Swiatgwiazd.pl
Zbigniew Wodecki

TRICOLORS/East News

Polscy jazzmani wydali wyjątkową płytę. „Inna muzyczna twarz Zbigniewa Wodeckiego”

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Wczoraj, tj. 4 czerwca premiery doczekała się płyta poświęcona twórczości zmarłego 4 lata temu Zbigniewa Wodeckiego. Krążek został stworzony przez artystów jazzowych i nosi nazwę „Wodecki Jazz '70 dialogi”. Zawarte są w nim utwory piosenkarza z lat 70., a także ich interpretacje stworzone przez owych artystów.

  • Zbigniew Wodecki odszedł 22 maja 2017 roku

  • 4 czerwca miała miejsce premiera płyty „Wodecki Jazz '70 dialogi”

  • Stworzyli ją artyści jazzowi

Twórczość Zbigniewa Wodeckiego zapisała się na kartach polskiej sceny muzycznej na wiele lat i nie można się dziwić, że tak wielu artystów składa hołd legendarnemu piosenkarzowi. Wydana płyta może okazać się prawdziwym hitem.

Artyści jazzowi wydali płytę na cześć Zbigniewa Wodeckiego

Trudno znaleźć Polaka, który nie cenił twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Zazwyczaj uśmiechnięty, energiczny i charyzmatyczny piosenkarz przyciągał do siebie setki tysięcy fanów, którzy pozostawali mu wierni aż do momentu nagłej śmierci w maju 2017 roku.

Podczas swojej wieloletniej kariery muzycznej wokalista miał przyjemność współpracować z takimi artystami jak: Marek Grechuta, Alicja Majewska, Ewa Demarczyk, a także wiele innych. Najlepiej kojarzonymi hitami piosenkarza są m.in.: „Chałupy Welcome To”, „Pszczółka Maja”, czy „Lubię wracać tam, gdzie byłem”.

Tymczasem ze wspaniałą inicjatywą wyszli polscy artyści jazzowi, którzy postanowili uczcić pamięć i oddać hołd twórczości legendarnego piosenkarza. Stworzyli płytę o nazwie „Wodecki Jazz '70 dialogi”, na której znalazły się zinterpretowane przez nich hity Wodeckiego.

Bartłomiej M.

Ofiary wykorzystane przez osoby publiczne boją się o tym mówić. Prof. Lew-Starowicz tłumaczy dlaczego

CZYTAJ DALEJ

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:Jak sama nazwa wskazuje na krążku znalazły się hity piosenkarza z lat 70., kiedy to miał w zwyczaju bawić się głosem i eksperymentować przy wydawaniu płyt. Zdarzały się również jazzowe utwory. Producentką płyty jest córka zmarłego artysty, Katarzyna Wodecka-Stubbs.

- Wybrałam na tę płytę utwory i kompozycje z tamtych lat, zwariowane i znakomite, do których nagraliśmy z naszymi gośćmi, wspaniałymi jazzmanami, ich nowe aranżacje. To jeszcze inna muzyczna twarz Zbigniewa Wodeckiego - instrumentalny jazz - powiedziała w rozmowie z „Faktem”.

Jakie piosenki znalazły się na płycie „Wodecki Jazz 70' dialogi”?

Przed piosenkami warto wymienić artystów, którzy byli odpowiedzialni za jej stworzenie. Na saksofonie zagrał Henryk Miśkiewicz, za fortepianem zasiedli Leszek Możdżer oraz Michał Tokaj, gitarami zajął się Marek Napiórkowski, Michał Barański zadbał o dźwięk z kontrabasu, natomiast perkusistą jest Paweł Dobrowolski.

Masteringiem i dźwiękiem zajął się Jacek Gawłowski, natomiast całość odbyła się pod kierownictwem muzycznym Michała Tokaja. Zespołem wokalnym zostały „Alibabki”, z kolei grafikę stworzył Krzysztof Iwański.

Na płycie znalazły się takie utwory jak: „Fantazja”, „Dialogi”, „Ballada o nieznajomych”, „Introwizja”, „Etuida na głos i skrzypce”, „Dzień z Tobą Dzień na Dwoje”, czy „Wariacja na temat Tańców Rumuńskich”. Zamierzacie ją nabyć?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Agata Duda o problemach dzieci i młodzieży. Wyszła z inicjatywą

  • Przed laty Karol Strasburger stracił żonę. „Pozostała wielka pustka”

  • Janda o sytuacji w polskich teatrach: „niekończąca się niesprawiedliwość”

Źródło: fakt.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >
Iga Krefft Teresa Lipowska

Życie gwiazd

Iga Krefft opowiedziała o depresji. "Stałam się więźniem samej siebie"

Czytaj więcej >
Grażyna Torbicka

Życie gwiazd

Grażyna Torbicka zaopiekowała się sławną matką. Zrezygnowała z ważnych planów

Czytaj więcej >