Zbigniew Klimowski trafił do szpitala Żródło: światgwiazd.pl

Trener polskich skoczków, Zbigniew Klimowski, trafił do szpitala przez koronawirusa. Jego stan jest ciężki

26 Kwiecień 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Media obiegły niepokojące wieści w sprawie stanu zdrowia Zbigniewa Klimowskiego. Trener narodowej kadry juniorów w skokach narciarskich trafił do szpitala, gdzie przebywa od ponad tygodnia. 54-letni szkoleniowiec walczy z zakażeniem koronawirusem. Jego stan jest ciężki.

  • Zbigniew Klimowski od ponad tygodnia przebywa w szpitalu w Nowym Targu
  • Trener młodzieżowej kadry polskich skoczków narciarskich walczy z COVID-19
  • Przed laty szkoleniowiec sam reprezentował Polskę w zawodach na skoczni

W poniedziałek media obiegła wiadomość o poważnym stanie zdrowia Zbigniewa Klimowskiego. Okazuje się, że trener narodowej kadry juniorów w skokach narciarskich przechodzi zakażenie koronawirusem.

Zbigniew Klimowski walczy z COVID-19

Zbigniew Klimowski pełni funkcję głównego trenera młodzieżowej kadry polskich skoczków narciarskich od maja ubiegłego roku. Teraz szkoleniowiec przebywa w szpitalu w Nowym Targu. Jak relacjonują media, jego stan jest bardzo poważny.

Hospitalizacja polskiego szkoleniowca trwa od ponad tygodnia. Szczegółowe informacje w tej sprawie jako pierwsza podała Telewizja Polska. Udostępnione informacje potwierdził także oficjalny serwis polskich skoków narciarskich skijumping.pl.

Kariera sportowa Zbigniewa Klimowskiego

Zbigniew Klimowski urodził się 18 stycznia 1967 roku w Nowym Targu. Oznacza to, że trzy miesiące temu skończył 54 lata. W przeszłości sam stawał na skoczni narciarskiej i reprezentował Polskę w zawodach Pucharu Świata.

Czy Barbarze z „M jak miłośćCzy Barbarze z „M jak miłość" grozi śmierć. To koniec roli Teresy Lipowskiej?Czytaj dalej

Najlepszym występem Zbigniewa Klimowskiego był konkurs Pucharu Świata w Oslo, gdzie po drugiej serii sportowiec uplasował się na 15. pozycji. Do listy pamiętnych momentów w jego karierze sportowej należy zaliczyć także start na Olimpiadzie w Albertville.

Zimowe igrzyska olimpijskie w Albertville odbyły się w 1992 roku. Zbigniew Klimowski zajął wówczas 49. miejsce w konkursie na skoczni dużej. W tym samym roku sportowiec uzyskał tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich.

Zbigniew Klimowski zakończył karierę po sezonie 1992/1993. Nigdy nie rozstał się jednak z ukochaną dyscypliną. W 1994 roku objął funkcję trenera LKS Kowaniec i od tego czasu spełnia się jako trener polskich skoczków narciarskich.

Pod skrzydłami Zbigniewa Klimowskiego sportowo wychowywał się między innymi Kamil Stoch. Dziś oboje pełnią dużo poważniejsze funkcje w narodowej kadrze skoków narciarskich. Stoch od lat jest jednym z najlepszych reprezentantów polskiej drużyny seniorów, natomiast Klimowski szkoli juniorów.

W zakończonym niedawno sezonie drużyna Zbigniewa Klimowskiego nie miała zbyt wiele szczęścia. Start w Mistrzostwach Świata w Lahti uniemożliwił im koronawirus. Polscy juniorzy trafili wówczas na kwarantannę. Teraz wszyscy trzymają kciuki za walczącego z COVID-19 trenera.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:


Źródło: Skijumping.pl, Interia Sport, TVP Sport

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł