Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Dorota Wellman

Dorota Wellman

Dorota Wellman – kim jest? Podstawowe informacje

Dorota Wellman to popularna w Polsce dziennikarka i prezenterka telewizyjna, wcześniej realizująca się również jako producentka telewizyjna i filmowa. Najbardziej znana jest z programów „Pytanie na śniadanie” i „Dzień Dobry TVN”.

 • Pełne imię i nazwisko: Dorota Hanna Wellman (z domu Owczuk)
 • Data urodzenia: 2 marca 1961
 • Miejsce urodzenia: Warszawa
 • Wzrost: 165 cm
 • Wykształcenie: wyższe, na Wydziale Filologii Polskiej i Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego
 • Rodzice: matka Wanda Sudnik – Owczuk, ojciec o tożsamości anonimowej
 • Rodzeństwo: nie posiada
 • Stan cywilny: mąż Krzysztof Wellman (od 1988 roku)
 • Dzieci: Jakub Wellman (ur. 1993 r.)
 • Zawód: dziennikarka, prezenterka, producentka programów radiowych i telewizyjnych
 • Programy: „Pytanie na śniadanie”, „Dzień Dobry TVN”, „Clever – widzisz i wiesz”
 • Instagram: @dorota.wellman

Dorota Wellman – kariera zawodowa

Dorota Wellman swoją zawodową karierę rozpoczynała w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku jako producentka. Współpracowała przy reżyserii takich filmów jak „Stan wewnętrzny”, „Do domu”, czy „Schodami w górę, schodami w dół”, gdzie poznała swojego męża.

Później pracowała w radiu, między innymi na antenie Tok FM, Radio Zet, czy Radio Eska, gdzie oprócz roli prezenterki realizowała się również jako dyrektorka programowa. Karierę telewizyjną rozpoczęła na antenie stacji Polsat, skąd szybko trafiła do TVP. To właśnie tam przez pięć lat (od 2002 roku) wspólnie z Marcinem Prokopem prowadziła program „Pytanie na śniadanie”, z czego jest najbardziej znana. 

W 2007 roku, wraz z telewizyjnym partnerem przeszła do stacji TVN, gdzie do dziś prowadzi razem z nim program „Dzień Dobry TVN”.Dorota Wellman ma na swoim koncie także gościnne występy w serialach „39 i pół”, „Niania” i „Naznaczony”. Wystąpiła również w filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, w którym odegrała postać Henryki Krzywonos.

Dorota Wellman – życie prywatne

Dorota Wellman od 1988 roku pozostaje w związku małżeńskim z Krzysztofem Wellmanem, polskim fotografikiem, którego poznała na planie filmu „Schodami w górę, schodami w dół”. Dorota Wellman pracowała wówczas jako producentka, podczas gdy Krzysztof Wellman robił zdjęcia. Owocem ich szczerej miłości jest Jakub Wellman, urodzony w 1993 roku.

Dorota Wellman przyznała, że wielokrotnie spotykała się z nadmierną i wręcz obraźliwą krytyką przez wzgląd na swoją sylwetkę. Swoje problemy z wagą tłumaczy jednak zaburzeniami hormonalnymi, dodając jednocześnie, że w ogóle nie przejmuje się często kąśliwymi komentarzami.

W 2008 roku wspólnie z Marcinem Prokopem otrzymała nagrodę od Hiacynt od Fundacji Równości „za oswajanie Polaków z innością przy porannej kawie”. Zajęła również pierwsze miejsce w rankingu „25 najcenniejszych polskich gwiazd 2018” magazynu Forbes.

Pokaż więcej

Anna Lewandowska, Dorota Wellman
25.04.2024 13:09 "Niech nie robi takiego cyrku". Wellman bezlitośnie kpi z Lewandowskiej

Anna Lewandowska niedawno po raz kolejny otworzyła się na temat wad popularności. Jej los w "Dzień Dobry TVN" skomentowała Dorota Wellman. Prowadząca nie przebierała w słowach. Po takim stwierdzeniu gwiazda fitnessu może omijać śniadaniówkę szerokim łukiem. 

Dorota Wellman
17.02.2024 19:33 TYLKO U NAS: Wellman szczerze do bólu o znajomości z Prokopem. Wszyscy myśleli, że zawsze się uwielbiali, a tu takie wyznanie!

Dorota Wellman w programie "Gwiazdy Sołtysika" bez owijana w bawełnę opowiedziała o swojej relacji z Marcinem Prokopem. Takich wyznań z pewnością się po niej nie spodziewaliście. Czy jej współprowadzący będzie zadowolony z tych słów? Szczegóły.

Dorota Wellman o zwolnieniu Małgorzaty Tomaszewskiej
16.02.2024 15:40 "Ta sprawa jest sprawą brzydką". Wellman bluzga na szefów śniadaniówki! Jak mogli zrobić coś tak nieludzkiego swojej gwieździe?!

Dorota Wellman udzieliła nam wywiadu, w którym z niesmakiem skomentowała decyzję władz programu śniadaniowego. Sama jest teraz przygotowana na najgorsze.

Dorota Wellman, Katarzyna Dowbor
16.02.2024 07:19 TYLKO U NAS: Dorota Wellman oceniła Katarzynę Dowbor. Najpierw wspomniała o jej wieku, a potem... Co na to TVP?

Choć Dorota Wellman od lat związana jest z programem "Dzień Dobry TVN" doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co dzieje się u konkurencji. W programie "Gwiazdy Sołtysika" otworzyła się na temat powrotu Katarzyny Dowbor do TVP. Co uważa o nowych parach śniadaniówki i jak ocenia poczynania publicznej telewizji?

Dorota Wellman
14.02.2024 09:41 TYLKO U NAS: Wellman ujawniła, co Miszczak sądzi o niej i Prokopie. Aż trudno uwierzyć, co powiedział im na samym początku współpracy

Dorota Wellman najnowszą gościnią programu "Gwiazdy Sołtysika". Prezenterka "Dzień Dobry TVN" opowiedziała o początkach współpracy ze stacją telewizyjną i Edwardem Miszczakiem. Wraz z Marcinem Prokopem usłyszała od ówczesnego dyrektora programowego zaskakujące słowa. Mimo to podjęła się pracy. Jak wyglądały początki ikonicznego dziś duetu?

Dorota Wellman
13.02.2024 18:38 TYLKO U NAS: "To jest trochę kazirod*two"! W Dorocie Wellman coś pękło. Tyle o synu i mężu jeszcze nie powiedziała

Dorota Wellman od lat związana jest z jednym mężczyzną. Ma też dorosłego syna. Niezwykle rzadko mówi publicznie o rodzinie, jednak w rozmowie z nami rozgadała się jak nigdy. Co wyznała o swoim życiu prywatnym?

Dorota Wellman, fot. KAPiF
12.02.2024 14:49 Emocje wzięły górę! Dorota Wellman huknęła na gościa "Dzień dobry TVN". Zrobiło się niezręcznie

Widzowie “Dzień dobry TVN” byli świadkami niecodziennej sytuacji w programie. Dorota Wellman nie wytrzymała i w pewnym momencie w wymowny sposób zwróciła uwagę jednemu z gości show. Co się stało?

Dorota Wellman
07.02.2024 19:36 Gdy się poznali, on był jeszcze mężem innej. Na jaw wyszły sekrety związku Doroty Wellman z jej ukochanym

Dorota Wellman to jedna z niewielu gwiazd telewizji, które unikają skandali i strzegą swojej prywatności. Prezenterka telewizyjna już od ponad 30 lat jest w związku małżeńskim z Krzysztofem Wellmanem. Dziennikarka rzadko jednak mówi o partnerze. Ku zaskoczeniu wielu osób, jakiś czas temu ujawniła kilka zadziwiających informacji na temat swojego małżeństwa.

