Robert Janowski Żródło: eastnews & TRICOLORS

Robert Janowski o byłych kolegach z TVP: "Wybrali dyrygenturę Prezesa! Tak bardzo mi smutno, żal i... wstyd!"

2 Luty 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Robert Janowski postanowił przerwać milczenie. Wieloletni pracownik TVP skrytykował byłych współpracowników. Wszystko z powodu postawy TVP względem niedawnego, 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  • Robert Janowski przez lata współpracował z TVP
  • W ostatnim wpisie na Instagramie prezenter zawarł wyrazy uznania dla działań WOŚP
  • Były pracownik TVP nie krył jednak zdegustowania postawą byłych kolegów z pracy

Współpraca Roberta Janowskiego z Telewizją Polską zaczęła się w 1997 roku. Wszystko za sprawą programu “Jaka to melodia?”, który prowadził aż do 2018 roku. Udziałem w produkcji Robert Janowski zaskarbił sobie przychylność setek telewidzów, czego wyrazem jest nagrodzenie jego osoby Złotą Telekamerą (co nastąpiło w 2009 roku) oraz Telekamerą w latach 2000, 2003 i 2008. Ostatni wpis prezentera na Instagramie okazał się okazją do tego, by sięgnąć pamięcią do czasów jego pracy w TVP.

Robert Janowski od lat wspiera działania WOŚP. I w tym roku nie krył swego uznania dla fundacji

Po przeszło 20 latach współpracy z TVP Robert Janowski, jak donosiły media w 2018 roku, nagle stracił posadę prowadzącego teleturnieju “Jaka to melodia?”. To, co z początku było jedynie medialnymi pogłoskami, ostatecznie stało się rzeczywistością. Od tamtego czasu Robertowi Janowskiemu zdarza się publicznie komentować działania podejmowane przez Telewizję Polską.

Robert Janowski nie stroni od komentowania sytuacji w kraju. Tym razem emocje wzięły górę w sprawie WOŚP. W niedzielę 31 stycznia odbył się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w tym roku fundacja zbierała fundusze między innymi dla pacjentów z oddziałów otolaryngologii oraz na potrzeby diagnostyki głowy. Ostatecznie udało się zebrać ponad 127 mln złotych.

Z tej okazji Robert Janowski zapozował do instagramowego zdjęcia z charakterystycznym czerwonym serduszkiem - symbolem WOŚP. Postanowił umieścić naklejkę na lewej dłoni; drugą, w wyrazie szacunku i uznania, przyłożył do piersi. Transparentne okazanie poparcia dla działań fundacji dopełniły słowa Roberta Janowskiego, który interpretuje flagową barwę WOŚP jako kolor wzajemnej dobroci i miłości.

Nie żyje gwiazda popularnego serialu. Aktor miał tylko 44 lataNie żyje gwiazda popularnego serialu. Aktor miał tylko 44 lataCzytaj dalej

- To był naprawdę wspaniały dzień, wczoraj, dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Gorące, piękne, dobre SERCA zalały cały Świat na czerwono! Kolor miłości - czytamy we wpisie na oficjalnym profilu prezentera na Instagramie.

Do obfitych wyrazów uznania dla działań WOŚP Robert Janowski postanowił dołączyć nieprzychylne słowa kierowane pod adresem TVP. W niedzielnym wydaniu “Wiadomości” przewidziano czas antenowy na temat finału WOŚP - materiał głównie miał opierać się jednak na słowach krytyki całego przedsięwzięcia. Jak podają media, na 5-minutowy montaż jedynie 17 sekund było od niej wolnych.

Robert Janowski ostro o TVP. “Nie zagrali z Fundacją WOŚP”

W przypadku Roberta Janowskiego to wystarczyło, by przelała się czara goryczy. Prezenter postanowił wyrazić zdegustowanie całym zajściem, umieszczając w mediach społecznościowych dosadny wpis. Wspomina, że, choć przepracował w TVP niemal całe dorosłe życie, przy takim obrocie spraw nie jest w stanie dłużej zachować milczenia.

We wpisie Robert Janowski sięgnął pamięcią czasów, gdy TVP wspólnie grało z WOŚP. Obecnie wspólnota ta, mówi prezenter, praktycznie nie istnieje, czego przyczyną jest - twierdzi piosenkarz - zmiana prezesa stacji. Zakończył wypowiedź licznymi pytaniami, na które prawdopodobnie nigdy nie dostanie odpowiedzi.

- Zerknąłem na koleżanki i kolegów, dawniej z tej samej stacji, którzy tam jeszcze są - cisza! Nic o Jurku, nic o jego Świątecznej Pomocy. (...) Ci sami ludzie, z którymi kiedyś przeżywaliśmy każdą następną złotówkę w owsiakowej puszce. (...) Nie zagrali z Fundacją WOŚP. Wybrali dyrygenturę Prezesa! Tak bardzo mi smutno, żal i... wstyd! Co się z Wami stało? Gdzie Wy jesteście? Jak tak można? - pyta Robert Janowski.

Robert Janowski 1

WOŚP

Źródła: instagram.com/jan.owski, instagram.com/fundacjawosp

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: plejada.pl, plotek.pl, instagram.com

Następny artykuł