Świat według Kiepskich Żródło: Kulisy serialu "Świat według Kiepskich", 20 lat serialu na antenie; screen youtube.com/ATM Grupa

Kulisy serialu "Świat według Kiepskich"

5 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Z okazji 20-lecia sitcomu “Świat według Kiepskich” na antenie serialowa Mariolka umożliwiła zapuszczenie oka za kulisy produkcji. Basia Mularczyk pokazała głodnym wrażeń fanom, jak wygląda miejsce, w którym powstają kolejne odcinki hitowej komedii. Okazuje się, że, jak to w telewizji, mieszkanie Kiepskich to jedynie wielka makieta. Co warto zaznaczyć, nie zawsze tak było.

  • “Świat według Kiepskich” gości w domach Polaków od ponad 20 lat
  • Z okazji okrągłej rocznicy serialowa Mariolka postanowiła zabrać fanów za kulisy programu
  • Mimo upływu lat praca na planie sitcomu to dla Basi Mularczyk ogromna przyjemność

W 2019 roku serial “Świat według Kiepskich” obchodził okrągłą rocznicę. Od emisji pierwszego odcinka sitcomu na antenie Polsatu minęło obecnie ponad 20 lat. Z tej okazji ekipa serialu przygotowała dla fanów coś absolutnie wyjątkowego. Użytkownicy serwisu YouTube mogli zobaczyć, jak wygląda plan zdjęciowy “Świata według Kiepskich”. Pod przewodnictwem Basi Mularczyk (serialowa Mariolka) mogli zwiedzić takie miejsca jak salon, kuchnia czy sypialnia rodziny Kiepskich.

Kulisy serialu “Świat według Kiepskich”. Na wirtualną przechadzkę zaprasza Basia Mularczyk

Wirtualną podróż po planie serialu “Świat według Kiepskich” aktorka Basia Mularczyk rozpoczęła od słów radości. Jak przyznała, to, że widzi się na antenie Polsatu z tysiącami telewidzów od przeszło 20 lat, ogromnie ją cieszy. Po krótkim powitaniu serialowa Mariolka przeszła już do dzieła, prowadząc internautów w głąb nieistniejącego mieszkania Kiepskich, które, choć w telewizji nic na to nie wskazuje, tak naprawdę jest jedynie makietą.

Na początek Basia Mularczyk przedstawiła fanom kuchnię rodziny Kiepskich. Demonstrując panujący w pomieszczeniu bałagan, nie omieszkała wskazać na atrybut swego serialowego ojca, Ferdynanda - piwo “Mocny Full”. Następnie przeszła do miejsca, w którym, jak zaznaczyła, zawsze dzieje się w “Świecie według Kiepskich” najwięcej.

Basia Mularczyk zatrzymała się w salonie należącym do serialowej rodziny “Świata według Kiepskich”. Jak mówi, niewiele się tam zmieniło przez ostatnie lata. Aktorka ma nadzieję na to, że te same słowa będzie mogła powtarzać przez kolejne lata współpracy ze stacją Polsat. Oznaczałoby to bowiem kontynuację kultowego dla wielu projektu.

Wiadomo jaką emeryturę pobiera Jolanta KwaśniewskaWiadomo jaką emeryturę pobiera Jolanta KwaśniewskaCzytaj dalej

W sypialni Kiepskich Basia Mularczyk zwróciła uwagę internautów na wciąż stojący na planie zdjęciowym sprzęt. Znajdował się tam wózek i statyw - poprzedniego dnia ekipa skończyła bowiem pracę właśnie w tym “pomieszczeniu”.

Następnie Mariolka ze “Świata według Kiepskich” zapoznała widzów z makietą słynnego korytarza. Tu wspomniała o pewnej ciekawostce zza kulis produkcji. Okazuje się, że przed laty ekipa realizowała serial w prawdziwym budynku, a nie filmowej makiecie.

- Jak nagrywaliśmy dwadzieścia lat temu, to nagrywaliśmy te zdjęcia w prawdziwym budynku, nie w makiecie. Normalnie można było wyjść na klatkę schodową, spotkać sąsiada i powiedzieć mu “dzień dobry” - przywołuje ze śmiechem serialowa “Mariolka”.

Basia Mularczyk o pracy na planie “Świata według Kiepskich”

Odtwórczyni roli Mariolki wykorzystała nadarzającą się okazję, by powiedzieć parę słów od siebie. Pracę na planie “Świata według Kiepskich” zaczynała jeszcze jako nastolatka. Mimo upływu lat Basia Mularczyk wciąż czerpie ogromną przyjemność ze współpracy ze stacją.

-Dwadzieścia lat mojego życia. Mam lat trzydzieści pięć w tym roku (...), tak więc więcej życia spędziłam tu, z Kiepskimi, niż bez Kiepskich. No i dalej jestem zakochana. Kochani, dziękuję bardzo, że nas oglądacie (...) - mówiła Basia Mularczyk.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: YouTube

Następny artykuł