Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > Paulina Smaszcz o kobiecej samoświadomości i sile kobiet
Joanna Kamińska
Joanna Kamińska 06.12.2022 20:40

Paulina Smaszcz o kobiecej samoświadomości i sile kobiet

Paulina Smaszcz
źródło: Paulina Smaszcz

Kobieca samoświadomość, wizerunek, zdrowie, seks, czy pasja? Co jest ważne dla kobiet w dzisiejszym świecie? Jak postrzegają same siebie? Na te, i inne pytania, starali się odpowiedzieć specjaliści z różnych dziedzin podczas warsztatów mikołajkowych zorganizowanych przez Paulinę Smaszcz. Redakcja Świata Gwiazd była tam z kamerą.

Warsztaty „Kobieca samoświadomość, wizerunek, zdrowie, seks, czy pasja” zostały stworzone z myślą o kobietach i dla kobiet. Paulina Smaszcz - doktor nauk społecznych, mentorka, konsultantka biznesu i mówca motywacyjny, przyciąga swoją wiedzą i doświadczeniem. W swoich pracach naukowych odnosi się do wyników badań, jednak kobiety cenią ją najbardziej za dzielenie się swoimi doświadczeniami i wsparcie, którym je otacza. Event zgromadził ponad 100 kobiet, a nasza redakcja miała okazję porozmawiać z autorką książki „Kobieta Petarda!”, jak również zapytać uczestniczki, co sądzą na swój temat.

Bez wątpienia, Polki są wspaniałymi, silnymi kobietami. Niestety, w pełni poświęcają się innym, często zapominając o sobie, co powoduje, że należą do czołówki Europejek o najniższym poczuciu własnej wartości. Potrzebują bodźca, aby uwierzyć w siebie i zawalczyć o swoje szczęście.

- “Polki na tle innych krajów, w ocenie własnej wartości, wypadają bardzo źle. 82% tych kobiet mówi, że nie ma dobrego zdania na swój temat. W związku z tym nie ryzykują, nie podejmują decyzji związanych z nimi samymi, boją się coś zmienić, by być szczęśliwymi. Nie mają one niestety często wsparcia ani w rodzinie, ani w pracodawcach. Często kobiety nie doceniają tego, co osiągnęły. Przeszły jakąś drogę, dużo poświęciły, dużo zbudowały, ale nie doceniają tego. Ciągle oferują pomoc innym, zamiast budować siebie. Dlatego te narzędzia, których uczę, do pobudzania samoświadomości, są bardzo istotne” – powiedziała Smaszcz w rozmowie z naszą reporterką.

Paulina poprowadziła warsztaty z dużą dawką energii, humoru i wiedzy, opierając się na realnych przykładach i wydarzeniach. Większość z nas spotkała się w swoim życiu z opisanymi przez Paulinę sytuacjami. Jak relacjonuje jedna z uczestniczek, „kobiety wcale nie są dla siebie miłe, a Pani Paulina jest tego zaprzeczeniem”. Na warsztatach Kobiety Petardy szukają więc wsparcia w duchu women power, uczą się dostrzegać swoje atuty i wykorzystywać potencjał. W spotkaniu wzięły udział kobiety z każdej grupy wiekowej, od tych, które niedawno wkroczyły w dorosłe życie, aż po dojrzałe panie, co pokazuje, jak duża istnieje potrzeba na tego typu szkolenia, niezależnie od wieku. Potwierdza to tezę, że nigdy nie jest za późno na zmiany i kobieta w każdym wieku może zacząć budować nową drogę życia.

Paulina pokazała, jak nie zatracić swojej wartości w dzisiejszym świecie, jak odnaleźć szczęście i być spełnioną kobietą w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

- “Kobieta petarda wcale nie musi być kobietą sukcesu. To jest kobieta samoświadoma. Wie, dokąd dąży, dokąd idzie, dokąd zmierza. Jaka jest, jakie ma zasoby. Inwestuje w swoje kompetencje i edukację. Wie, jaki ma system wartości. Wie, kogo chce, a kogo nie chce obok siebie. Kobieta tego rodzaju nie pozwala, by świat zewnętrzny zaburzył jej poczucie własnej wartości, ale też nie pozwala, by pewne sytuacje wywołały jej fałszywą pewność siebie. To jest kobieta, która naprawdę wie, kim jest i po co żyje” - wyjaśniła Paulina.

Dodała też, kobiety mają głód na wiedzę i chętnie zdobywają kompetencje. Jeśli chcą zmiany, to ten wynik jest szybko widoczny. Dostrzegła też pewną grupę kobiet, które czują się wyjątkowo zaniedbane przez polskie społeczeństwo.

- “Zauważyłam, że jest taka grupa kobiet w połowie wieku życia, które się czują zaniedbane, bo nikt nie ma na nie pomysłu: ani polityka, ani państwo, ani pracodawca. Świat dookoła ich nie wspiera. Badania nad dojrzałymi kobietami w Polsce pokazały, że ta grupa ma ogromny kapitał ekonomiczny, kulturowy i społeczny. Niestety nikt go nie wykorzystuje. Takie kobiety miewają niskie poczucie własnej wartości, a ich kompleksy wynikają nie tylko z wyglądu”. - wyznała Paulina.

Poza Pauliną Smaszcz, w warsztatach wzięli udział specjaliści z zakresu dietetyki i zdrowego stylu życia, zdrowia intymnego, urody i biznesu. Poruszone zostały kwestie seksualności kobiety, które wciąż w naszym kraju należą do tematów tabu. Uczestniczki miały możliwość zapoznać się z wynikami aktualnych badań, porozmawiać ze specjalistami, a przede wszystkim ze sobą. Kobietami, które na co dzień doświadczają takich samych problemów, mierzą się z podobnymi wyzwaniami i szukają wsparcia. Nie zabrakło fantastycznej zabawy podczas zajęć tanecznych i florystycznych. Projekt “Kobieta Petarda” to wspaniała inicjatywa, która gromadzi coraz więcej polskich kobiet, pragnących zawalczyć o swoje szczęście. Cieszymy się, że jako redakcja Świata Gwiazd mogliśmy stać się jej częścią.

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Smaszcz zaprzecza doniesieniom Kurzajewskiego. Wydała oświadczenie

  2. Paulina Smaszcz poinformowała nagle o problemach zdrowotnych

  3. Paulina Smaszcz interweniowała ws. psa. Pojechała do mamy Kurzajewskiego

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Tagi: