Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Rodziny Królewskie

Rodziny Królewskie

__Rodziny królewskie__ - grupa osób, którą łączą bezpośrednie i bliskie relacje z monarchą danego kraju. Wśród członków rodziny królewskiej obowiązują różnorodne zasady postępowania i etykieta. Najpopularniejsze rodziny królewskie to rodzina brytyjska (której przedstawicielami są królowa Elżbieta II, książę Harry, książę William czy księżna Kate) i monakijska (rodzina książęca, reprezentowana między innymi przez księżną Charlene czy księcia Alberta), ale również hiszpańska i belgijska.

król Karol III
06.02.2024 12:22 Ujawniono nowe informacje o stanie zdrowia króla Karola III. Wiemy, jakie są rokowania lekarzy

W poniedziałek ujawniono szczegóły stanu zdrowia króla Karola III. Władca Wielkiej Brytanii już od jakiegoś czasu walczył ze słabym samopoczuciem. Teraz diagnoza postawiła w gotowości całą rodzinę królewską. Jakie rokowania dla monarchy mają lekarze? Nie ma wątpliwości, jak będą wyglądały jego najbliższe miesiące.

król Karol III, książę Harry
06.02.2024 08:13 Książę Harry opuścił Meghan i dzieci. Nagłe wieści po druzgocącej diagnozie króla Karola III

W poniedziałkowe popołudnie Wielka Brytania wstrzymała na chwilę oddech, gdy powiadomiono o stanie zdrowia króla Karola III. Monarcha mierzy się z ciężką chorobą, która postawiła jego bliskich w stanie najwyższej czujności. Tymczasem media obiegły pilne wieści o księciu Harrym i Meghan Markle. Co się dzieje?

królowa Elżbieta II
13.01.2024 22:35 Tak odchodziła królowa Elżbieta II. Po ponad roku od śmierci poznaliśmy szczegóły jej ostatnich chwil

Jak umarła królowa Elżbieta II? Na ten temat pojawiło się wiele plotek i teorii. Teraz na jaw wyszły całkiem nowe szczegóły w książce królewskiego biografa. Jak wyglądały ostatnie godziny przed śmiercią władczyni Wielkiej Brytanii?

Król Karol / książę Harry
14.11.2023 22:30 Urodziny króla Karola III, a rzecznik Harry'ego wydał taki komunikat! Brytyjczyków aż ścięło z nóg. Już widzimy te nagłówki tabloidów

W tym roku 14 listopada król Karol III świętuje 75. urodziny. Wraz z nim raduje się cała Wielka Brytania, ale jego syn książę Harry nawet nie miał możliwości dołączenia do obchodów. Rzecznik wydał mocne oświadczenie, co wydarzyło się w rodzinie królewskiej?

Meghan Markle, książę Harry, Invictus Games
13.09.2023 20:15 Meghan w ultrakrótkich szortach na Invictus Games. Do tego bardzo drogie dodatki! Stylowo?

Meghan Markle uwielbia zwracać uwagę wszędzie, gdzie się pojawi. Tym razem towarzyszyła księciu Harry'emu na wydarzeniu Invictus Games. Sam zegarek, jaki założyła, był w cenie luksusowego samochodu, a to wcale nie była najdroższa rzecz, jaką miała na sobie. Uwagę zwracały też jej odsłonięte w kusych spodenkach, długie nogi.

Księżna Kate, rodzina królewska
12.09.2023 23:18 Księżna Kate w więzieniu w starym garniturze i z raną na dłoni. Co to się przydarzyło?

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej nieczęsto wystawiają się na ryzykowne sytuacje. Tym bardziej wszystkich zaskoczyła księżna Kate, która 12 września pojawiła się w więzieniu. Miała na sobie stary garnitur, a na dłoni widoczne były rany opatrzone plastrami. Co tam się wydarzyło?

Meghan Markle, książę Harry, król Karol III
07.09.2023 07:42 Meghan stanie u boku Harry'ego w rocznicę śmierci Elżbiety II? Ostre oświadczenie na pewno wywoła niezłą burzę

Meghan już dłużej nie zamierza udawać, że zależy jej na dobrych relacjach z brytyjską rodziną królewską. W ostrym oświadczeniu dała znać, co myśli o dywagacjach na temat tego, czy weźmie udział w uroczystościach w rocznice śmierci Elżbiety II. 

nieślubny syn księcia
30.08.2023 19:19 Nieślubny syn księcia świętuje urodziny. Na przyjęciu nagle pojawił się... jego ojciec! Zdjęcie właśnie obiega świat

