Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Gdy się poznali, on był jeszcze mężem innej. Na jaw wyszły sekrety związku Doroty Wellman z jej ukochanym
Karolina Kurek
Karolina Kurek 07.02.2024 19:36

Gdy się poznali, on był jeszcze mężem innej. Na jaw wyszły sekrety związku Doroty Wellman z jej ukochanym

Dorota Wellman
Dorota Wellman i jej mąż, fot. KAPiF

Dorota Wellman to jedna z niewielu gwiazd telewizji, które unikają skandali i strzegą swojej prywatności. Prezenterka telewizyjna już od ponad 30 lat jest w związku małżeńskim z Krzysztofem Wellmanem. Dziennikarka rzadko jednak mówi o partnerze. Ku zaskoczeniu wielu osób, jakiś czas temu ujawniła kilka zadziwiających informacji na temat swojego małżeństwa.

Dorota Wellman: kariera

Dorota Wellman ma w dorobku wieloletnie doświadczenie w występowaniu na wizji. Karierę dziennikarską rozpoczęła w Radiu “Solidarność”. Później pracowała w Radiu Eska, gdzie była prezenterką i pełniła funkcję dyrektora programowego. Współpracowała także z Nową Telewizją Warszawa, Radiem Zet oraz radiem Tok FM. Byłą gospodynią programu stacji telewizyjnej Polsat “Szpila”.  Szerszej publiczności mogła dać się poznać, gdy została prowadzącą “Pytania na śniadanie”. Wtedy też jej partnerem został Marcin Prokop. 

Z czasem wspólnie przenieśli się do “Dzień dobry TVN”. Ich duet skradł serca milionów telewidzów.

"Tak jest od samego początku". Oto jak naprawdę zachowuje się Dorota Wellman za kulisami "DDTVN" Tak potraktowano Dorotę Wellman i Marcina Prokopa po latach wspólnej pracy. Doszło do absurdalnej sytuacji

Dorota Wellman: jak poznała męża Krzysztofa?

Prywatnie prowadząca “Dzień dobry TVN” jest żoną Krzysztofa Wellmana. Doczekali się razem syna Jakuba. Dziennikarka rzadko mówi o partnerze w mediach. Nie pokazują się również często na ściankach i czerwonych dywanach. Co wiemy o wybranku dziennikarki?

Krzysztof Wellman to znany operator filmowy i fotograf. Na swoim koncie ma współpracę z takimi reżyserami, jak Juliusz Machulski, Krzysztof Kieślowski czy Krzysztof Zanussi.

Para poznała się na planie produkcji “Schodami w górę, schodami w dół”, gdzie Dorota Wellman była drugim reżyserem. 

Przypominał mi żołnierza izraelskiego. Ubrany był na zielono, miał duży semicki nos i burzę ciemnych włosów. Był też duszą towarzystwa. Ludzie skupiali się wokół niego, a zwłaszcza kobiety - mówiła o mężu dziennikarka.

Krzysztof Wellman był w tym czasie w trakcie rozwodu, dlatego jego znajomość z prezenterką opierała się tylko na przyjaźni, co ona sama bardzo ceniła. Pozwoliła sobie nawet na żart z tej sytuacji “inne były do kochania i seksu, a ona była do gadania”.

Dorota i Krzysztof Wellman: 35 lat razem

Ślub wzięli w 1988 roku. Zależało im na tym by zostać rodzicami. Nie jest tajemnicą, że dość długo starali się o dziecko. Gdy dziennikarka zaszła w ciążę, lekarz powiedział im, że to ciąża zagrożona. Jednak finalnie wszystko dobrze się skończyło - w 1993 roku na świat przyszedł zdrowy syn pary, Jakub.

Rok temu Dorota i Krzysztof Wellman obchodzili 35. rocznicę ślubu. Prezenterka zwróciła uwagę, iż po dziś dzień są oni zgraną parą, a ich relacja nadal opiera się na przyjaźni. Mimo że zdarzają im się kłótnie, jak w każdym małżeństwie, zawsze potrafią dojść do porozumienia. O mężu powiedziała tak:

 Mam zaufanie do męża, a jeśli coś ma się zdarzyć, to się i tak zdarzy. Poza tym, jestem naprawdę głęboko przekonana, że drugiej takiej jak ja nie będzie mieć - wyznała.

Uroczo?

Dorota i Krzysztof Wellman, fot. KAPiF
Dorota i Krzysztof Wellman, fot. KAPiF
Dorota i Krzysztof Wellman, fot. KAPiF
Dorota i Krzysztof Wellman, fot. KAPiF
Dorota Wellman, fot. KAPiF
Dorota Wellman, fot. KAPiF
Dorota Wellman, fot. KAPiF
Dorota Wellman, fot. KAPiF
Krzysztof Wellman, fot. KAPiF
Krzysztof Wellman, fot. KAPiF