Krzysztof Krawczyk - pogrzeb Żródło: .

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka rozpoczął się w południe, przebieg porusza serca

10 Kwiecień 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Trwają uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Krawczyka. Legendarny wokalista, który zmarł w poniedziałek 5 kwietnia, zostanie pochowany na cmentarzu w podłódzkich Grotnikach. Msza Święta w archikatedrze w Łodzi rozpoczęła się o godzinie 12:00.

W samo południe w łódzkiejBazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki rozpoczął się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi we Mszy Świętej uczestniczą jedynie nieliczni. Dalsza część ceremonii odbędzie się na cmentarzu w niewielkiej miejscowości Grotniki pod Łodzią.

Trwa pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka ma charakter państwowy. Niedługo przed godziną 12:00 trumna z ciałem legendarnego wokalisty stanęła w archikatedrze w Łodzi. W trakcie Mszy Świętej strzegą jej żołnierze Wojska Polskiego. Tuż za nimi znajduje się zdjęcie zmarłego Krzysztofa Krawczyka.

Zgromadzeni żałobnicy przestrzegają zasad reżimu sanitarnego – zachowują wyznaczone odstępy i mają założone maseczki. Wśród nich obecni są najbliżsi Krzysztofa Krawczyka, w tym jego ukochana żona Ewa. Na mszy pojawił się też Daniel Olbrychski.

Popularny aktor odegrał bardzo ważną rolę, czytając zebranym fragment listu świętego Pawła do Koryntian.

Joanna Racewicz przekazała swój apel w sprawie katastrofy smoleńskiej. „Zostawcie Tupolewa. Nie zadręczajcie pomników”Joanna Racewicz przekazała swój apel w sprawie katastrofy smoleńskiej. „Zostawcie Tupolewa. Nie zadręczajcie pomników”Czytaj dalej- (…)
Gdybym miał dar prorokowania, gdybym poznał wszelkie tajemnice, i zdobył wszelką wiedzę, a do tego miał dar szczególnej wiary, która przenosi góry, to bez miłości byłbym nikim (...) Prawdziwa miłość może wiele znieść i nigdy się nie kończy (...) – przeczytał drżącym głosem.

Wzruszające kazanie. „Oto wokalista i kompozytor, Krzysztof Krawczyk”

- Oto wokalista i kompozytor, Krzysztof Krawczyk, wyruszył parostatkiem w piękny rejs, statkiem na parę w piękny rejs. Najpiękniejszy, bo wieczny – usłyszeli żałobnicy podczas kazania.

To nie jedyny muzyczny cytat Krzysztofa Krawczyka, który pojawił się w przemowie biskupa pomocniczego seniora diecezji częstochowskiej Antoniego Długosza. Duchowny wrócił pamięcią między innymi do piosenki, w której artysta pytał „Jak minął dzień?”. Przyznał, że jego śmierć przyniosła ból wielu osobom.

Kto pojawił się na pogrzebie?

Choć we mszy świętej poprzedzającej pochówek Krzysztofa Krawczyka nie mogli uczestniczyć wszyscy chętni, w kościele nie zjawili się wyłącznie krewni zmarłego artysty. Oprócz wspomnianego wcześniej Daniela Olbrychskiego w łódzkiej archikatedrze obecni są także wicepremier oraz minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Przybyli także przedstawiciele władz lokalnych.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Radio ZET

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł