Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Krawczyk - pogrzeb

.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka rozpoczął się w południe, przebieg porusza serca

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Trwają uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka. Legendarny wokalista, który zmarł w poniedziałek 5 kwietnia, zostanie pochowany na cmentarzu w podłódzkich Grotnikach. Msza Święta w archikatedrze w Łodzi rozpoczęła się o godzinie 12:00.

W samo południe w łódzkiej Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki rozpoczął się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi we Mszy Świętej uczestniczą jedynie nieliczni. Dalsza część ceremonii odbędzie się na cmentarzu w niewielkiej miejscowości Grotniki pod Łodzią.

Trwa pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka ma charakter państwowy. Niedługo przed godziną 12:00 trumna z ciałem legendarnego wokalisty stanęła w archikatedrze w Łodzi. W trakcie Mszy Świętej strzegą jej żołnierze Wojska Polskiego. Tuż za nimi znajduje się zdjęcie zmarłego Krzysztofa Krawczyka.

Zgromadzeni żałobnicy przestrzegają zasad reżimu sanitarnego – zachowują wyznaczone odstępy i mają założone maseczki. Wśród nich obecni są najbliżsi Krzysztofa Krawczyka, w tym jego ukochana żona Ewa. Na mszy pojawił się też Daniel Olbrychski.

Popularny aktor odegrał bardzo ważną rolę, czytając zebranym fragment listu świętego Pawła do Koryntian.

**[EMBED-874]

- (…) Gdybym miał dar prorokowania, gdybym poznał wszelkie tajemnice, i zdobył wszelką wiedzę, a do tego miał dar szczególnej wiary, która przenosi góry, to bez miłości byłbym nikim (...) Prawdziwa miłość może wiele znieść i nigdy się nie kończy (...) – przeczytał drżącym głosem.**

Wzruszające kazanie. „Oto wokalista i kompozytor, Krzysztof Krawczyk”

undefined

- Oto wokalista i kompozytor, Krzysztof Krawczyk, wyruszył parostatkiem w piękny rejs, statkiem na parę w piękny rejs. Najpiękniejszy, bo wieczny – usłyszeli żałobnicy podczas kazania.

undefined

To nie jedyny muzyczny cytat Krzysztofa Krawczyka, który pojawił się w przemowie biskupa pomocniczego seniora diecezji częstochowskiej Antoniego Długosza. Duchowny wrócił pamięcią między innymi do piosenki, w której artysta pytał „Jak minął dzień?”. Przyznał, że jego śmierć przyniosła ból wielu osobom.

undefined

Kto pojawił się na pogrzebie?

undefined

Choć we mszy świętej poprzedzającej pochówek Krzysztofa Krawczyka nie mogli uczestniczyć wszyscy chętni, w kościele nie zjawili się wyłącznie krewni zmarłego artysty. Oprócz wspomnianego wcześniej Daniela Olbrychskiego w łódzkiej archikatedrze obecni są także wicepremier oraz minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Przybyli także przedstawiciele władz lokalnych.

undefined

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Brat Michała Wiśniewskiego podbija sieć. Ależ oni są do siebie podobni

  • Nie żyje aktor znany z "M jak miłość". Miał zaledwie 38 lat

  • Pamiętacie Zosię z "Rodzinki.pl"? Dziś jest już prawie dorosła

Źródło: Radio ZET

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >