Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > TYLKO U NAS: Wellman ujawniła, co Miszczak sądzi o niej i Prokopie. Aż trudno uwierzyć, co powiedział im na samym początku współpracy
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 14.02.2024 09:41

TYLKO U NAS: Wellman ujawniła, co Miszczak sądzi o niej i Prokopie. Aż trudno uwierzyć, co powiedział im na samym początku współpracy

Dorota Wellman
Wellman o relacjach z Miszczakiem, fot. Świat Gwiazd Exclusive/KAPiF

Dorota Wellman najnowszą gościnią programu "Gwiazdy Sołtysika". Prezenterka "Dzień Dobry TVN" opowiedziała o początkach współpracy ze stacją telewizyjną i Edwardem Miszczakiem. Wraz z Marcinem Prokopem usłyszała od ówczesnego dyrektora programowego zaskakujące słowa. Mimo to podjęła się pracy. Jak wyglądały początki ikonicznego dziś duetu?

Dorota Wellman zdradziła powody odejścia z TVP

Dziennikarski duet rozpoczął karierę w mediach od współpracy z Telewizją Polską, gdzie tworzyli popularne programy w tym m.in.: "Pytanie na śniadanie". Nieoczekiwanie w 2007 roku ich ścieżki przecięły się z konkurencyjną stacją, z którą pozostali po dziś dzień. Jak wyglądały kulisy tej decyzji? Dorota Wellman przybliżyła nam charakter współpracy z publiczną telewizją.

W Dwójce był specyficzny klimat braku perspektyw. Robiliśmy dwa czy trzy programy więc byliśmy bardzo zadowoleni, ale nie wiedzieliśmy co dalej. Ciągle była ta sytuacja: "Nie wiem, nie mam umowy, nie podpisane". Byliśmy wolnymi ludźmi - zdradziła prezenterka w rozmowie z Andrzejem Sołtysikiem.

Gdy więc na horyzoncie pojawiła się opcja innego programu na żywo, który ma być emitowany codzienne, duet nie wahał się ani chwili. Po zgłoszeniu się do TVN przeszli przez próby przed kamerą. Początkowo jednak nikt nie przypuszczał, że stworzą parę w "Dzień Dobry TVN". Dlaczego?

Bestsellery Empiku 2023: Po 22.00 ogłosili najbardziej kontrowersyjną nominację. W TVP by to raczej nie przeszło Wpadka Zawiałow na Bestsellerach Empiku 2023. Chciała wybrnąć, a wyszło jeszcze gorzej

Dorota Wellman o początkach w "Dzień Dobry TVN". Miała nie tworzyć duetu z Marcinem Prokopem!

Założyciel TVN, Mariusz Walter, początkowo zakładał wymieszanie potencjalnych par do programu śniadaniowego. Kandydatura już gotowego duetu, jakim była Dorota Wellman i Marcin Prokop nie była więc dla niego atrakcyjną opcją. Rozpoczęły się więc próby z innymi gwiazdami.

Wymieszał nas ze wszystkim. […] Cały czas kombinował jak poukładać te puzzle. Przeszliśmy zdjęcia próbne, w ogóle nie mieliśmy z tym problemu. I okazało się jednak, że po co to eksperymetować? Po co robić te kombinacje jak i tak najlepiej my gramy ze sobą - zażartowała dziennikarka.

W "Dzień Dobry TVN" duet bardzo szybko zyskał sympatię widzów, która jest widoczna do dziś. Niewiele osób jednak wie, że na początku współpracy nawet sam Edward Miszczak nie był przekonany wobec kandydatury duetu. Dorota Wellman zdradziła, co usłyszała od dyrektora programowego stacji. Po tych słowach wiele osób zrezygnowałoby ze współpracy.

Dorota Wellman o współpracy z Edwardem Miszczakiem. Co usłyszała na początku?

Marcin Prokop i Dorota Wellman sami zgłosili się do Edwarda Miszczaka, jako kandydaci do nowego programu śniadaniowego. Ku zaskoczeniu dziennikarzy, dyrektor podsumował ich w dość niepochlebny sposób.

Edward Miszczak odebrał telefon i powiedział, że jest zainteresowany choć nas nie lubi. Naprawdę cytuję, on to wie przecież. Łatwo sprawdzić u źródła - zaznaczyła.

Mimo nieidealnego początku duet stał się największymi gwiazdami TVN. Do dziś ich wydania "Dzień Dobry TVN" przyciągają rzeszę widzów. Dorota Wellman zdradziła uroki pracy w śniadaniówce.

Dostaliśmy pracę w "Dzień Dobry TVN", którą uwielbiamy ze względu na to, że to jest program na żywo i on nas kręci, bo wszystko się może zdarzyć, a w montowanym zawsze coś wytniesz, a my nie lubimy jak się nam coś wycina - przyznała gwiazda Andrzejowi Sołtysikowi.

Całą rozmowę "Gwiazd Sołtysika" zobaczycie tutaj:

Dorota Wellman, Marcin Prokop
Dorota Wellman o początku współpracy z Edwardem Miszczakiem, fot. KAPiF
Dorota Wellman, Marcin Prokop
Dorota Wellman o początku współpracy z Edwardem Miszczakiem, fot. KAPiF
Dorota Wellman, Marcin Prokop
Dorota Wellman o początku współpracy z Edwardem Miszczakiem, fot. KAPiF
Dorota Wellman, Marcin Prokop
Dorota Wellman o początku współpracy z Edwardem Miszczakiem, fot. KAPiF
Edward Miszczak
Dorota Wellman o początku współpracy z Edwardem Miszczakiem, fot. KAPiF