Swiatgwiazd.pl
Piotr Żyła

instagram.com/piotr_zyla_official

Wyszło na jaw, jakie wykształcenie ma Piotr Żyła. Skoczek planuje zdobyć kolejny tytuł

29 Stycznia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Choć Piotr Żyła obecnie jest jednym z najlepiej rozpoznawalnych polskich skoczków narciarskich, o jego życiu prywatnym wiadomo stosunkowo niewiele. Ostatnio do mediów trafiły informacje na temat wykształcenia sportowca. Jak się okazuje, Piot

Piotr Żyła to postać, której nie należy specjalnie przedstawiać fanom sportu. Utalentowany reprezentant Polski w skokach narciarski w styczniu tego roku zdobył piąte miejsce w Turnieju Czterech Skoczni. Entuzjaści sportów zimowych doceniają nie tylko zawodowe osiągnięcia Piotra Żyły, ale także jego specyficzne poczucie humoru.

Piotr Żyła ukończył studia licencjackie. W jakiej szkole uczył się zdolny polski skoczek?

Piotr Żyła wielokrotnie rozbawiał kibiców podczas rozmów z dziennikarzami czy poprzez interakcje z innymi skoczkami. Jakiś czas temu mówił między innymi o “falowaniu nart”, do czego miała skłonić go obserwacja ptaków.

- Ptaki też machają. Próbuję robić to samo. Testuję i zobaczymy. Jak to opanuję, to łojej - śmiał się sportowiec.

Choć Piotr Żyła nie stroni od rozmów z dziennikarzami w trakcie zawodów, na temat swojego prywatnego życia wypowiada się raczej niechętnie. Od czasu do czasu raczy fanów zdjęciami publikowanymi na swoim oficjalnym profilu na Instagramie, skąd pochodzi fotografia wykorzystana w artykule. Mimo licznych medialnych doniesień na temat jego nowego związku z Marceliną Ziętek, skoczek wciąż oficjalnie nie potwierdził relacji z modelką. Podobnie nie zabiera głosu w sprawie wiary.

Kilka tygodni temu media miały jednak ujawnić, iż Piotr Żyła należy do Kościoła Ewangelickiego. Skoczek ma regularnie uczestniczyć w nabożeństwach i angażować się w organizację imprez charytatywnych. Ostatnio do mediów dotarły wiadomości na temat wykształcenia reprezentanta Polski w skokach narciarskich.

Jak podaje SuperExpress, Piotr Żyła, podobnie jak Robert Lewandowski, jest absolwentem Wyższej Szkoły Edukacji w Sporcie. Skoczek miał obronić pracę licencjacką poświęconą zagadnieniu pewności siebie wśród zawodowych sportowców. Uzyskanie dyplomu zajęło mu jednak trochę czasu.

Według doniesień tabloidu Piotr Żyła miał nieszczególnie spieszyć się z obroną pracy licencjackiej. Ostatecznie uzyskał tytuł licencjata po 9 latach nauki. Skoczek ma ponoć w planach powrót na ścieżkę edukacji i postaranie się o tytuł magistra.

Prywatnie Piotr Żyła był mężem Justyny Lazar, siostry ciotecznej legendarnego skoczka Adama Małysza. Małżeństwo zawarte w 2006 roku ostatecznie rozpadło się w 2018.  W listopadzie wspomnianego roku para otrzymała oficjalny rozwód.

Z małżeństwa z Justyną Lazar Piotr Żyła ma dwójkę dzieci, syna Jakuba i córkę Karolinę. Obecnie pozostaje w związku z modelką Marceliną Ziętek. Niepotwierdzona oficjalnie romantyczna relacja tej dwójki cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony mediów.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: jastrząbpost.pl

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >