Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Plotki > Powstaje spektakl o Krzysztofie Krawczyku. Żona i manager nie są zadowoleni
Barbara Bujar
Barbara Bujar 16.04.2021 02:00

Powstaje spektakl o Krzysztofie Krawczyku. Żona i manager nie są zadowoleni

Krzysztof Krawczyk - spektakl
TRICOLORS/East News, screen/youtube.com/Andrzej Kosmala
  • Teatr Powszechny w Łodzi realizuje próby do spektaklu inspirowanego Krzysztofem Krawczykiem

  • Zmarłego muzyka ma zagrać Mariusz Ostrowski. Za reżyserię odpowiada Michał Siegoczyński

  • Ewa Pilawska przekazała, że Krzysztof Krawczyk dowiedział się o sztuce w Wielką Sobotę

  • Andrzej Kosmala zaprzeczył jej słowom. Nie krył oburzenia propozycją teatru

Media obiegły wiadomości o spektaklu „Krystof” – sztuce inspirowanej życiem i twórczością Krzysztofa Krawczyka. Legendarny muzyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Próby w Teatrze Powszechnym w Łodzi miały odbywać się jeszcze za jego życia.

Mariusz Ostrowski jako Krzysztof Krawczyk

O realizacji prób do spektaklu o Krzysztofie Krawczyku poinformowała dyrektorka Teatru Powszechnego w Łodzi, na której słowa powołuje się serwis Onet Kultura. Jak zdradziła Ewa Pilawska, za reżyserię widowiska odpowiada Michał Siegoczyński. To właśnie on miał wpaść na pomysł, by w głównej roli obsadzić Mariusza Ostrowskiego – aktora, którego widzowie doskonale znają z takich seriali jak „Diagnoza” czy „Samo życie”.

- Mariusz Ostrowski przekazał mi, że Krzysztof Krawczyk dowiedział się w Wielką Sobotę, że robimy o nim spektakl. Podobno bardzo się cieszył – zdradziła Pilawska.

Po śmierci wielkiego artysty dyrektorka wyraziła nadzieję na spotkanie z jego ukochaną żoną, Ewą Krawczyk. Wyjaśniła, że zarówno ona, jak i Michał Siegoczyński, chcieli spotkać się z muzykiem. Niestety, ich plany pokrzyżowała pandemia COVID-19.

Reżyser o szczegółach spektaklu

Do informacji na temat „Krystofa” odniósł się także sam reżyser. Michał Siegoczyński zapowiedział, że jego sztuka będzie czymś w rodzaju zestawienia życia prywatnego i kariery muzycznej Krzysztofa Krawczyka. Prapremiera widowiska ma odbyć się już w maju w łódzkim Teatrze Powszechnym.

- „Krystof” będzie zderzeniem życia prywatnego z karierą wielkiego formatu – komiksowym kolażem cytatów z popkultury, inspiracji z życia i twórczości Krawczyka (…) – przekazał autor.

Jednocześnie zaznaczył, że jego spektakl ukaże, jak zawiła była biografia Krzysztofa Krawczyka. Reżyser chce, by na scenie pojawił się między innymi wątek jego „niedosytu związanego z tournée po Stanach Zjednoczonych”, a także historia wielkiej popularności w Polsce. Sztuka ma być przedstawieniem artysty, który zmagał się z wieloma rozterkami w życiu prywatnym, a zawodowo nigdy nie pozwolił się zaszufladkować.

Andrzej Kosmala jest oburzony

Na słowa Michała Siegoczyńskiego i Ewy Pilawskiej niemal natychmiast zareagował Andrzej Kosmala – wieloletni przyjaciel i manager Krzysztofa Krawczyka. Mężczyzna opublikował w social mediach znaczący post, w którym – w imieniu swoim i żony zmarłego muzyka – zaprzeczył doniesieniom o rzekomym poinformowaniu Krzysztofa Krawczyka o rozpoczęciu prób do spektaklu.

- Niestety, nic nie wiedział – napisał Kosmala na Facebooku.

Niestety,nic nie wiedział! A wypadałoby poinformować chociaż i nie mówiąc o zgodzie artysty,żony,menedżera!I to kłamstwo,że w wielką sobotę rozmawiał z Krzysztofem i ten był zadowolony...

Opublikowany przez Andrzeja Kosmalę Czwartek, 15 kwietnia 2021

Mariusz Ostrowski (źródło: TRICOLORS/East News)

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Onet Kultura, Facebook

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]