Dorota Wellman
17.01.2024 14:07 "Tak jest od samego początku". Oto jak naprawdę zachowuje się Dorota Wellman za kulisami "DDTVN"

Dorota Wellman od lat jest gwiazdą “Dzień Dobry TVN”. Nikt nie wiedział do tej pory, jak zachowuje się za kulisami programu. Osoba pracująca przy śniadaniówce zdradziła nam kulisy. Taka naprawdę jest prezenterka.

Dorota Wellman Marcin Prokop
09.01.2024 18:52 Tak potraktowano Dorotę Wellman i Marcina Prokopa po latach wspólnej pracy. Doszło do absurdalnej sytuacji

Dorota Wellman i Marcin Prokop współpracują wspólnie od lat i razem pojawiają się na ekranie. Niesłychane jak zostali potraktowani. Czy to jest w ogóle możliwe?

Dorota Wellman o relacji z ojcem
22.11.2023 15:25 Dorota Wellman rzadko mówi o rodzinie. Wspominając ojca, powiedziała, co miał jej za złe

Dorota Wellman o relacji z ojcem. Prezenterka opowiedziała, jakim był człowiekiem i co miał jej za złe. Rzadko dzieli się tak osobistą historią.

Dorota Wellman, Marcin Prokop
21.11.2023 14:23 Dorota Wellman straciła przytomność w trakcie prowadzenia "Dzień Dobry TVN". Karetka przewiozła ją do szpitala

Dorota Wellman od ponad dwóch dekad związała swoje życie z karierą dziennikarską. Przed kamerami występowała zarówno w Polsacie jak i Telewizji Polskiej. To jednak w TVN znalazła swój "dom". Niewiele osób jednak wiedziało o jej prywatnych problemach ze zdrowiem. Prezenterka podczas wydania śniadaniówki została zabrana przez karetkę. Opowiedziała o szczegółach.

Marcin Prokop i Dorota Wellman
06.10.2023 10:18 "Dzień Dobry TVN" bez Doroty Wellman. Marcin Prokop pokazał się w nowym duecie!

“Dzień Dobry TVN” rozpoczęło się jak zwykle w piątkowy poranek, ale widzów czekało spore zaskoczenie. Obok Marcina Prokopa nie pojawiła się Dorota Wellman. Powstał zupełnie nowy duet. Widzowie zachwyceni. 

Dorota Wellman urzekła swoim wyglądem
23.08.2023 17:19 Dorota Wellman tak udowodniła, kto jest prawdziwą królową TVN? Jedno zdjęcie mówi więcej niż tysiąc słów

Dorota Wellman jest jedną z najjaśniejszych gwiazd TVN-u. Fani uwielbiają ją zarówno podczas jej szczerych wywiadów z zaproszonymi gośćmi, jak i w kultowym duecie z Marcinem Prokopem. Teraz gwiazda po raz kolejny udowodniła, że nie ma sobie równych. Zdetronizowała dotychczasową królową?

Gwiazdy na jesiennej ramówce TVN
23.08.2023 14:03 Jesienna ramówka TVN 2023: Paulina Krupińska, Monika Olejnik, Dorota Wellman, Marcin Prokop... [DUŻO ZDJĘĆ]

Ramówka TVN przyciągnęła na czerwony dywan całą plejadę gwiazd związanych ze stacją. Kto się pojawił. Jak wyglądały gwiazdy? Nie brakowało ciekawych stylizacji. 

Dorota Wellman choroba
20.07.2023 14:21 Dorota Wellman jest poważnie chora. Lekarze rozkładają ręce – nie ma na to lekarstwa. "Tracę wzrok, nie mogę mówić"

Dorota Wellman, choć jest częścią show-biznesu, raczej nie może uchodzić za celebrytkę, bo pilnie strzeże swojej prywatności. Rzadko kiedy wpuszcza opinię publiczną do swojego prywatnego świata. Ostatnio zdecydowała się to zrobić, opowiadając o swojej chorobie.

Dorota Wellman ma program z synem, fot. KAPIF/EastNews
20.07.2023 13:48 30-letni syn Doroty Wellman nową gwiazdą mediów! Tak teraz wygląda Jakub. Dostał program z mamą

Dorota Wellman łączy siły z synem. Razem z Jakubem Wellmanem dostali własny program. Tak dziś wygląda 30-letnie, jedyne dziecko prezenterki TVN. Jak on się zmienił!

Mąż Doroty Wellman opublikował poruszające zdjęcie, fot. KAPiF
11.07.2023 20:30 Mąż Doroty Wellman przekazał wyciskające łzy informacje. Fani: "Nie chce się wierzyć"

Mąż Doroty Wellman opublikował w swoich mediach społecznościowych wyjątkowo poruszającą fotografię. Pod postem szybko pojawiły się niezwykle emocjonalne komentarze internautów.

Dorota Wellman
28.06.2023 14:42 Dorota Wellman odmówiła zdjęcia ze światowej sławy aktorem! Bożyszcze kobiet w szoku

Dorota Wellman nie tylko wyciąga ze swoich rozmówców niezwykle ciekawe historie, ale też sama ma w zanadrzu takich sporo. Jedną z nich podzieliła się w ramach niedawno udzielonego wywiadu. Jak wyjawiła, odmówiła zdjęcia znanemu aktorowi.

Dorota Wellman
28.02.2023 16:59 Dorota Wellman debiutuje w nowym programie i wbija szpilę premierowi. Internauci: "Z klasą"

Dorota Wellman zaprezentowała się w roli prowadzącej nowego teleturnieju "Kto to wie?" emitowanego w TVN. Podczas premierowego odcinka przed widzami pokusiła się o kąśliwy komentarz w stronę premiera.Niedawno prezenterka zmierzyła się z dodatkowymi obowiązkami w stacji telewizyjnej, z którą współpracuje od prawie dwóch dekad. Tym razem połączyła się z widzami, by sprawdzić ich intuicję na temat innych Polaków.

Dorota Wellman
24.02.2023 08:13 Dorota Wellman martwi się o syna. "Nie mogę przez to spać spokojnie"

Dorota Wellman postanowiła otworzyć się na temat prywatności syna. Obserwując dorosłego mężczyznę i obecną sytuację w kraju, z coraz to większym przerażeniem myśli o jego przyszłości.Gwiazda TVN długo czekała na nadejście dziecka. Gdy to się udało, była najszczęśliwsza na świecie. Teraz jednak obawia się, że jej syn nie będzie mógł poznać radości rodzicielstwa.

Dorota Wellman
22.02.2023 19:00 Dorota Wellman poinformowała o chorobie. Internauci od razu ruszyli na pomoc

Dorota Wellman w ostatnim czasie postanowiła opowiedzieć o problemach zdrowotnych, z którymi zmaga się od lat. Na podobne schorzenie cierpi prawie 2 miliony Polaków. Niektórym udało się wygrać z chorobą, a teraz chcą pomóc swojej ulubionej dziennikarce.W ostatnim czasie widzowie “Dzień Dobry TVN” zauważyli, że w programie zabrakło Doroty. Stacja wyjaśniła, że dziennikarka nie pojawiła się w pracy z powodu problemów zdrowotnych. Kiedy gwiazda opowiedziała o swoich kłopotach, fani ruszyli z pomocą.

Dorota Wellman
21.02.2023 18:10 Dorota Wellman zmaga się z poważną chorobą. "Trafiam do szpitala"

Dorota Wellman jest jedną z ulubionych dziennikarek telewizji śniadaniowej w Polsce. Jej duet z Marcinem Prokopem stał się właściwie legendą. Niestety okazuje się, że prezenterka ma poważne problemy ze zdrowiem. Opowiedziała o nich w jednym z wywiadów.Pod koniec 2022 roku dziennikarka zasłabła w trakcie prowadzenia „Dzień dobry TVN”. Później kilkukrotnie zdarzyło się, że nie pojawiła się w programie, a stacja tłumaczyła jej nieobecność powodami zdrowotnymi. Co dzieje się z Dorotą?

Dorota Wellman
10.02.2023 16:42 Dorota Wellman dostała nową pracę. Wiemy, czym będzie się zajmować

Dorota Wellman jest dziennikarką z wieloletnim doświadczeniem. Nic dziwnego, że stacja TVN zaufała właśnie jej, czyniąc ją prowadzącą najnowszego, rewolucyjnego programu. Czym będzie się zajmowała? I co z jej funkcją w "Dzień dobry TVN"?Karierę w mediach rozpoczęła jako dziennikarka radiowa. Później pracowała w TVP, jednak w 2007 roku wraz z Marcinem Prokopem przeniosła się do TVN. Od tamtej pory prowadziła nie tylko śniadaniówkę stacji, ale też wiele innych programów rozrywkowych. Czym zajmie się teraz?

Dorota Wellman
03.02.2023 18:59 Dorota Wellman szczerze o różnorodności i społeczności LGBT+. "Nigdy nie będziemy tacy sami"

Dorota Wellman otwarcie mówi o swoich przekonaniach. Wielokrotnie okazała również wsparcie społeczeństwu LGBT+, które z kolei doceniło gest dziennikarki. Tym razem prowadząca "Dzień Dobry TVN" udzieliła wywiadu magazynowi "Replika", w którym opowiedziała o różnorodności.Jedna z najpopularniejszych polskich dziennikarek pracuje na co dzień z osobami z różnych krajów, wyznających różne religie i będących o różnych orientacjach. W najnowszej rozmowie zwróciła uwagę, jak ważna jest tolerancja.

Dorota Wellman
15.01.2023 08:15 Marzyła o byciu mamą, przyjmowanie ogromnych ilości hormonów przypłaciła nadwagą. Czy Dorota Wellman ma dzieci?

Dorota Wellman wyznała, że jej droga do bycia mamą była wyboista. Koniecznością okazało się przyjmowanie hormonów, czego konsekwencją jest nadwaga, z którą boryka się do dziś. Gwiazda nie zamartwia się jednak swoją figurą, ponieważ doskonale wie, że starania opłaciły się, a jej największe marzenie zostało spełnione. Jest jedną z najpopularniejszych osobowości medialnych. Za sobą ma wiele trudnych doświadczeń, jednak nie załamuje się i z uśmiechem patrzy w przeszłość. Dorocie Wellman udało się spełnić największe marzenie.

Dorota Wellman
04.01.2023 07:42 Dorota Wellman szczerze o trudnym dzieciństwie. "Mieszkaliśmy wszyscy w jednym pokoju"

Dorota Wellman udzieliła niedawno szczerego wywiadu, w którym otworzyła się na temat swojego dzieciństwa. Okazało się, że dziennikarka wychowywała się w bardzo licznej rodzinie i nie mogła narzekać na wielki komfort warunków mieszkalnych.Prowadząca "Dzień dobry TVN" gościła niedawno w podcaście Barbary Stareckiej. Podczas intymnej rozmowy po raz pierwszy wyznała prawdę na temat tego, jak wyglądało jej dzieciństwo i nastoletnie lata.

Dzień Dobry TVN - EA
14.12.2022 09:33 Widzowie komentują pracę Doroty Wellman i Marcina Prokopa w "DDTVN". Są jednogłośni

Widzowie "Dzień Dobry TVN" postanowili po raz kolejny zwrócić się prosto do stacji TVN, gorzko przy tym krytykując pracę Małgorzaty Rozenek. Jak się okazuje, wytypowali już swoich ulubieńców, którzy, według nich, jako jedyni mogliby prowadzić popularną śniadaniówkę.Od samego początku w sieci pojawiają się negatywne komentarze pod adresem Małgorzaty Rozenek, która dołączyła do "DDTVN". Właśnie okazało się, że nie tylko ona ma powody do zmartwień. Wygląda na to, że Dorota Wellman i Marcin Prokop zupełnie zostawili kolegów i koleżanki w tyle.

 • 1
 • 2