Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Plotki > Susan Boyle z "Mam Talent" stała się wielką gwiazdą
Karol Osiński
Karol Osiński 01.04.2021 02:00

Susan Boyle z "Mam Talent" stała się wielką gwiazdą

Susan Boyle - "Mam Talent" uratowało jej życie
Screen YouTube@Britain's Got Talent
  • Susan Boyle obchodzi dzisiaj 60. urodziny

  • Na pierwszą randkę poszła mając 53 lata

  • Dzięki występom w "Mam talent!" zarobiła ponad 20 milionów funtów

  • Piosenkarka cierpi na zespół Aspergera

Susan Boyle została okrzyknięta odkryciem roku 2009, kiedy po raz pierwszy stanęła na deskach brytyjskiego formatu "Mam talent!". Całkiem niepozorna, skromnie ubrana 47-latka oczarowała jurorów oraz publiczność swoim wyjątkowym wokalem, śpiewając hit, pochodzący z popularnego musicalu "Nędznicy", pt. "I Dreamed a Dream". Wówczas nie wiedziała, że ten moment pozwoli jej spełnić swoje najskrytsze marzenia.

Susan Boyle obchodzi 60. urodziny. Jak wyglądały początki jej kariery?

Historia Susan Boyle jest jednakowo piękna, jak wzruszająca. 47-letnia wówczas kobieta z dnia na dzień stała się gwiazdą skali międzynarodowej. Pierwszy odcinek z jej udziałem stał się viralem i błyskawicznie rozszedł się w internecie, co pozwoliło jej zyskać rozgłos na całym świecie. Dziś cieszy się międzynarodowym sukcesem i chociaż od jakiegoś czasu słychać o niej nieco mniej, to na brak funduszy do życia nie może narzekać.

Ówczesną edycję brytyjskiej wersji "Mam talent!" zwyciężyła grupa taneczna "Diversity", jednak to właśnie Boyle zyskała najwięcej rozgłosu w mediach. Przewodniczący jury formatu, Simon Cowell zaproponował piosenkarce kontrakt w swojej wytwórni fonograficznej o nazwie "Syco", w której wydała swój pierwszy krążek zatytułowany tak samo, jak piosenka, którą po raz pierwszy oczarowała publiczność całego świata, czyli "I Dreamed a Dream". 

Stała się tak popularna, że wylądowała na drugim miejscu listy magazynu "Billboard", pod względem najlepiej sprzedających się wydawnictw muzycznych. Co więcej, w Wielkiej Brytanii, skąd pochodzi, ta sama płyta sprzedała się w nakładzie 411 tys. egzemplarzy. 

Dzięki temu gwiazda miała okazję koncertować na całym świecie. Jej kolejne płyty zatytułowane "The Gift" oraz "Somebody to Watch Over Me" sprzedały się w liczbach odpowiednio: 3 miliony, oraz 1 milion. Mimo tego, że później głos o niej nieco ucichł, to nie może narzekać na brak funduszy do życia. Międzynarodowy sukces pozwolił jej zgromadzić majątek rzędu 22 milionów funtów.

Susan Boyle - problemy zdrowotne

Susan Boyle jest żywym dowodem na to, że warto walczyć o swoje marzenia. Jeszcze w dzieciństwie zmagała się z dużymi problemami społecznymi, co spowodowane było urazem mózgu, którego doznała w bardzo młodym wieku. Zdarzały się chwile, w których była prześladowana i wyśmiewana przez rówieśników, co spowodowało, że popadła w depresję. W 2012 roku specjalista zdiagnozował u niej zespół Aspergera. 

Wszystkie te problemy sprawiły, że w młodych latach miała problemy z nawiązywaniem normalnego kontaktu z rówieśnikami i trzymała się z dala od innych ludzi. Co więcej, udział w "Mam talent!" sprawił, że stała się znacznie śmielsza i w wieku 53 lat zaczęła randkować.

- Asperger mnie nie definiuje. To stan, z którym muszę żyć i przepracować i teraz czuję się spokojniej w stosunku do siebie. Ludzie będą o wiele lepiej rozumieć to, kim jestem i dlaczego robię rzeczy, które robię - cytuje wypowiedź Susan Boyle portal "Plejada".

W latach 2016-2019 o piosenkarce zrobiło się nieco ciszej, jednak dała o sobie przypomnieć, pojawiając się po raz kolejny na deskach "Mam talent!", jednak tym razem w specjalnej edycji, przeznaczonej dla gwiazd programu. Warto zaznaczyć, że mimo wielkiej fortuny, jakiej dorobiła się Boyle, w dalszym ciągu mieszka w swoim starym domu, który przypomina jej o wspaniałych czasach z jej życia. Jubilatce składamy najserdeczniejsze życzenia i mnóstwo sukcesów!

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: plejada.pl, youtube

Tagi: