Swiatgwiazd.pl
Tomasz Karolak - orlen

Jan BIELECKI/East News

Tomasz Karolak wyjawił, że współpracował z Orlenem

16 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Media obiegły zaskakujące wieści w sprawie Tomasza Karolaka. Jak ustalił Super Express, dowodzona przez aktora fundacja "Odkrywcy Wyobraźni" przez cztery lata współpracowała z koncernem paliwowym Orlen. Dzięki temu Teatr IMKA cieszył si

  • Tomasz Karolak jest prezesem fundacji „Odkrywcy Wyobraźni”. W 2010 roku założył też Teatr IMKA

  • Aktor potwierdził, że sześć lat temu współpracował z Orlenem. Spółka była też sponsorem jego teatru

  • Tomasz Karolak utrzymuje, że wszystko odbywało się zgodnie z umową. Współpraca zakończyła się w 2015 roku

  • Według Super Expressu umowa między aktorem a spółką opiewała na 600 tysięcy złotych. Fundacja wspierająca teatr otrzymała natomiast około 3 milionów złotych

Tomasz Karolak jest prężnie działającym polskim aktorem, który w marcu 2010 roku założył prywatny teatr w Warszawie. Niedługo po otwarciu Teatru IMKA artysta miał nawiązać współpracę z polskim koncernem paliwowym Orlen. W rozmowie z Super Expressem zdradził szczegóły tego porozumienia.

Orlen finansował teatr Tomasza Karolaka

Oprócz zarządzania Teatrem IMKA Tomasz Karolak przewodniczy także Fundacji „Odkrywcy Wyobraźni”. Jak czytamy na stronie rejestru organizacji, jej celem jest przede wszystkim szerzenie kultury teatralnej oraz propagowanie rozwoju sztuki filmowej i muzycznej. Fundacja angażuje się także w różne inicjatywy społeczne.

To właśnie fundacja „Odkrywcy Marzeń” miała być jednym z beneficjentów zakończonej już współpracy z koncernem paliwowym Orlen. O finansowaniu takich organizacji mówił niedawno w „Wiadomościach” prezes spółki Daniel Obajtek.

- Afery w Orlenie są związane z celebrytami, którzy otrzymywali pieniądze na swoje fundacje – mówił, jednocześnie zarzucając celebrytom, że ci z otrzymanych pieniędzy finansowali nie tylko swoje organizacje, ale także luksusowe wyjazdy.

Aby skonfrontować jego słowa z jednym z zainteresowanych, dziennikarze Super Expressu skontaktowali się z Tomaszem Karolakiem. Wcześniej ustalili, że fundacja, którą zarządza aktor, otrzymała od Orlenu blisko 3 miliony złotych. Sam Karolak miał natomiast podpisać umowę reklamową opiewającą na kwotę 600 tysięcy złotych.

Informacje o współpracy potwierdzili przedstawiciele PKN ORLEN. Z wydanego przez nich oświadczenia wynika, że Tomasz Karolak współpracował z koncernem od 2011 do 2014 roku. Sam aktor nie zaprzeczył tym informacjom. Potwierdził natomiast, że jego teatr był finansowany przez polską spółkę paliwową.

- Ja osobiście byłem związany reklamowo z Orlenem. Spółka była też sponsorem mojego teatru, ale to było sześć lat temu. (…) To skończyło się w 2015 r. Żałowaliśmy, że to się skończyło, bo teatr miał wtedy stabilność finansową – wyjaśnił Karolak.

Dodatkowo aktor zapewnił, że wszelkie działania były w trakcie współpracy zgodne z ustalonymi wcześniej formalnościami. W ramach porozumienia w teatrze odbyła się między innymi odpowiednia ilość premier teatralnych. O reklamę spółki aktor dbał też osobiście.

Jak stwierdził Tomasz Karolak, współpraca między jego teatrem a spółką paliwową zakończyła się już sześć lat temu. Mimo to aktor do dziś uważa, że warunki nieprzedłużenia umowy były „dziwne”.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Jak dziś wygląda Magdalena Wilk z serialu "Sędzia Anna Maria Wesołowska"?

  • Powstaje spektakl o Krzysztofie Krawczyku. Żona i manager nie są zadowoleni

  • Olivier Janiak opowiedział o traumatycznej podróży samolotem: "spadaliśmy po kilkadziesiąt metrów"

Źródło: Super Express, rejestr.io

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Barbara Bujar

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Marek Piekarczyk złamał zasady "The Voice of Poland". Wcisnął przycisk innego trenera

Czytaj więcej >

Plotki

Nie żyje John Challis. Rodzina potwierdziła smutne wieści

Czytaj więcej >

Plotki

Ewa Chodakowska szczerze o dzieciach. Nie chce zostać mamą

Czytaj więcej >
Zbigniew Zamachowski

Plotki

Zbigniew Zamachowski ze swoją koleżanką przyłapani na ratowaniu ślimaka

Czytaj więcej >
Tadeusz Sznuk

Plotki

Tadeusz Sznuk odpowiedział, co znajduje się w kuferkach finalistów "Jeden z dziesięciu"

Czytaj więcej >
Barbara Sienkiewicz

Plotki

Co obecnie słychać u Barbary Sienkiewicz? Doniesienia niepokoją

Czytaj więcej >