Peeling do skóry głowy – kiedy go stosować?
Złuszczanie skóry jest ważne. Ale czy wiesz, że warto robić to także w przypadku głowy? Kiedy stosuje się peeling do skóry głowy? Czy jest on konieczny?
Jakie korzyści daje peeling do skóry głowy?
Złuszczanie skóry głowy może być kojącym i łagodzącym stres sposobem odżywienia skóry głowy. Jest ono odpowiednie dla wszystkich typów cery oraz włosów.
Złuszczanie skóry głowy polega na użyciu fizycznych lub chemicznych środków złuszczających w celu usunięcia nadmiaru komórek skóry, sebum i łupieżu. Wielu ekspertów od włosów twierdzi, że regularne złuszczanie skóry głowy jest kluczem do zdrowszych, lśniących włosów od nasady, aż po same końce.
Jednak złuszczanie skóry głowy może być szczególnie korzystne dla osób z następującymi schorzeniami:
– łupież,
– sucha skóra,
– tłuste włosy.
Chociaż same włosy są zbudowane z martwych komórek naskórka, lecz skóra głowy jest żywym organem. Wymaga ona takiej samej pielęgnacji, jak reszta Twojego ciała.
Chociaż codzienne masowanie skóry głowy jest bezpieczne, nie należy złuszczać skóry głowy częściej niż raz lub dwa razy w tygodniu. Peeling usuwa sebum ze skóry głowy, a częstsze złuszczanie może powodować nadmierną produkcję sebum, a przez co przetłuszczanie się cery.
Jak wykonać peeling skóry głowy?
Złuszczanie skóry głowy wykonuje się zwykle na mokrych, właśnie umytych włosach. Po przeczesaniu i oddzieleniu pasm włosów, możesz nałożyć peeling opuszkami palców. Możesz również użyć pędzla lub rękawiczki przeznaczonej do peelingu.
Jeśli używasz peelingu mechanicznymi, pomocne może być wcieranie preparatu delikatnymi, okrężnymi ruchami.