Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Edward Miszczak

Edward Miszczak

Edward Miszczak – kim jest? Podstawowe informacje

Edward Miszczak nie jest postacią powszechnie znaną, jednak jest osobą istotną dla polskiego radia i telewizji. Jest to jeden z założycieli radia RMF FM, oraz wieloletni dyrektor programowy stacji TVN. Aktualnie pełni tę rolę w telewizji Polsat.

  • Pełne imię i nazwisko: Edward Miszczak
  • Data urodzenia: 18 marca 1955
  • Miejsce urodzenia: Jasło
  • Wzrost: 152 cm
  • Wykształcenie: wyższe na Uniwersytecie Jagiellońskim (historia) 
  • Stan cywilny: żonaty z Anną Cieślak od 2021 roku. Wcześniej był żonaty z Małgorzatą Miszczak, która zmarła 20 lutego 2019 roku
  • Dzieci: dwóch synów – Szymon i Szczepan – z pierwszą żoną, Małgorzatą
  • Zawód: dyrektor programowy Polsatu (wcześniej TVN)

Edward Miszczak – kariera zawodowa

Edward Miszczak swoją karierę zawodową rozpoczynał na antenie Radia Kraków. W trakcie transformacji ustrojowej był zaangażowany politycznie, wspólnie ze Stanisławem Tyczyńskim współtworząc klipy wyborcze „Solidarności”.

Już w roku 1990 został jednym z założycieli radia RMF FM. Początkowo pełnił w nim funkcję dyrektora anteny, później obejmując również stanowisko wiceprezesa w zarządzie radia. Osobiście prowadził główny program stacji o charakterze publicystyczno-informacyjnym – „Radio, Muzyka, Fakty”.

W roku 1997 kontynuował swoją zawodową karierę w TVN, gdzie w ciągu roku udało mu się dyrektorem programowym stacji. Osobiście prowadził niektóre programy, takie, jak „Ludzie w drodze”, „Cela”, czy „Urzekła mnie Twoja historia”. W roku 2022, po 25 latach pracy, zrezygnował ze wszystkich pełnionych funkcji, by już od stycznia 2023 roku rozpocząć pracę jako dyrektor programowy Polsatu.

Edward Miszczak – życie prywatne

O życiu prywatnym Edwarda Miszczaka wiadomo niewiele, bo sam zainteresowany niechętnie się nim chwali. Wiadomo jedynie, że przez wiele lat pozostawał w związku małżeńskim z Małgorzatą, która zmarła po długiej chorobie 20 lutego 2019 roku. Ma z tego związku dwóch synów: Szymona i Szczepana. Od 2021 roku jest w związku małżeńskim z Anną Cieślak, z którą miał być związany już w roku 2019.

Pokaż więcej

 Polsat reaguje na aferę z Dagmarą Kaźmierską
25.04.2024 19:19 Polsat reaguje na aferę z Dagmarą Kaźmierską. Zapadła odważna decyzja

Po dzisiejszym artykule redakcji Goniec.pl, cały internet zawrzał. Zamieszanie wokół Dagmary Kaźmierskiej i jej przestępczej przeszłości sięgnęło zenitu. Polsat nie pozostał bezczynny, zapadła poważna decyzja.

Kasia Dowbor
25.04.2024 15:05 Wielki sukces Kasi Dowbor. Tak utarła nosa Miszczakowi

Kasia Dowbor jeszcze niedawno była jedną z największych gwiazd Polsatu w programie "Nasz nowy dom". Po kontrowersyjnym zwolnieniu zaczęła współpracę z konkurencyjnymi stacjami telewizyjnymi. Teraz mówi o kolejnym sukcesie. Edwardowi Miszczakowi zrobi się szkoda?

Gwiazdy na 1. Gali Nagrody Mariusza Waltera
15.03.2024 23:53 Gala Mariusza Waltera: Edward Miszczak z żoną wśród gwiazd TVN-u i milionerów. Tylu tuzów naraz dawno nie widzieliśmy

Edward Miszczak niedawno ponownie stanął na ślubnym kobiercu. Jak dziś wygląda jego żona? To znana aktorka Anna Cieślak, wraz z nim błyszczała na głośnej gali pośród gwiazdorów TVN i biznesmenów. Mamy zdjęcia z 1. Gali Nagrody Mariusza Waltera.

Taniec z Gwiazdami, Edward Miszczak
05.03.2024 11:20 Tego nie pokazały kamery "TzG". Miszczak tak się zachowywał, że aż trudno uwierzyć. Jedna z gwiazd ujawnia

W niedzielny wieczór pełną parą ruszyła kolejna edycja tanecznego programu "Taniec z Gwiazdami". Na parkiecie po raz pierwszy pokazały się gwiazdy w profesjonalnych choreografiach. Wśród publiczności pojawił się również Edward Miszczak. Jedna z uczestniczek ujawniła, jak zachowywał się podczas występu. Tego kamery nie pokazały.

Dorota Wellman
14.02.2024 09:41 TYLKO U NAS: Wellman ujawniła, co Miszczak sądzi o niej i Prokopie. Aż trudno uwierzyć, co powiedział im na samym początku współpracy

Dorota Wellman najnowszą gościnią programu "Gwiazdy Sołtysika". Prezenterka "Dzień Dobry TVN" opowiedziała o początkach współpracy ze stacją telewizyjną i Edwardem Miszczakiem. Wraz z Marcinem Prokopem usłyszała od ówczesnego dyrektora programowego zaskakujące słowa. Mimo to podjęła się pracy. Jak wyglądały początki ikonicznego dziś duetu?

Edward Miszczak, Anna Cieślak
05.02.2024 18:32 Anna Cieślak wystawiła mu laurkę, a co Edward Miszczak mówi o małżeństwie z aktorką. Zaskoczył...

Jak małżeństwo z młodszą o 25 lat Anną Cieślak zmieniło Edwarda Miszczaka? Dyrektor programowy Polsatu zrobił wyjątek i uchylił rąbka tajemnicy w nowym wywiadzie. Oto szczegóły.

Edward Miszczak / Szymon Hołownia
02.02.2024 21:03 TYLKO U NAS: Te słowa Edwarda Miszczaka o Szymonie Hołowni to jak kij w mrowisko! Były szef marszałka nie gryzł się w język

Szymon Hołownia stał się znany na długo przed karierą polityczną. Sławę wyrobił sobie w TVN, kiedy stacją rządził Edward Miszczak. Co obecny szef Polsatu myśli o swoim byłym pracowniku? Te słowa narobią sporo zamieszania…

Edward Miszczak / Doda
02.02.2024 18:54 TYLKO U NAS: "Położyłem bana na Dodzie". Miszczak po latach wyznaje kulisy konfliktu z gwiazdą. Zaskakujące co zdradził

Edward Miszczak i Doda przez lata żyli w konflikcie. Wszystko zaczęło się dekadę temu. Jak teraz wyglądają ich relacje? Tylko nam szef Polsatu zdradził kulisy sporu, jaki miał z Rabczewską.

Edward Miszczak bez ogórek o Katarzynie Dowbor, fot. KAPiF
02.02.2024 11:57 Edward Miszczak bez ogródek o Katarzynie Dowbor: "Nie jest dziennikarką". Na tym nie poprzestał

Edward Miszczak po raz kolejny wrócił do tematu zwolnienia Katarzyny Dowbor, do którego doszło w połowie ubiegłego roku. Wypowiedź dyrektora programowego Polsatu z pewnością nie spodoba się nowej gwieździe “Pytania na śniadanie”.

Edward Miszczak
01.02.2024 15:32 Edward Miszczak klnie w czasie ramówki Polsatu. Powiedział to wprost ze sceny, a wszyscy zamarli

Edward Miszczak w styczniu zeszłego roku został dyrektorem programowym Polsatu. W tym czasie zgromadził zarówno zwolenników, jak i przeciwników swojej osoby. Na wiosennej ramówce Polsatu 2024 wypowiadał się jako jeden z pierwszych. Użył do tego niecenzuralnych słów!

Edward Miszczak na Wigilii
17.12.2023 08:09 Gwiazdy Polsatu na Wigilii u Edwarda Miszczaka. Nie pojawiła się jedna z twarzy stacji

Edward Miszczak spotkał się z prezenterami Polsatu na firmowej wigilii w restauracji Mateusza Gesslera. Na zdjęciach opublikowanych w mediach społecznościowych można dostrzec tłum znanych twarzy. W oczy rzuca się nieobecność jednej z czołowych gwiazd Polsatu.

Jakim szefem jest Edward Miszczak?
09.12.2023 12:16 Edward Miszczak stosował cięcie nowotworowe i prowokował konflikty. Zatrważające doniesienia z Polsatu

Tak pracuje Edward Miszczak. To, jakim jest szefem, może budzić spore kontrowersje. Nie ma wątpliwości, że praca z nim nie należy do najłatwiejszych.

Edward Miszczak
16.11.2023 11:14 Rzecznik Polsatu komentuje doniesienia o odsunięciu Edwarda Miszczaka. Tak określił jego sytuację

Od kilku dni kariera Edwarda Miszczaka jest jednym z najgorętszych tematów w polskim show-biznesie. Po paśmie niepowodzeń stacja może wyciągnąć wobec dyrektora programowego konsekwencje? Teraz w sprawie wypowiedział się rzecznik Polsatu. Już wszystko jest jasne.

Filip Chajzer o telefonie od Edwarda Miszczaka
09.09.2023 20:38 "Może zadzwonić". Filip Chajzer o telefonie od Edwarda Miszczaka. Co to się szykuje?

Filip Chajzer odszedł z TVN. W najnowszym wywiadzie mówi o telefonie od Edwarda Miszczaka, który stację zmienił już na początku tego roku. Co powiedział dziennikarz?

Małgorzata Rozenek reaguje na krytykę Roberta Kozyry i Edwarda Miszczaka, fot. swiatgwiazd.pl, KAPiF
24.08.2023 08:18 Małgorzata Rozenek reaguje na ostrą krytykę ze strony Roberta Kozyry i Edwarda Miszczaka! Ale im odpowiedziała!

Małgorzata Rozenek, a w zasadzie jej zawodowe decyzje, zostały w ostrych słowach skrytykowane przez Roberta Kozyrę i Edwarda Miszczaka. W rozmowie ze Światem Gwiazd prezenterka odniosła się do stawianych jej zarzutów.

Krzysztof Stanowski odpowiada Edwardowi Miszczakowi
14.08.2023 09:49 Krzysztof Stanowski nie patyczkuje się z Edwardem Miszczakiem. Tak mu odpowiedział na obronę Natalii Janoszek

Śledztwo Krzysztofa Stanowskiego w sprawie kariery Natalii Janoszek w Bollywood odbiło się szerokim echem w mediach. Jakiś czas temu głos w tej sprawie zabrał sam Edward Miszczak, któremu nie podoba się sposób,  w jaki gwiazdor potraktował Janoszek. Teraz dziennikarz postanowił odpowiedzieć mu w kilku gorzkich słowach.

Katarzyna Skrzynecka, Piotr Gąsowski
12.08.2023 10:06 Katarzyna Skrzynecka i Piotr Gąsowski poprowadzą śniadaniówkę Polsatu? Edward Miszczak wyjawił kulisy

Katarzyna Skrzynecka i Piotr Gąsowski jeszcze do niedawna byli największymi gwiazdami Polsatu. Gdy Edward Miszczak przejął stanowisko dyrektora stacji, ich przygoda z telewizyjnymi programami dobiegła końca. Jest jednak szansa na ich powrót! Rozmowy z gwiazdami prowadzi sam szef Polsatu.

Miszczak zdradził powód zwolnienia Dowbor z Polsatu, fot. KAPIF
08.08.2023 09:12 Edward Miszczak wreszcie podał powód zwolnienia Katarzyny Dowbor. W jej fanach zagotuje się, gdy to przeczytają

Edward Miszczak zdradził powód zwolnienia Katarzyny Dowbor z Polsatu. Dlaczego tak naprawdę podziękował prezenterce za dalsze prowadzenie programu “Nasz nowy dom”? Z jego słów jasno wynika, że nie poszło o wiek.

Edward Miszczak szczerze o Małgorzacie Rozenek, fot. KAPiF; Jakub Kaminski/East News
07.08.2023 11:28 Edward Miszczak wyjawił, jakie miał plany wobec Małgorzaty Rozenek. "Wybrała karierę, która nigdzie jej nie zaprowadziła"

Edward Miszczak w krytyczny sposób odniósł się do ostatnich decyzji zawodowych Małgorzaty Rozenek. Dyrektor programowy Polsatu, który planuje w swojej stacji śniadaniowe show, wyjawił, że gwiazda dostała ciekawą ofertę od prowadzonego przez niego medium.

Kinga Rusin, Edward Miszczak
06.08.2023 16:11 Edward Miszczak ściągnie Kingę Rusin do Polsatu? Zaskakujące słowa! Natychmiast odpowiedziała

Po ostatniej ramówce Polsatu Edward Miszczak narobił kolejnego szumu w kwestii pracowników stacji. Wygląda na to, że dyrektorowi tęskno za Kingą Rusin, z którą współpracował jeszcze w TVN. Była prezenterka odpowiedziała na jego słowa. Szykują się kolejne zmiany w stacji?

Katarzyna Dowbor, Edward Miszczak, fot. KAPIF
04.08.2023 16:15 Wielki triumf Katarzyny Dowbor. Teraz Edward Miszczak zobaczy, jak wiele stracił, zwalniając ją z Polsatu

Katarzyna Dowbor ma powód do ogromnej radości. Właśnie pokazała na piśmie, jak wiele stracił Polsat po zwolnieniu jej z pracy. To cios dla Edwarda Miszczaka.

