Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Była partnerka Tomasza Komendy o jego chorobie i konflikcie. "Nie chciałam mu niszczyć ostatnich dni życia"
Karolina Kurek
Karolina Kurek 22.02.2024 11:18

Była partnerka Tomasza Komendy o jego chorobie i konflikcie. "Nie chciałam mu niszczyć ostatnich dni życia"

Tomasz Komenda
Tomasz Komenda i była partnerka, fot. KAPiF

Cała Polska jest zszokowana śmiercią Tomasza Komendy. Niesłusznie skazany mężczyzna odszedł w wieku 46 lat. Na temat jego choroby oraz nieporozumień między nimi wypowiedziała się była partnerka Anna Walter.

Śmierć Tomasza Komendy

W środę 20 lutego na antenie stacji TVN dziennikarz Grzegorz Głuszak poinformował, iż tego samego dnia rano Tomasz Komenda zmarł. 

Tomek zmarł z samego rana. Dowiedziałem się o tym fakcie dosłownie kilka godzin temu. Wiem, że Tomek od dłuższego czasu miał problemy ze zdrowiem. Zmarł w wyniku długiej choroby, z którą walczył już od pewnego czasu - przekazał.

Mężczyzna, jak się okazało, zmagał się z nowotworem płuc.

Leczę się, jestem na chemii, włosy już mi odrosły. Żyję, z tym że był rak, teraz nie ma, ale nie wiadomo, czy znowu nie wróci. Do operacji się nie nadawał. Ciężko mam, ciekawe, kiedy zrzucę w końcu ten krzyż, już należałoby mi się trochę spokoju - wyznał w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”.

Brat zmarłego, Gerard Komenda przekazał, kiedy odbędzie się pogrzeb.

Prawnik Komendy przerywa milczenie. Ujawnił ich ostatnią rozmowę. "Niech pan się nie waży" Kto odziedziczy miliony po Tomaszu Komendzie? Najbliżsi mogą być rozczarowani

Życie po opuszczeniu więzienia

Komenda w 2003 roku został niesłusznie skazany pod zarzutem zabójstwa i gwałtu na 15-letniej Małgorzacie. Do zbrodni miało dojść w noc sylwestrową 1997 roku. Kilkanaście osób zapewniło Tomaszowi Komendzie alibi, które nie zostało wzięte pod uwagę, a wymiar sprawiedliwości skupił się na poszlakach oraz opinii, jaką wydali biegli.

Mężczyzna w 2018 roku, po 18 latach odsiadki opuścił zakład karny. Trzy lata później Tomasz Komenda został oczyszczony z zarzutów sprzed lat. Jako zadośćuczynienie i odszkodowanie za pochopną decyzję wymiaru sprawiedliwości w naszym kraju otrzymał on niemal 13 mln złotych.

Tomasz Komenda po wyjściu z więzienia związał się z Anna Walter, z którą poznał za pośrednictwem aplikacji randkowej, a w 2020 roku doczekali się syna Filipa. Anna Walter i Tomasz Komenda mieli wiele planów. Mężczyzna oświadczył się ukochanej i został przyjęty. Planowali ślub.

Chciałbym mieć ślub kościelny, marzę, żeby Ania w białej sukni stanęła ze mną na ślubnym kobiercu. To będzie nasze święto - wyznał w jednym z wywiadów w 2020 roku Komenda.

Anna Walter przerywa milczenie

Niestety Anna Walter i Tomasz Komenda rozstali się. 

Wszystko zmieniło się, kiedy Tomek dostał te miliony. Całymi dniami nie było go w domu. Kiedy przychodził, kończyło się kłótnią. Zaczęły się krzyki, wyzwiska. Sąsiedzi zaczęli wzywać policję. Moje dzieci zobaczyły zupełnie innego Tomka, niż ten, którego poznały i do którego jedno z nich mówiło tato - mówiła Anna Walter.

Między parą dochodziło do kłótni o alimenty. Kobieta wydała oświadczenie w tej sprawie, wyznając tym samym, że Tomasz Komenda walczy z nowotworem.

W czerwcu Tomek powiedział mi, że jest ciężko chory. We wrześniu przedstawił w sądzie wypis ze szpitala onkologicznego, gdzie przechodził radioterapię - wyznała w rozmowie z “Polityką”.

Anna Walter kontynuowała, iż pragnęła pojednania z byłym partnerem i ojcem jej dziecka:

Nie chciałam mu niszczyć ostatnich dni życia, prosiłam go i błagałam tysiąc razy, żebyśmy się polubownie dogadali - wyjawiła.

Tomasz Komenda, Anna Walter, fot. KAPiF
Tomasz Komenda, Anna Walter, fot. KAPiF
Tomasz Komenda, Anna Walter, fot. KAPiF
Tomasz Komenda, Anna Walter, fot. KAPiF
Tomasz Komenda, Anna Walter, fot. KAPiF
Tomasz Komenda, Anna Walter, fot. KAPiF
Tomasz Komenda, fot. KAPiF
Tomasz Komenda, fot. KAPiF