Relacje w rodzinach królewskich bywają skomplikowane, ale połączenie wszystkich powiązań w tej konkretnej wywołuje dreszcze. Ten nieślubny syn księcia właśnie świętował 20. urodziny. Na uroczystości pojawiła się też nieślubna córka z innej matki oraz, o dziwo, sam władca. Nie jest to wcale oczywiste, bo w przeszłości obie matki musiały stoczyć bój, by uznał potomstwo. A nawet jeszcze nie wspomnieliśmy, co pojawiło się na torcie…

Księżniczka Charlotte
10.08.2023 22:43 Tak może wyglądać księżniczka Charlotte w przyszłości. Usiądziecie na widok tych zdjęć

Księżniczka Charlotte będzie tak wyglądała za kilka lat? Sztuczna inteligencja przygotowała portrety dorosłej córki księżnej Kate i księcia Williama. Internauci przecierają oczy na ten widok. Urodą przebije nawet księżną Dianę!

Książę Harry, Król Karol
09.08.2023 21:15 Król Karol zrobił to własnemu synowi. Aż nie chce się wierzyć, ale oficjalne źródła nie mogą kłamać

Książę Harry doczekał się konsekwencji swoich czynów ze strony rodziny królewskiej. Po wielu skandalach z udziałem młodszego syna Karola III podjęto ważną decyzję w jego sprawie. To potężny cios.

król Karol III
01.08.2023 23:14 Król Karol III w złym stanie? Ma być coraz gorzej, wszystko przez... ukochanego syna

Król Karol III w listopadzie będzie obchodzić 74. urodziny. Jego grafik jest nieustannie napięty, a sam monarcha dźwiga na swoich barkach dużo więcej obowiązków i trosk, niż wcześniej. Wszystko to miało się skandalicznie odbić na jego zdrowiu. Zagraniczne źródła biją na alarm, poniżej wszystkie smutne szczegóły. 

Książę George
22.07.2023 14:11 Książę George świętuje 10. urodziny. Tak na przestrzeni lat zmienił się następca tronu Zjednoczonego Królestwa

Książę George obchodzi swoje 10. urodziny. Najstarszy syn księcia Williama i księżnej Kate od pierwszych chwil narodzin był oczkiem w głowie rodziny królewskiej. Tak zmienił się na przestrzeni lat. Internauci zauważyli, do kogo jest podobny.

Książę Harry, książę William, księżniczka Eleonora, infantka Zofia
09.07.2023 09:57 Brytyjscy royalsi przyćmieni? Księżniczka Eleonora i infantka Zofia w zachwycającej sesji. Popatrzcie na ich dłonie!

Brytyjska rodzina królewska słynie ze swojego przywiązania do obowiązków wobec poddanych. Jednak nawet oni mogli by spisywać notatki z zachowania hiszpańskich royalsów.  Księżniczka Eleonora i infantka Zofia pokazały prawdziwą klasę podczas wizyty w Gironie.

księżna Diana
01.07.2023 21:37 Księżna Diana miałaby dzisiaj 62 lata, jej śmierć wciąż budzi tysiące kontrowersji. Wypadek czy spisek?

 Księżna Diana urodziła się 1 lipca 1961 roku, jako trzecia córka wicehrabiego Althorp Edwarda Spencera. Jej narodziny wywołały rozczarowanie, miano bowiem nadzieję na męskiego potomka, jaki odziedziczy godności hrabiowskie. Jej późniejsze życia także było pełne rozczarowań, a tragiczna, nagła śmierć wciąż wywołuje wiele pytań i teorii spiskowych.

król Karol III
04.06.2023 22:17 Król Karol III ma nową ulubienicę? To jego "sekretna broń", wkrótce otrzyma nowe zadania

Brytyjskie media informują, która z członkiń rodziny królewskiej może stać się wyjątkową sojuszniczką króla Karola III. Wbrew oczekiwaniom nie jest to Kamila, a wybór monarchy dla niektórych może być sporym zaskoczeniem, ponieważ w poprzednich latach stała ona raczej w tle swojej rodziny.Zagraniczna prasa wprost nazywa ją teraz „sekretną bronią” władcy i wskazuje na jej ostatnie osiągnięcia, które znienacka postawiły ją bardzo wysoko w strukturze. Wiele wskazuje na to, że już wkrótce możemy zobaczyć ją w całkiem nowej roli.