Edward Miszczak o Natalii Janoszek, fot. swiatgwiazd.pl, KAPiF
03.08.2023 21:36 Tylko u nas: Edward Miszczak szczerze o Natalii Janoszek. Wyznał, czy zatrudni ją w Polsacie. "Gwiazdom trzeba wybaczać"

Edward Miszczak zabrał głos na temat jednego z najbardziej palących kwestii, jakie pojawiły się w mediach w ostatnich dniach - reportażu Krzysztofa Stanowskiego na temat Natalii Janoszek. Dyrektor programowy Polsatu wyjawił, czy w jego stacji znajdzie się jeszcze miejsce dla aktorki.

Edward Miszczak o Elżbiecie Romanowskiej i Nasz nowy dom, fot. KAPIF
03.08.2023 13:42 Gorąco na ramówce Polsatu po słowach Miszczaka o Romanowskiej. Nawiązał do zwolnienia Dowbor

Jesienna ramówka Polsatu 2023. Edward Miszczak o Elżbiecie Romanowskiej i "Nasz nowy dom". Komentując zmiany w programie nawiązał do atmosfery, jaka wytworzyła się po zwolnieniu Katarzyny Dowbor.

Maryla Rodowicz
27.05.2023 23:11 Maryla Rodowicz zrobiła show podczas sopockiego festiwalu. Na scenie pojawił się nawet Edward Miszczak

Za nami kolejny dzień Sopot SuperHit Festivalu w Operze Leśnej. Dzisiaj na scenie pojawiła się między innymi sama królowa polskiej piosenki - Maryla Rodowicz. W pewnym momencie jej występ został przerwany przez zaskakującego gościa.Nagle na scenie pojawił się sam dyrektor generalny stacji Polsat. Edward Miszczak wygłosił poruszające przemówienie, w którym wyznał, co tak naprawdę myśli o piosenkarce.

Edward Miszczak
24.05.2023 20:42 Edward Miszczak doczekał się dwóch synów. Kim są i czym zajmują się dzieci prezesa Polsatu?

Edward Miszczak, poza byciem kontrowersyjnym już dyrektorem programowym, przez całe życie realizował się też jako mąż i ojciec. Jego pierwsza żona zmarła po długiej chorobie. Druga jest w wieku jednego z jego synów. Czym zajmują się dzieci szefa Polsatu?Obaj mężczyźni są już dorośli. Ich kariery robią wrażenie, mimo że jeden robi wszystko, by uniknąć rozgłosu i nie pojawia się w mediach. Drugi zaś poszedł w ślady ojca: zajmuje się jednak nie telewizją, a kinem.

Edward Miszczak
23.05.2023 21:28 Edward Miszczak wprowadził kolejne zmiany w stacji. Z Polsatu znika uwielbiany program

Edward Miszczak zasłynął z wprowadzania do Polsatu potężnych zmian, odkąd tylko awansował na stanowisko dyrektora programowego stacji. Zdecydowanie najgłośniejszą i najszczerzej komentowaną z nich było zwolnienie Katarzyny Dowbor. Jednak wygląda na to, że Miszczak nie powiedział jeszcze ostatniego słowa!Wszystko wskazuje na to, że z anteny Polsatu zniknie znany i lubiany program. Jak na tę zmianę zareagują widzowie?

Krzysztof Ibisz i Edward Miszczak
24.03.2023 20:11 Krzysztof Ibisz chciał zrezygnować z udziału w "TTBZ"? Interweniować miał sam Edward Miszczak

Krzysztof Ibisz zaskoczył wielu w programie "Twoja twarz brzmi znajomo", nikt się nie spodziewał, że okaże się tak muzycznie utalentowany. Za sobą ma dwa wygrane odcinki z trzech. Okazuje się, że ponoć gdyby nie Edward Miszczak, nie zobaczylibyśmy go na scenie.Jeden z najbardziej popularnych prezenterów w Polsce, dziś jest wielką gwiazdą muzycznego programu. Jak podaje Plotek, przed występami miał obawy, że nie podoła przygotowaniom.

Anna Cieślak, Edward Miszczak
17.03.2023 08:05 Anna Cieślak i Edward Miszczak nie mają dzieci. Aktorka udzieliła szczerego wywiadu, wylała wiele łez

Edward Miszczak i Anna Cieślak od dwóch lat tworzą zgodne małżeństwo, jednak nie zamierzają powiększać rodziny. Aktorka niedawno zdradziła, jak postrzega siebie w roli matki. Wiele razy zdarzało jej się płakać po nocach.Para długo skrywała swój związek przed mediami, nawet po ujawnieniu ich ślubu. Duet skrupulatnie dba o prywatność i rzadko otwiera się na ten temat w rozmowach z mediami. Aktorka niedawno zrobiła wyjątek, gdy została zapytana o chęć powiększenia rodziny.

  • 1
  • 2