Piotr Żyła Żródło: instagram.com/piotr_zyla_official

Wyszło na jaw, jakie wykształcenie ma Piotr Żyła. Skoczek planuje zdobyć kolejny tytuł

29 Styczeń 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Choć Piotr Żyła obecnie jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych polskich skoczków narciarskich, o jego życiu prywatnym wiadomo stosunkowo niewiele. Ostatnio do mediów trafiły informacje na temat wykształcenia sportowca. Jak się okazuje, Piotr Żyła ukończył studia w tej samej szkole wyższej, w której uczył się Robert Lewandowski.

Piotr Żyła to postać, której nie należy specjalnie przedstawiać fanom sportu. Utalentowany reprezentant Polski w skokach narciarski w styczniu tego roku zdobył piąte miejsce w Turnieju Czterech Skoczni. Entuzjaści sportów zimowych doceniają nie tylko zawodowe osiągnięcia Piotra Żyły, ale także jego specyficzne poczucie humoru.

Piotr Żyła ukończył studia licencjackie. W jakiej szkole uczył się zdolny polski skoczek?

Piotr Żyła wielokrotnie rozbawiał kibiców podczas rozmów z dziennikarzami czy poprzez interakcje z innymi skoczkami. Jakiś czas temu mówił między innymi o “falowaniu nart”, do czego miała skłonić go obserwacja ptaków.

- Ptaki też machają. Próbuję robić to samo. Testuję i zobaczymy. Jak to opanuję, to łojej - śmiał się sportowiec.

Choć Piotr Żyła nie stroni od rozmów z dziennikarzami w trakcie zawodów, na temat swojego prywatnego życia wypowiada się raczej niechętnie. Od czasu do czasu raczy fanów zdjęciami publikowanymi na swoim oficjalnym profilu na Instagramie, skąd pochodzi fotografia wykorzystana w artykule. Mimo licznych medialnych doniesień na temat jego nowego związku z Marceliną Ziętek, skoczek wciąż oficjalnie nie potwierdził relacji z modelką. Podobnie nie zabiera głosu w sprawie wiary.

Gwiazda 'KlanuGwiazda 'Klanu" w żałobie. Straciła ukochanego mężaCzytaj dalej

Kilka tygodni temu media miały jednak ujawnić, iż Piotr Żyła należy do Kościoła Ewangelickiego. Skoczek ma regularnie uczestniczyć w nabożeństwach i angażować się w organizację imprez charytatywnych. Ostatnio do mediów dotarły wiadomości na temat wykształcenia reprezentanta Polski w skokach narciarskich.

Jak podaje SuperExpress, Piotr Żyła, podobnie jak Robert Lewandowski, jest absolwentem Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie. Skoczek miał obronić pracę licencjacką poświęconą zagadnieniu pewności siebie wśród zawodowych sportowców. Uzyskanie dyplomu zajęło mu jednak trochę czasu.

Według doniesień tabloidu Piotr Żyła miał nieszczególnie spieszyć się z obroną pracy licencjackiej. Ostatecznie uzyskał tytuł licencjata po 9 latach nauki. Skoczek ma ponoć w planach powrót na ścieżkę edukacji i postaranie się o tytuł magistra.

Prywatnie Piotr Żyła był mężem Justyny Lazar, siostry ciotecznej legendarnego skoczka Adama Małysza. Małżeństwo zawarte w 2006 roku ostatecznie rozpadło się w 2018. W listopadzie wspomnianego roku para otrzymała oficjalny rozwód.

Z małżeństwa z Justyną Lazar Piotr Żyła ma dwójkę dzieci, syna Jakuba i córkę Karolinę. Obecnie pozostaje w związku z modelką Marceliną Ziętek. Niepotwierdzona oficjalnie romantyczna relacja tej dwójki cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony mediów.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: jastrząbpost.pl

Następny artykuł