Harry i Meghan
03.06.2023 19:16 Nie milkną plotki o kryzysie w związku Harry'ego i Meghan. Księżna "zgubiła" pierścionek zaręczynowy

Mało jest par, które prasa tak regularnie posądza o kryzys w związku, jak książę Harry i Meghan Markle. W mediach miały pojawić się nowe dowody, rzekomo świadczące o ich rychłym rozstaniu. Ostatnio zrobiło się o tym na tyle głośno, że rzecznik Sussexów musiał wydać oficjalne oświadczenie.Młodszy syn króla Karola III oraz jego żona ostatnio rzadko pojawiają się publicznie. Kiedy on podróżował ostatnio do Wielkiej Brytanii, czy to na koronację ojca, czy na procesy z tamtejszymi tabloidami, ona została w ich domu w Montecito w Kalifornii.

Elżbieta II
26.05.2023 17:44 Królowa Elżbieta II mogła zginąć w zamachu. Po latach ujawniono tajne dokumenty

Głowy państw w podróży nieustannie narażone są na niebezpieczeństwo. Niektóre sprawy utajnia się na wiele lat. Służby FBI właśnie ujawniły dokumenty, które opisywały planowany zamach na Elżbietę II. Szczegóły mogą wywołać duże zaniepokojenie.Federalne Biuro Śledcze dopiero niedawno odtajniło dokumentację, poświęconą zagrożeniu życia królowej Wielkiej Brytanii. Wszystko działo się w Stanach Zjednoczonych, podczas jednej z zagranicznych wypraw monarchini.

rodzina królewska
24.05.2023 12:20 Tragiczny wypadek w dniu koronacji Karola III. Kobieta właśnie zmarła

Na początku maja doszło do wypadku, podczas którego brytyjski policjant potrącił 81-letnią kobietę. Od tego czasu poszkodowana w ciężkim stanie znajdowała się w szpitalu. Niestety nie udało się jej uratować. Rodzina królewska wydała oświadczenie.W dniu koronacji Karola III doszło do wypadku na skrzyżowaniu West Cromwell Road i Warwick Road w Earl's Court, gdzie prowadzący motocykl policjant potrącił 81-letnią Helen Holland. Kobieta po długim czasie w szpitalu zmarła.

Królowa Kamila, księżna Kate
20.05.2023 12:05 Kamery zarejestrowały wątpliwe zachowanie księżnej Kate. Co wydarzyło się na koronacji?

Ostatnimi laty w brytyjskiej rodzinie królewskiej nietrudno było o konflikty i waśnie. Nikt jednak nie spodziewał się, że na taki gest publicznie może odważyć się księżna Kate. To, co zrobiła podczas koronacji Karola III i Kamili nie przeszło bez zauważenia. To oznaka zniewagi?Podczas uroczystego wydarzenia uwaga skupiona była na królu, jednak wokół jego małżonki nie brakowało afer. W jednej z nich miała brać udział sama żona księcia Williama.

Harry i Meghan
17.05.2023 19:41 Niebezpieczna sytuacja w domu Harry'ego i Meghan, interweniowała policja. Miało dojść do przestępstwa

Książe Harry wraz z żoną Meghan Markle po odejściu z rodziny królewskiej przeprowadzili się z Wielkiej Brytanii do Kanady, a w 2020 roku osiedlili się w Stanach Zjednoczonych. Para zdecydowała się zamieszkać w Montecito w Kalifornii, a ich rezydencja jest pod stałym nadzorem kamer i ochroniarzy. 15 maja w nocy w posiadłości Sussexów doszło do niebezpiecznego incydentu. 

rodzina królewska
16.05.2023 19:46 Bratanica króla jak księżna Diana? Kłopoty w niderlandzkiej rodzinie królewskiej, monarcha milczy

Bycie częścią rodziny królewskiej oznacza życie na świeczniku i to według ścisłej etykiety. Im bliżej w kolejce do tronu, tym bardziej inni przyglądają się postępowaniu i przestrzeganiu dworskich zasad. Choć Wielka Brytania może pochwalić się najbardziej rozpoznawalną monarchią na świecie, to nie jedyny europejski kraj, który wciąż ma rodzinę królewską. Niedawno wybuchł skandal wokół niderlandzkiej rodziny królewskiej, na czele której stoi król Wilhelm-Aleksander. 

król Karol III
16.05.2023 09:21 Król Karol zdjął buty, a tam... niezapomniany widok.O incydencie aż huczy w sieci

Król Karol III ma za sobą liczne mniejsze lub większe wpadki. Do jednej z nich doszło na krótko przed koronacją. Monarcha zdjął buty… i szybko pożałował swojej decyzji.Król Wielkiej Brytanii musi pilnować, aby zawsze wyglądać nienagannie. Niestety, wpadki zdarzają się każdemu. Do jednej z nich doszło podczas oficjalnej wizyty Karola i Kamili w meczecie, gdy tylko para królewska zdjęła swoje obuwie. Media długo tego nie zapomną.

król Karol / królowa Kamila
10.05.2023 18:37 Król Karol i królowa Kamila zapadli się pod ziemię po koronacji? Poddani na razie ich nie zobaczą

Obchody związane z koronacją króla Karola i królowej Kamili trwały cały weekend. Po wszystkim para postanowiła zniknąć i zaszyć się w bardzo szczególnym dla nich miejscu. Zagraniczne źródła informują, że nie będą pokazywać się publicznie przez dłuższy czas.Nowy władca ma już 75 lat, a jego małżonka jest starsza o rok. Postanowili więc pozwolić sobie na kilka dni odpoczynku po uroczystościach koronacyjnych. Udali się w tym celu do jednego z ulubionych miejsc Elżbiety II.

Królowa Kamila
09.05.2023 16:16 Wzruszający gest królowej Kamili chwilę po koronacji. Postanowiła kontynuować tradycję

Królowa Kamila tuż po koronacji zdobyła się na niezwykły gest. Wszystko uwieczniły zdjęcia, a teraz piszą o tym na całym świecie. Świeżo koronowana monarchini wpisała się w tradycję, która ma już równo sto lat. Rozpoczęła ją rodzicielka Elżbiety II, znana jako królowa matka.Elżbieta Bowes-Lyon, kiedy jechała do opactwa na ślub z przyszłym królem Jerzym VI w 2023 roku, zatrzymała się przy cmentarzu, na którym spoczywał jej zmarły brat Fergus, który zginął w 1915 roku w bitwie pod Loos. Co wtedy zrobiła?

król Norwegii
09.05.2023 13:37 Król trafił do szpitala, zarządzono tymczasową zmianę na tronie. Duże poruszenie w Norwegii

Król trafił do szpitala. 86-letni monarcha wymagał natychmiastowej opieki lekarskiej. Choć powiadomiono, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, obowiązki zasiadającego na tronie Norwegii Haralda V przejął jego syn. Norwegowie drżą o zdrowie swojego króla. Wiekowy monarcha już od dawna zmaga się z wieloma chorobami. Poddani mają nadzieję, że również i tym razem uda mu się wyzdrowieć. 

Meghan Markle
07.05.2023 18:23 Meghan Markle jednak pojawiła się na koronacji? Internauci twierdzą, że przybyła w przebraniu

Książę Harry przybył sam na koronację Karola III. Jego żona Meghan Markle została w Stanach Zjednoczonych z dziećmi. Ale czy na pewno? W internecie pojawiły się wczoraj teorie spiskowe, mówiące o tym, że pojawiła się w przebraniu.Wprawdzie na koronacji Karola było znacznie mniej gości, niż na uroczystości Elżbiety II, bo „jedyne” 2200, nie zmienia to jednak faktu, że Opactwie Westminsterskim było bardzo tłoczno. Uwagę internautów zwróciła jedna z osób.

Książę Harry
07.05.2023 08:40 Wiadomo, co książę Harry mówił podczas koronacji króla Karola III. Wyczytano to z ruchu jego warg

Książę Harry ostatecznie pojawił się na koronacji Karola III jednak w przeciwieństwie do bliskich, trzymał się na uboczu. Eksperci odkryli, co powiedział innym podczas uroczystości. Nie ma co liczyć na pojednanie rodziny królewskiej?W sobotę oczy całego świata zwrócone były w stronę Wielkiej Brytanii, gdzie doszło do pierwszej koronacji od 70 lat. Na tronie zasiadł Karol III wraz z małżonką Kamilą. Wśród gości nie zabrakło młodszego syna władcy, jego postawa wiele zdradzała.

książę William
06.05.2023 20:56 Książę William przysięgał ojcu lojalność i ani razu nie spojrzał mu w oczy. Nie popisał się?

Podczas koronacji Karola III specjalna rola przypadła jego najstarszemu synowi, księciu Williamowi. Następca tronu… nie spojrzał jednak ojcu w oczy. Przyczyna zaskakuje.Na uroczystej ceremonii zebrało się tysiące zaproszonych gości z całego świata, jednak największą uwagę skupiała rodzina Karola III. Jego syn w pewnym momencie uklęknął przed ojcem i zaczął wygłaszać przysięgę.