Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tak mieszkał Tomasz Komenda. "Sąsiedzi wzywali policję". W środku masa zniszczeń
Karolina Kurek
Karolina Kurek 22.02.2024 14:11

Tak mieszkał Tomasz Komenda. "Sąsiedzi wzywali policję". W środku masa zniszczeń

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda fot. KAPiF

Tomasz Komenda nie żyje. Mężczyzna zmarł w środę 21 lutego 2024 roku. Teraz ujawniono w jakich warunkach mieszkał w ostatnich latach. 

Tomasz Komenda niesłusznie skazany

Tomasz Komenda był podejrzany o dokonanie zabójstwa i gwałtu na 15-letniej Małgorzacie z Miłoszyc. W 2003 roku został skazany za wymienione zbrodnie na karę 25 lat więzienia. Sąd ogłaszając wyrok, opierał się w głównej mierze na poszlakach w śledztwie, a także opinii biegłych. 

Po 18 latach odsiadki mężczyzna wyszedł z więzienia. W 2021 roku został oczyszczony z wszystkich zarzutów oraz otrzymał wysokie odszkodowanie.

W 2020 roku premierę miał film “25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w reżyserii Jana Holoubka, dotyczący niesłusznego skazania mężczyzny. W roli głównej wystąpił Piotr Trojan, który pożegnał byłego więźnia. 

Tomasz Komenda przed śmiercią uratował życie małej dziewczynki. Nikt nie miał pojęcia, co dla niej zrobił Była partnerka Tomasza Komendy o jego chorobie i konflikcie. "Nie chciałam mu niszczyć ostatnich dni życia"

Tomasz Komenda: życie po wyjściu na wolność

Mężczyzna w 2018 roku wyszedł z więzienia i próbował ułożyć sobie życie na nowo. Dzięki aplikacji randkowej poznał Annę Walter, z którą się związał, a potem zaręczył. Para w 2020 roku na świat przyszedł ich syn. Jednak związek niedługo później się rozpadł. Między byłymi partnerami panował konflikt.

Tomasz Komenda zmagał się z nowotworem płuc, zmarł 21 lutego 2024 roku, o czym poinformował Grzegorz Głuszak.

Tomek zmarł z samego rana. Dowiedziałem się o tym fakcie dosłownie kilka godzin temu. Wiem, że Tomek od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem. Zmarł w wyniku długiej choroby, z którą walczył już od pewnego czasu - ujawnił.

W takich warunkach mieszkał Tomasz Komenda

Grzegorz Głuszak, dziennikarz, ale i przyjaciel Komendy zdradził, w jakich ten mieszkał warunkach. Mężczyzna był świadkiem, jak Tomasz próbuje odbudować swoje życie po wyjściu na wolność, jak starał się stworzyć związek z Anną Walter oraz jak sprawdza się w roli ojca.

Jak mówi, reporter wiele się zmieniło, gdy Tomasz Komenda otrzymał 12 milionów złotych zadośćuczynienia i 800 tysięcy złotych odszkodowania. Głuszak był zaskoczony, gdy wszedł do mieszkania mężczyzny, ponieważ mimo ogromnej fortuny prezentowało się tak:

Owszem, było schludnie i czysto, ale mogli wynająć coś o wiele lepszego.

Dziennikarz kontynuował:

W łazience zauważyłem rozbitą umywalkę. Anka zdradziła, że Tomek wpadł w furię i rozbił ją w drobny mak. Potem usłyszałem, że sąsiedzi wzywali policję, bo zza ścian było słychać odgłosy awantur domowych - wyznał w rozmowie z portalem “Newsweek”.

Grzegorz Głuszak ujawnił, że w krótkim czasie doszło do sporych zmian i Komenda zamieszkał w Sky Tower we Wrocławiu, jednak bez Anny i syna Filipa.

Ma pieniądze, ale przestaje łożyć na syna. Najpierw podważa ojcostwo, potem grozi Annie, że zabierze jej dziecko. W międzyczasie kupuje kilka mieszkań we Wrocławiu i remontuje klitkę po babci. Kupione przez niego mieszkania ponoć stoją puste.

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda
Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda
Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda
Tomasz Komenda, fot. KAPiF