Swiatgwiazd.pl Lifestyle Peeling kawitacyjny – sprawdzony sposób na zdrową cerę.
fot. www.unsplash.com, fezbot2000

Peeling kawitacyjny – sprawdzony sposób na zdrową cerę.

30 sierpnia 2020
Autor tekstu: Dominika Bryś

Peeling kawitacyjny jest jedną z najskuteczniejszych metod oczyszczania skóry, złuszczania naskórka i odbudowy cery. Oto, co powinnaś o nim wiedzieć.

Domowy peeling kawitacyjny nie działa tak intensywnie jak peelingi kawitacyjne w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Można go więc stosować, co 10-14 dni. W sezonie letnim polecamy stosowanie go tylko raz w miesiącu oraz unikania używania w upalne dni, by nie narażać skóry na działanie promieni UV.

Oczyszczanie twarzy za pomocą peelingu kawitacyjnego jest znacznie bardziej skuteczne, niż peelingu enzymatycznego i klasycznego. Urządzenie to wykorzystuje zjawisko kawitacji, czyli szybkiej przemiany ze stanu ciekłego w gazowy. Skóra twarzy przed zabiegiem powinna być wilgotna, by w zetknięciu z falami ultradźwiękowymi wytwarzanymi przez urządzenie tworzyć mikro pęcherzyki, które ulegają następnie rozpadowi, rozbijając przy tym zrogowaciały naskórek. Ten zaś jest zbierany przez szpatułkę peelingu kawitacyjnego, a następnie usuwany.

Uczucie towarzyszące peelingowi przypomina masowanie twarzy wibrującą szczoteczką. Nie jest to bolesne, ale może łaskotać. Nie dociskaj szpatułki, pozwól jej delikatnie i lekko przesuwać się po twarzy. Wykonuj ruchy od środka twarzy do zewnątrz. Pamiętaj by nie przejeżdżać maszynką po suchej skórze, ponieważ może być to nieprzyjemne.

Peeling kawitacyjny – na czym polega?

Gdy oczyścisz już twarz za pomocą peelingu kawitacyjnego, przemyj ją tonikiem, a następnie nałóż na nią swoje ulubione serum. Niektóre urządzenia do peelingu kawitacyjnego mają dodatkową opcję wtłaczania olejków, jeśli taką posiadasz, tym sposobem dotrze on w głębsze warstwy skóry.

Peeling kawitacyjny – jak wykonać?

Przed rozpoczęciem zabiegu należy dokładnie oczyścić skórę twarzy. Następnie, zwilżyć ją dokładnie – polecamy stosowanie wody termalnej, czy też atomizera z przegotowaną wodą ( w razie potrzeby można zwilżać twarz w trakcie trwania zabiegu).

Urządzenie to ma bardzo dobry wpływ na skórę z wielu względów – usuwa martwy naskórek, co prowadzi do hamowania rozmnażania się bakterii. Wibracje poprawiają krążenie krwi i limfy, tym samym pobudzając skórę do odbudowy. Eliminuje on zaskórniki, redukuje niewielkie zmarszczki, poprawia gospodarkę wodną skóry. Dodatkowo, stosowanie peelingu kawitacyjnego jest także swoistym masażem skóry.

Peeling ten jest rozwiązaniem dobrym dla każdego rodzaju cery. W szczególności dla cery delikatnej i naczynkowej. Do wykonania zabiegu nie ma zbyt wielu przeciwskazań, czy ograniczeń wiekowych. Jednak tej metody nie mogą stosować: kobiety w ciąży, osoby chore na raka, padaczkę, niewydolność krążenia, z rozrusznikiem serca i aparatem ortodontycznym.

Peeling kawitacyjny – jak często stosować?
Peeling kawitacyjny – efekty
Peeling kawitacyjny – dla kogo?
Obserwuj nas w
autor
Dominika Bryś None
Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl
newsy tylko u nas foto telewizja lifestyle quizy