Swiatgwiazd.pl Newsy Rodzina królewska w euforii. Pałac przekazał radosne wieści. Gratulacje spływają z całego świata
fot. East News

Rodzina królewska w euforii. Pałac przekazał radosne wieści. Gratulacje spływają z całego świata

7 lutego 2025
Autor tekstu: Kamila Szamik

Wspaniałe wieści od rodziny królewskiej. Fani z całego świata składają gratulacje. Wszyscy czekali na to od dawna.

Trudny rok w rodzinie królewskiej

Miniony rok był wyjątkowo trudnym czasem dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Już na początku zimy pojawiły się poważne problemy – ogłoszono, że Karol III zmaga się z chorobą nowotworową , co zmusiło go do wycofania się z życia publicznego, aby skoncentrować się na leczeniu. Niedługo potem świat obiegły dramatyczne wiadomości o księżnej Kate, synowej króla. Po długiej nieobecności ujawniono, że żona księcia Williama także zmaga się z nowotworem.

Media z całego świata skierowały swoje spojrzenia na rodzinę królewską, która nigdy wcześniej nie była tak intensywnie obserwowana. Szczególnie trudny był przełom zimy i wiosny, kiedy to dodatkowo pojawiły się wiadomości z Ameryki o Harrym i Meghan Markle, którzy nieustannie przyciągali uwagę opinii publicznej, wykorzystując zainteresowanie brytyjską monarchią na swoją korzyść.

Mimo trudnych początków roku, lato i jesień przyniosły promyk nadziei. Zarówno Karol III, jak i księżna Kate zaczęli ponownie pojawiać się publicznie, a żona księcia Williama ogłosiła zakończenie chemioterapii, co spotkało się z ogromnym wsparciem społecznym.

Rodzina królewska wkrótce się powiększy. Jednym zdjęciem ciążowego brzuszka wywołała euforię na świecie
Meghan i Harry upokorzeni na oczach świata. Chcieli pomóc, a wyszło jak zwykle

Rodzina królewska uczciła pamięć ofiar Holokaustu

Król Karol III przyjechał do Polski w styczniu na obchodach 80. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. 27 stycznia brytyjski monarcha odwiedził Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie, gdzie wygłosił przemówienie. Podczas swojego wystąpienia podkreślił znaczenie pielęgnowania pamięci o trudnych momentach historii, takich jak Holokaust, oddając hołd ofiarom i ich rodzinom.

Książę William postanowił nawiązać do działań swojego ojca i również osobiście uczcił pamięć ofiar obozu Auschwitz w poniedziałek, 27 stycznia. Podczas gdy król Karol III udał się do Polski, gdzie wygłosił specjalne oświadczenie, William pozostał w Londynie, uczestnicząc tam w obchodach Dnia Pamięci o Holokauście. Towarzyszyła mu księżna Kate.

Teraz natomiast w innej części Europy w rodzinie królewskiej świętuje się przyjście na świat nowego członka rodziny.

Narodziny w rodzinie królewskiej

Księżna Sofia powitała swoje czwarte dziecko z księciem Carlem Philipem, jak ogłosił szwedzki pałac . Księżna urodziła dziewczynkę, pierwszą córkę pary, w piątek 7 lutego. Pałac opublikował oświadczenie:

Biuro Marszałka Królestwa z radością ogłasza, że Jej Królewska Wysokość Księżna Sofia, w piątek, 7 lutego 2025 roku, o godzinie 13:10, urodziła zdrową i rozwijającą się córkę w Szpitalu Danderyd.

Sofia i Carl Philip jeszcze nie ujawnili imienia córki ani pierwszego zdjęcia . Nowa księżniczka dołącza do trójki starszych braci: Księcia Alexandera (8 lat), Księcia Gabriela (7 lat) i Księcia Juliana (3 lata). Dziecko zajmuje ósme miejsce w kolejce do tronu, ale nie nosi tytułu HRH, zgodnie z decyzją Króla Carla XVI Gustafa z 2019 roku dotyczącą dzieci księcia Carla Philipa i księżnej Madeleine.

Księżna Sofia ogłosiła swoją czwartą ciążę we wrześniu. W związku z zaawansowaną ciążą opóźniła większe świętowanie swoich 40. urodzin.

Rodzina królewska, fot. East News
Sofia i Carl Philip przywitali na świecie córeczkę, fot. East News
Kolejny skandal uderza w rodzinę królewską. Król i księżna Kate walczą z rakiem, a on zrobił to
Tuż po północy pałac Buckingham wydał pilne oświadczenie. Rozpacz w rodzinie królewskiej
Obserwuj nas w
autor
Kamila Szamik

Uwielbiam dobrą literaturę faktu, a moją kolejną wielką miłością są psy. Z przyjemnością śledzę nowinki z polskiego i zagranicznego show-biznesu. 

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl
newsy tylko u nas foto telewizja lifestyle polityka quizy