Swiatgwiazd.pl
TVN24

Andrzej Iwanczuk/East News

Piotr Jacoń opowiedział o rodzicielstwie. "Jeśli syn okazuje się córką, to ojciec we własnych oczach staje się kimś innym"

1 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Kamila Krótka

Udostępnij:

Gwiazda TVN24 - znany wszystkim dziennikarz Piotr Jacoń udzielił ostatnio szczerego wywiadu magazynowi “Replika”, w którym dokonał prawdziwego coming outu. Podczas rozmowy zdradził, że ma transpłciową córkę.

Piotr Jacoń od lat jest dziennikarzem związanym ze stacją TVN24. Na co dzień jest związany również z Radiem Gdańsk. Życie dzieli między Warszawę a Gdynię, w której mieszka wraz z rodziną.

Piotr Jacoń z TVN24 ma transpłciową córkę

Dziennikarz TVN24 dzieli swoje życie między Gdynię a Warszawę, w której pracuje od poniedziałku do czwartku. To w stolicy spełnia się jako zawodowo, z kolei nad morzem może cieszyć się ukochaną rodziną.

Teraz Piotr Jacoń zdecydował się udzielić wywiadu magazynowi “Replika”. Podczas rozmowy ujawnił, że ma transpłciową córkę. W jej imieniu dokonał coming outu, opowiadając o tym, przez co musiała przejść Wiktoria.

Dziennikarze magazynu podkreślili, że jest to pierwsza na łamach polskiej prasy rozmowa z ojcem transpłciowej córki. Jacoń wyjawił powód, dla którego ojcom tak trudno zabierać głos w tej sprawie:

barbara-winiarska-zmarła-nagle

Barbara Winiarska porzuciła karierę dla chorej córki. Śmierć przyszła nagle

CZYTAJ DALEJ

- Bo funkcjonuje ta straszna, patriarchalna gradacja. Ojciec myślał, że miał syna. Rozumie pan: s y n a. Ach, jak to brzmi! S y n – duma. Aż tu nagle ten syn mówi, że jest dziewczyną, czyli – jak podpowiada nam patriarchat – kimś jakby gorszym. Transmężczyzna to jest w pewnych kategoriach „awans”, transkobieta – „degradacja”! Jeśli syn okazuje się córką, to ojciec we własnych oczach staje się kimś innym. Syna nie ma, więc ojca tego syna też jakby trochę nie ma - przyznał Piotr Jacoń.

Coming out córki

Czytelnicy z wywiadu dowiedzieli się, jak dokładnie przebiegł coming out Wiktorii i jak zareagowali rodzice na tę wiadomość. Na początku nie było oczywiście łatwo, jednak córka od razu spotkała się z ich akceptacją i wsparciem.

- Latem ubiegłego roku moje dziecko zaczęło przebąkiwać, że robi jakieś badania i „o czymś musi nam powiedzieć”. (...) Mieszkamy w Gdyni, Wiktoria studiuje w Warszawie, więc ta kluczowa rozmowa odbyła się przez telefon, na głośnomówiącym. Nie pamiętam dokładnie jej słów, ale musiała powiedzieć, że od dawna źle czuje się w swoim ciele - opowiedział dziennikarz.

Jak przekazał, wraz z żoną natychmiast w pełni zaakceptowali wybór córki. Po rozmowie, która odbyła się w spokoju, oboje się rozpłakali.

Wywiad dostępny w magazynie “Replika” to gama szczerych słów i prawdziwych uczuć, a także odwagi - zarówno Wiktorii, jak i rodziców, którzy nie bali się zaakceptować jej wyboru.Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

źródło: Replika / jastrzabpost.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >