Pięknie pachnące rośliny doniczkowe. Te kwiaty warto mieć w swoim domu
Wiele osób lubi mieć w domu nieco zieleni. Kwiaty i rośliny doniczkowe pozytywnie wpływają na wnętrza, a czasami dodatkowo rozsiewają przy tym piękny zapach. Wybór roślin doniczkowych warto jednak przemyśleć pod kątem tego, jak dużo czasu chcemy i możemy im poświęcić oraz jakie mamy warunki lokalowe.
Jakie rośliny warto mieć w domu, a które sprawią, że w mieszkaniu będzie pięknie pachniało?
Rośliny w mieszkaniu. Które warto mieć w domu?
Rośliny są ważnym elementem wystroju mieszkania – z jednej strony mają walory estetyczne, a z drugiej wpływają na jakość powietrza w naszych domach. Niektóre z nich zwiększają także jonizację i wilgotność powietrza, co korzystnie wpływa na zdrowie domowników.
Jest kilka roślin, które warto mieć w domu ze względu na ich właściwości. Wśród nich można wymienić orchideę, skrzydłokwiat, paproć, dracenę i bluszcz. Większość z nich to jednak rośliny zielone, które nie są w stanie zaoferować przyjemnego zapachu.
Rośliny kwitnące w mieszkaniu. Które z nich pięknie pachną?
Jeśli chcemy, by w naszym mieszkaniu unosił się piękny, naturalny zapach, postawmy na rośliny, które ładnie i mocno pachną. Wśród roślin tego rodzaju, które mogą stanąć w doniczkach w naszym domu, są na przykład: rumianek, geranium, szałwia, bazylia, jaśmin, lawenda, stefanotis bukietowy, lilia amazońska czy kwiat pomarańczy.
Wybierając kwiaty do mieszkania, warto sprawdzić ich terminy kwitnienia. Dzięki odpowiedniemu doborowi roślin możemy cieszyć się pięknym zapachem w domu przez prawie cały rok.
Kwiaty a zwierzęta domowe. Na to trzeba uważać
Jeśli jesteś posiadaczem zwierząt domowych, upewnij się, że rośliny, które hodujesz w domu, są bezpieczne dla twojego psa lub kota. Wiele gatunków roślin i kwiatów jest toksyczna dla czworonogów i mogą spowodować u nich poważne problemy. Jeśli mimo to zdecydujemy się na kupno takiej rośliny, powinna stanąć w miejscu dla nich niedostępnych, gdzie nie będzie ryzyka, że postanowią „poczęstować” się płatkiem czy liściem.
Źródło: dziennikpolski24.pl, bimago.pl, poradnikogrodniczy.pl