Swiatgwiazd.pl
Maneskin

TRICOLORS/East News

Tylko u nas: Czy występ Maneskin zwiększy tolerancję w Polsce? Organizacja „TęczUJ” odpowiada

2 Lipca 2021

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Udostępnij:

Czy szokujący występ zespołu Måneskin na SuperHit Festival odniesie pozytywny skutek i zwiększy tolerancję w Polsce? Studencka organizacja „TęczUJ” zdradziła nam swoje przewidywania.

Zespół Måneskin zdobył ogromną popularność po wygraniu konkursu Eurowizji 2021 i szturmem podbija całą Europę! Włoska grupa niedawno zawitała w Polsce i wystąpiła na show Polsatu SuperHit Festival w Sopocie. Ich występ wzbudził mnóstwo skrajnych emocji, a to wszystko za sprawą niespodziewanego pocałunku i apelu wokalisty. Zapytaliśmy Studencką Organizację TęczUJ o to, jakie są ich przewidywania po słowach  piosenkarza. Czy Polska stanie się bardziej otwarta, czy wręcz przeciwnie, Włosi nie pojawią się już w naszej telewizji?


Szokujący występ zespołu Måneskin i apel wokalisty Damiano Davida

Od czasu wygranej zespołu Måneskin na konkursie Eurowizji 2021 w Rotterdamie, popularność włoskiej grupy nieustannie rośnie. Czteroosobowy skład doczekał się także licznej grupy fanów w Polsce. W związku z tym organizatorzy wydarzenia SuperHit Festival zdecydowali się zaprosić Måneskin do wystąpienia na scenie, podczas ich show w Sopocie. Grupa w składzie: wokalista Damiano David, basistka Victoria De Angelis, perkusista Ethan Torchio oraz gitarzysta Thomas Raggi byli jednymi z najbardziej wyczekiwanych artystów tego wieczoru. 

Zespół znany jest ze wzbudzania silnych emocji swoimi występami, strojami czy zachowaniem. Jednakże grupa postanowiła, że nie tylko zaprezentuje Polakom swoje największe hity, ale też wystosuje krótki apel do publiczności. W pewnym momencie wokalista zespołu Damiano David pocałował swojego licealnego przyjaciela – gitarzystę Thomasa Raggi. Po chwili wykrzyczał do mikrofonu, że chciałby, aby każdy w naszym kraju mógł zrobić dokładnie to samo i nie czuć się ocenianym. 

Andrzej Gieniek YT

Fani zastanawiają się gdzie nowa belarka Andrzeja i Gienka z Plutycz

CZYTAJ DALEJ

- Uważamy, że każdy powinien mieć możliwość całowania się bez strachu. Uważamy, że każdy powinien mieć wolność do bycia kim tylko k**wa chce – powiedział ze sceny wokalista zespołu Måneskin Damiano David


Pocałunek na scenie podczas występu zespołu Måneskin na SuperHit Festival

Zachowanie członków włoskiej grupy spotkało się z bardzo różnorodnymi opiniami publiczności. Jedni chwalą zespół za odwagę i są im wdzięczni za poruszenie tak ważnego tematu podczas występu, który oglądało mnóstwo Polaków. Inni uważają, że grupa przesadziła i powinna skupić się tylko na muzyce. Zapytaliśmy Studencką Organizację Uniwersytetu Jagiellońskiego „TęczUJ”, czy według nich, apel włoskiego zespołu wpłynie pozytywnie na postrzeganie związków jednopłciowych w Polsce. A może Måneskin nie zostanie już więcej zaproszony do występu w naszym kraju?


„Måneskin pokazali, że mają świadomość sytuacji osób LGBTQ+ w Polsce”

Czy zachowanie członków grupy Måneskin podczas ich występu na Polsat SuperHit Festival w Sopocie wpłynie pozytywnie na postrzeganie osób ze społeczności LGBT w naszym kraju przez resztę społeczeństwa?

„TęczUJ”: Uważamy, że zachowanie zespołu nie zmieni zdania wśród zatwardziałych homofobów, może jedynie wpłynąć w jakiś sposób na osoby "niezdecydowane". Słowa Damiano Davida nie zostały przetłumaczone ani prowadzący się do nich nie odnieśli, więc osoby nieznające angielskiego mogły mieć kłopot z wychwyceniem dokładnego przekazu. Niemniej jednak, sam gest był widoczny - i to w jednej z największych telewizji, podczas najlepszego czasu antenowego. Måneskin pokazali, że mają świadomość sytuacji osób LGBTQ+ w Polsce, więc przede wszystkim, zachowanie zespołu odbieramy jako ciepły gest solidarności dla młodych osób ze społeczności.

Czy jest szansa, że po tym spektakularnym występie Włosi nie zostaną już ponownie zaproszeni na występ w Polsce?

„TęczUJ”: Nie sądzimy, że zespół może już nie zostać zaproszony do Polski - jeśli tak, to obstawialibyśmy, że tylko do telewizji, bo wszelkie festiwale pewnie chętnie ich przyjmą.

  • Karol Strasburger obchodzi dzisiaj urodziny. Jak wspomina dzieciństwo?

  • Internautka skrytykowała Marcelinę Ziętek. Dziewczyna Żyły odpowiedziała

  • Kasia Cichopek wystąpiła w spocie TVP Kobieta. Fani pytają o jej stopy

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Janusz Korwin Mikke poleca Lewandowskiemu dietę fastfoodową na lepszą formę podczas Euro 2020.

Wywiady

Korwin Mikke: “Na diecie fastfoodowej Lewandowski strzelałby więcej goli” (TYLKO U NAS)

Czytaj więcej >
Karolina Brzuszczyńska

Wywiady

Way Of Blonde: „Mam po prostu nadzieję, że ludzie się przyzwyczają do tego, że społeczność LGBT to ludzie, którzy są wokół nas”

Czytaj więcej >
Detektyw, osobowość telewizyjna.

Wywiady

Tylko u nas: Apel Krzysztofa Rutkowskiego do premiera ws. wycieku maili Dworczyka

Czytaj więcej >
Dawid_Nickel

Wywiady

Tylko u nas: Dawid Nickel opowiedział o kulisach filmu "Ostatni Komers"

Czytaj więcej >
Menadżerka Patrycji Markowskiej zdradziła nam, jak czuje się Grzegorz Markowski. Gwiazdor ma w planach jeszcze zaśpiewać

Wywiady

Patrycja Markowska zdradziła nam, jak czuje się Grzegorz Markowski. Gwiazdor ma w planach jeszcze zaśpiewać

Czytaj więcej >
Stanisław Pąk - wywiad

Wywiady

Tylko u nas: zebrano pieniądze na leczenie Stanisława Pąka. Inspirujący wywiad z aktorem

Czytaj więcej >