Smaszcz została dostrzeżona przez właścicielki agencji „Skandal”, tym samym rozpoczynając karierę w modelingu. Nieco później za sprawą Małgorzaty Potockiej dostała możliwość prowadzenia koncertu „Debiutów” na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. 

Talent dziennikarski pomógł jej zwyciężyć w konkursie prezenterów do oprawy TVP1, co doprowadziło do nawiązania współpracy z Telewizją Polską. W 2009 roku została prowadzącą magazynu porannego „Pytanie na Śniadanie”, jednak rok później stacja zawiesiła ją w obowiązkach za naruszenie zasad etyki dziennikarskiej TVP, wynikający z udziału w kampanii reklamowej dla Claudio Canziana. Prowadziła również program „Mamo, to ja” w TVN Style.

Paulina Smaszcz przez większość swojej kariery współpracowała w dużymi firmami takimi jak Red Bull, PZU, Microsoft, czy Bayer. Przez lata realizowała się jako specjalistka do spraw public relations. Obecnie jest szkoleniowcem. Prowadzi warsztaty rozwojowe dla kobiet.

Paulina Smaszcz – życie prywatne

Paulina Smaszcz poznała swojego byłego męża, Macieja Kurzajewskiego, w 1996 roku. W tym samym roku para się pobrała. Mają razem dwóch synów, Franciszka (ur. 1997), oraz Juliana (ur. 2006). Para spodziewała się także bliźniąt, niestety dzieci urodziły się martwe. Zarówno dziennikarka, jak i jej bliscy bardzo przeżywali tę stratę, w tym kilkuletni wówczas Franciszek. Wraz z upływem czasu małżeństwo ponownie spodziewało się dziecka i tym razem szczęśliwie urodził się ich młodszy syn, Julian. Paulina Smaszcz wielokrotnie w mediach podkreśla, że ma bardzo dobre relacje z synami, co wywołuje w niej dumę i poczucie spełnienia.

W 2020 roku para rozwiodła się. Paulina Smaszcz początkowo dość ciepło wypowiadała się o byłym mężu, tłumacząc, że choć uczucie między nimi wygasło, to nadal darzą się szacunkiem. Kobieta często też powtarzała, że ceni sobie to jak dobrym ojcem jest dla ich synów. Jednak wraz z napływem informacji nt. związku Macieja Kurzajewskiego z Katarzyną Cichopek ,Paulina Smaszcz zmieniła podejście do byłego męża. Ich działania dość często spotykały się z jej kąśliwymi komentarzami w mediach społecznościowych. Kobieta wielokrotnie oskarżyła ojca swoich dzieci o kłamstwa, a jego dziewczynie zarzuciła brak klasy.

Pokaż więcej

Paulina Smaszcz i Marcin Hakiel, fot. KAPiF
14.03.2024 09:41 Paulina Smaszcz o Hakielu w "TzG". Pojawiła się dla nich zaskakująca propozycja. To byłby hit

Paulina Smaszcz nigdy nie kryła sympatii wobec Marcina Hakiela, zwłaszcza gdy nieoczekiwanie powiązał ich wspólny rodzinny “dramat” związany z Katarzyną Cichopek i Maciejem Kurzajewskim. Czy już wkrótce gwiazdy będą miały okazję nawiązać współpracę?

Paulina Smaszcz
05.02.2024 10:20 Paulina Smaszcz ma konto na Tinderze! Wiadomo, jak flirtowała z mężczyznami

Paulina Smaszcz po rozwodzie z Maciejem Kurzajewskim jest otwarta na nowe relacje. W tym celu niedawno pobrała popularną aplikację randkową. Po tygodniu użytkowania odezwała się do internautek. Jak flirtuje gwiazda social mediów? Trafiła na specyficznych mężczyzn.

Paulina Smaszcz
19.01.2024 09:29 Paulina Smaszcz znów stanowczo o Macieju Kurzajewskim. "Kobieta-petarda" ma dla byłego męża jedną radę

Paulina Smaszcz i Maciej Kurzajewski od wielu lat są jednymi z najpopularniejszych dziennikarzy w Polsce. Ich rozwód również był bardzo medialny. Teraz Paulina Smaszcz wypowiedziała się o ludziach, którzy zrobili karierę w TVP za kierownictwa Kurskiego. Przekazała też jedną radę swojemu byłemu mężowi. 

Paulina Smaszcz
02.01.2024 19:08 Paulina Smaszcz może spędzić dwa lata w więzieniu. Właśnie przerwała milczenie i podjęła ważną decyzję!

Paulina Smaszcz ma kłopoty. Prokuratura skierowała już do sądu akt oskarżenia wobec byłej żony Macieja Kurzajewskiego. O co jest oskarżona? Teraz Kobieta Petarda sama zabrała głos, podjęła ważną decyzję. Co wyznała?

Paulina Smaszcz
27.12.2023 08:44 Paulina Smaszcz rozgadała się na temat życia prywatnego. Mówi o konsekwencjach sporu z Kurzopkami

Aktualny rok był dla Pauliny Smaszcz bardzo przełomowy. Pierwszy raz znalazła się w nowej roli – została babcią. Oprócz tego w ostatnim wywiadzie pochwaliła się, że jej życie miłosne znowu wraca na odpowiednie tory. Wspomniała też o walce, jaką stoczyła. 

Paulina Smaszcz
25.12.2023 10:45 "O to zawalczyłam". Smaszcz czekała do świąt ze zwierzeniami. Co na to Cichopek i Kurzajewski?

Paulina Smaszcz to z pewnością jedno z najgłośniejszych nazwisk mijającego już 2023 roku. Utyskiwania “Kobiety Petardy” i jej spięcia z Maciejem Kurzajewskim oraz Katarzyną Cichopek stają się z wolna “klasyką gatunku”. Teraz postanowiła ona jednak udzielić wywiadu, w którym zaskoczyła wyznaniem na temat miłości. To jednak nie wszystko! 

Paulina Smaszcz z synem
12.12.2023 21:37 Paulina Smaszcz z synem u fryzjera! Zrobili takie same fryzury. Franek to wykapany Maciej Kurzajewski

Paulina Smaszcz wybrała się ze starszym synem do fryzjera. Zrobili podobne fryzury i pochwalili się zdjęciem. Franciszek jest bardzo podobny do Macieja Kurzajewskiego.

Paulina Smaszcz znowu się uruchomiła, fot. KAPiF
28.11.2023 14:14 Paulina Smaszcz znowu się uruchomiła. Uderza w Cichopek i Kurzajewskiego? "Na nagrobkach można napisać..."

Paulina Smaszcz przemówiła ponownie! Gdy wydawało się już, że “kobieta-petarda” wstrzymała wszelkie ataki na swojego byłego męża i jego nową partnerkę, gwiazda znów zabiera głos. Tym razem jest bardzo mocno!

Paulina Smaszcz, Kasia Cichopek, Maciej Kurzajewski
27.11.2023 19:07 Paulina Smaszcz sugeruje, że Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski chcieli ją zastraszyć? Deklaruje: "Już się nie boję"

Paulina Smaszcz nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w kwestii nowego związku jej byłego męża z Kasią Cichopek. Po wymownym poście w mediach społecznościowych postanowiła opowiedzieć internautom o najnowszych postanowieniach. Gwiazda nie zamierza ulegać wpływom duetu? 

Paulina Smaszcz próbowała dogadać się z Katarzyną Cichopek? Fot. KAPiF
26.11.2023 14:56 Paulina Smaszcz próbowała... dogadać się z Katarzyną Cichopek? Wyciekły szczegóły poufnych rozmów. Jaki jest finał?

Katarzyna Cichopek pozwała Paulinę Smaszcz o zniesławienie i choć wydawało się, że była żona Macieja Kurzajewskiego nie przejęła się podjęciem kroków prawnych przez gwiazdę, dziś sprawa zdaje się wyglądać zupełnie inaczej.

Paulina Smaszcz
22.11.2023 14:24 Ukochany Pauliny Smaszcz zginął tragicznie! Właśnie ujawnili, kto naprawdę mógł być jej miłością

Paulina Smaszcz niedawno opowiedziała internautom o swoich miłościach. Nie było zaskoczenia, że wspomniała o związku z Maciejem Kurzajewskim, ale gwiazda upamiętniła także innego mężczyznę. Ich historia zakończyła się tragicznym wypadkiem. Teraz na jaw wychodzi, kim mógł być partner dziennikarki.

Paulina Smaszcz
19.11.2023 08:20 Paulina Smaszcz o śmierci partnera. Mężczyzna zmarł w tragicznych okolicznościach

Paulina Smaszcz wielokrotnie otwierała się przed internautami na temat życia osobistego. Tym razem podzieliła się z nimi bardzo bolesnym wyznaniem. Wspomniała o swojej wielkiej miłości, która odeszła ze świata w wyniku tragicznego wypadku. Gwiazda nigdy o nie zapomniała o partnerze.

Paulina Smaszcz o trzecim dziecku z Maciejem Kurzajewskim, fot. KAPiF
15.11.2023 13:20 Paulina Smaszcz o trzecim dziecku z Maciejem Kurzajewskim. Poruszające słowa: "To ogromna radość"

Paulina Smaszcz i Maciej Kurzajewski doczekali się trzech synów, choć o dzieci starali się jeszcze kilkukrotnie. Po latach była żona dziennikarza wyznała, jak bardzo chciała mieć trzeciego potomka.

Katarzyna Cichopek nie weźmie ślubu przez Pauliną Smaszcz? Fot. KAPiF
15.11.2023 09:20 Katarzyna Cichopek nie weźmie ślubu przez... Paulinę Smaszcz? Jednoznaczny komentarz byłej żony Kurzajewskiego

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski według medialnych doniesień, mają planować ślub. Co więcej, uroczystość miała się podobno odbyć w tym roku, jednak została przełożona. Czy powodem jest Paulina Smaszcz?

Paulina Smaszcz opowiedziała o byłym teściu, fot. KAPiF
03.11.2023 13:40 Paulina Smaszcz o byłym teściu. Przekazała, jak traktował ją ojciec Macieja Kurzajewskiego

Paulina Smaszcz po długim okresie milczenia na temat spraw dotyczących swojego byłego męża, nieoczekiwanie zabrała głos. Tym razem opowiedziała o relacjach, jakie łączyły ją z ojcem dziennikarza.

Paulina Smaszcz wspomina nieżyjące dzieci
02.11.2023 22:13 Bolesne wyznanie Pauliny Smaszcz o dzieciach. Straciła trzech synów: "Nie chcę pogodzić się z ich śmiercią"

Paulina Smaszcz opublikowała rozrywający serce wpis w mediach społecznościowych. Wspomina w nim swoich trzech zmarłych synów. Łzy same cisną się do oczu. Co takiego napisała?

Paulina Smaszcz pokazała przystojniaka
28.10.2023 20:41 "Kocham". Paulina Smaszcz pochwaliła się zdjęciem prawdziwego przystojniaka. I te oczy!

Paulina Smaszcz nie ukrywa swojego szczęścia. W poście na Instagramie pokazała jego powód. Ale przystojniak. Tylko spójrzcie na te oczy. 

Paulina Smaszcz
21.10.2023 14:57 Paulina Smaszcz na spacerze z wnuczką. Dziewczynka ma śliczne blond loczki! Ale cukiereczek

Paulina Smaszcz kilka miesięcy temu została babcią. O tym, że wnucza jest już na świecie poinformowała w marcu. Teraz wybrała się do Włoch gdzie mieszka jej starszy syn z rodziną i pokazała urocze wideo ze spaceru. 

Paulina Smaszcz w nowej fryzurze
10.10.2023 20:54 Paulina Smaszcz w nowej szałowej fryzurze: "Jestem gotowa na randkę". Czy ona coś ukrywa?

Paulina Smaszcz pozazdrościła Hakielowi i Kurzajewskiemu? Także Kobieta Petarda ogłosiła, że zaczęła randkować. Na dodatek wyznała, co dokładnie planuje robić na randce i nie była przy tym pruderyjna. Zamieściła też wspólne nagranie z sympatycznym mężczyzną. Jak wygląda w nowej fryzurze?

Paulina Smaszcz
08.10.2023 17:16 Paulina Smaszcz ZMUSIŁA Cichopek i Kurzajewskiego do ujawnienia ich związku. W szczególny sposób uczciła rocznicę

Mija rok, odkąd Kasia Cichopek i Maciej Kurzajewski przekazali, że są w związku. To Paulina Smaszcz zmusiła ich do tego, ujawniając ich wspólny pobyt w Izraelu. Co Kobieta Petarda robi teraz? Wpisy, które opublikowała dziś na Instagramie, zadziwiają.

Paulina Smaszcz
02.10.2023 22:27 Paulina Smaszcz z mocnym wyznaniem o życiu wdowy. "Jedyna droga do wolności". Włos się jeży od jej słów

Paulina Smaszcz przez jakiś czas milczała na temat rozwodów i swojego byłego męża. Teraz była żona Macieja Kurzajewskiego znów głośno skomentowała los porzuconych kobiet. Porównała go w zadziwiający sposób do losu wdów.

Paulina Smaszcz, Maciej Kurzajewski
01.10.2023 11:17 Maciej Kurzajewski w końcu "usunął" Paulinę Smaszcz z życia? Zdecydował się na radykalny krok

Choć małżeństwo Macieja Kurzajewskiego i Pauliny Smaszcz zakończyło się lata temu, duet nieustannie o sobie przypomina. Tym razem gwiazdor TVP postanowił raz na zawsze postawić sprawę jasno. Prezenter definitywnie "usuwa" ze swojego życia byłą żonę?

Paulina Smaszcz
30.09.2023 20:20 Paulina Smaszcz pokazała się w nowej fryzurze. Teraz przypomina Agatę Dudę

Paulina Smaszcz w ostatnim czasie zasłynęła w mediach przede wszystkim z krytyki swojego byłego męża Macieja Kurzajewskiego i Kasi Cichopek. Teraz jednak przechodzi przez okres zmian. Jak się okazuje, metamorfoza nastąpiła też w jej wyglądzie. Czyżby zaczęła naśladować Agatę Dudę?

Paulina Smaszcz
24.09.2023 10:11 Paulina Smaszcz zabrała partnera na salony...? Nie, to tylko uwielbiana dziennikarka. Jak siostry?

Na premierze nowego spektaklu w Teatrze 6. piętro "Edukując Ritę" zjawiło się mnóstwo gwiazd polskiego show-biznesu. Przed fotografami pozowały same sławy, ale na jedną szczególnie zwróciliśmy uwagę. Czy to Paulina Smaszcz? I to w duecie z mężczyzną?

Wstrząsające wyznanie Pauliny Smaszcz, fot. KAPiF
13.09.2023 10:14 Wstrząsające wyznanie Pauliny Smaszcz. Znalazła się w niebezpieczeństwie? "Obyś zdechła. Ty i twoje pomioty"

Paulina Smaszcz wyjawiła, że otrzymuje przerażające pogróżki. Była żona Macieja Kurzajewskiego zdradziła, że anonimowe liściki dotyczą nie tylko jej, ale również jej dzieci, a nawet psów. “Kobieta Petarda” jest w niebezpieczeństwie?

Paulina Smaszcz
08.09.2023 19:35 To była tylko chwilowa cisza! Paulina Smaszcz skończyła z Kurzopkami i wzięła się za Hakiela!

Paulina Smaszcz najwyraźniej nie słuchała uważnie tego, co Marcin Hakiel mówił o niej u Kuby Wojewódzkiego. A może właśnie talk-show sprawił, że postanowiła zmienić zdanie tancerza na swój temat? Najnowsza deklaracja Kobiety Petardy jest naprawdę wybuchowa…

Marcin Hakiel i Paulina Smaszcz
06.09.2023 14:28 Tego nie pokazali w TVN. To Marcin Hakiel mówił o Paulinie Smaszcz za kulisami. Nie było miło

Marcin Hakiel był gościem w programie Kuby Wojewódzkiego. W pewnym momencie padło pytanie o Paulinę Smaszcz! Tego nie pokazali na antenie. Co powiedział o Kobiecie Petardzie?

Paulina Smaszcz
03.09.2023 21:09 Paulina Smaszcz stawia się w roli ofiary i zapowiada... pozew. Będzie się działo! "Naruszenie mojej godności osobistej"

Paulina Smaszcz w ostatnim czasie zaskakuje raz za razem. Nie tylko zaczęła na powrót wyjątkowo gniewnie wypowiadać się o Maćku Kurzajewskim i Kasi Cichopek, ale też planuje inny rodzaj reakcji. Teraz zaczęła mówić o pozwie i naruszeniu godności osobistej. Nowe odcinki tej sagi zapowiadają się ekscytująco.