Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > Tylko u nas: Szczery wywiad z Krzysztofem Rutkowskim o Krzysztofie Jackowskim
Weronika Wasiak
Weronika Wasiak 24.03.2022 09:29

Tylko u nas: Szczery wywiad z Krzysztofem Rutkowskim o Krzysztofie Jackowskim

Krzysztof Rutkowski
youtube.com/ Świat Gwiazd

Krzysztof Rutkowski od 30 lat działa jako detektyw, niewątpliwie najpopularniejszy w Polsce. Angażował się w wiele głośnych spraw, niejednokrotnie doprowadzając je do finału. Równocześnie co Rutkowski, na temat zaginień czy morderstw wypowiada się Krzysztof Jackowski, znany jasnowidz. W naszym najnowszym wywiadzie rozmawialiśmy z detektywem o działaniach Jackowskiego - jak on je ocenia i czy według niego rzeczywiście jest medium?

  • Krzysztof Rutkowski wraca do sprawy Iwony Wieczorek

  • Rutkowski nie potrzebuje pomocy Krzysztofa Jackowskiego

  • Detektyw o skuteczności Jackowskiego

Ostatnimi czasy Krzysztof Rutkowski wrócił do jednej z głośniejszych spraw w Polsce - zaginięcia Iwony Wieczorek, która 11 lat temu przepadła bez śladu. Do dziś nikomu nie udało się natrafić na żadną poszlakę, która pozwoliłaby odkryć prawdę o losach dziewczyny. Tymczasem w mediach pojawiały się informacje, jakoby tym razem Rutkowski w sprawie Iwony miał poprosić Jackowskiego o pomoc. Czy tak rzeczywiście było?

Rutkowski dementuje plotki

W opinii publicznej pojawiły się plotki, jakoby jasnowidz miał odmówić pomocy Rutkowskiemu w sprawie Iwony Wieczorek. W rozmowie z naszą reporterką detektyw wprost zdementował pogłoski.

- Jackowski nie odmówił tej pomocy, nie przyjechał. Ja o tę pomoc nie prosiłem nawet. [...] On już wypowiadał się na temat zaginionej Iwony Wieczorek i jego oceny w żaden sposób nie potwierdziły się w stanie rzeczywistym i w czasie tożsamym, gdy były poszukiwania. Dlatego też sprawa, przy tak zwanym wznowionym działaniu, nie ma charakteru pomocowego od Krzysztofa Jackowskiego - mówił w rozmowie ze Światem Gwiazd, Krzysztof Rutkowski.

Jak podkreślił Rutkowski, nie potrzebuje pomocy Jackowskiego w poszukiwaniach, bo jego zdaniem, nie ma możliwości, by ten wiedział, gdzie znajduje się Iwona Wieczorek.

- Ja nie potrzebuję pomocy od Krzysztofa Jackowskiego w kategorii oceny, gdzie może być ukryte ciało Iwony Wieczorek, ponieważ nie jest to możliwe żeby Krzysztof Jackowski wiedział, ponieważ nigdy nie wskazał nam ciała, które byłoby zakopane w danym miejscu - tłumaczył nam Rutkowski.

Zdolności Jackowskiego działają tylko w konkretnych przypadkach?

W rozmowie z naszą reporterką detektyw wprost przyznał, że "zdolności" Jackowskiego bywają skuteczne tylko w przypadkach, gdy chodzi o szukanie ciała w wodzie. Jednocześnie zaznaczył, że jasnowidz jeszcze nigdy nie wskazał dokładnego miejsca, a jedynie obszar.

- Jeżeli ciało wpadnie do wody, jeżeli Krzysztof zrobi tak zwany plan rzeki: zakręty, na których ciało się może podczepić... tak jak było w przypadku Kacperka, gdzie mniej więcej określił miejsce, gdzie może być ciało, tam był zakręt rzeki, były siedliska bobrów i tam dostało się ciało Kacperka - dodał.

Na pytanie dotyczące tego, czy w jego opinii skuteczna pomoc w odnalezieniu ciała Kacperka była przypadkiem czy faktycznym działaniem medium, Rutkowski przyznał, że "bardzo mało wierzy w medium". Jednocześnie zdradził, że przy sprawach, gdzie "nie było wody" wskazania Jackowskiego nie były trafne.

Rutkowski przytoczył sprawę zaginięcia dwóch osób z Zakopanego - Jackowski wskazywał wówczas, że ich ciała znajdują się pod pokrywą śnieżną. Finał okazał się natomiast zupełnie inny.

- GOPR przerzucił bardzo dużo śniegu, ale okazało się, że nie ma tam nic. My [biuro detektywistyczne Rutkowski - przyp. red.] natomiast tych młodych ludzi znaleźliśmy w Pradze. W związku z tym te informacje zdecydowanie się rozminęły - mówił nam Rutkowski.

Detektyw zapytany o to, dlaczego "wizje" Jackowskiego sprawdzają się w sprawach, gdzie jest woda, odpowiedział krótko, powołując się na fizykę.

- Jest fizyka, która wyrzuca ciało w danych punktach, miejscach. Są 3-4 miejsca, gdzie znaczymy punkty. Myślę, że [Jackowski - przyp. red.] jest w stanie określić, jeśli chodzi o wodę i może mieć odpowiednie trafienie - wyjaśnił w rozmowie z naszą reporterką.

Rutkowski poruszył również temat przepowiedni Krzysztofa Jackowskiego dotyczących wojny. Cały wywiad znajdziesz w filmie poniżej:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]