Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Wiadomo, ile Luna zarobi na Eurowizji. Znana artystka ujawnia kulisy
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 28.04.2024 10:26

Wiadomo, ile Luna zarobi na Eurowizji. Znana artystka ujawnia kulisy

Luna
fot. KAPiF

Wielkimi krokami zbliża się występ Luny podczas Eurowizji 2024. Już na początku maja będzie miała okazję zabłysnąć przed publicznością w szwedzkim Malmö. Co może zyskać na udziale w konkursie? Koleżanka po fachu zdradza kwestie zarobkowe dotyczące uczestników.

Luna na Eurowizji 2024. Kiedy wystąpi?

Po głośnych preselekcjach to utwór "The Tower" został wybrany do reprezentowania Polski na Eurowizji 2024. Luna od miesięcy podróżowała po Europie, by wypromować swoją piosenkę przed słynnym konkursem. Międzynarodowa rywalizacja podzielona jest na dwa półfinały i finał.

Luna zaśpiewa podczas pierwszego półfinału, który odbędzie się już we wtorek, 7 maja, o godzinie 21:00. Polska będzie jednym z piętnastu krajów, które zawalczą o awans. Dalej przejdzie tylko dziewięciu artystów, a na scenie oprócz Luny zaprezentują się również m.in.: Alyona Alyona & Jerry Heil z Ukrainy, Baby Lasagna z Chorwacji oraz Bambie Thug z Irlandii.

Jeśli naszej reprezentantce uda się przejść dalej, "The Tower" zabrzmi jeszcze raz podczas wielkiego finału w sobotę, 11 maja. Fani liczą, że wokalistka zaskarbi sobie sympatię międzynarodowej publiczności. Na swój występ przygotowała spektakularny show.

Luna zarobi na Eurowizji? Wszystko właśnie wyszło na jaw Kim są rodzice Luny? Ojciec to milioner. A mama?

Luna po pierwszych próbach do Eurowizji 2024. Co zobaczymy na scenie?

Polska artystka jest już na ostatniej prostej przed eurowizyjnym występem. W tym tygodniu wyruszyła do Szwecji, by dopracować ostatnie szczegóły przed koncertem. W mediach społecznościowych pojawiły się nawet kadry z pierwszych prób na eurowizyjnej scenie.

Luna zamierza nieźle namieszać podczas konkursu. Publiczność będzie świadkami m.in.: zmian kostiumów, ogromnych budowli nawiązujących do tekstu piosenki, a także pokazu pirotechniki. Podczas występu możemy liczyć na show na najwyższym poziomie, jednak pojawia się jedno pytanie: Kto za to wszystko zapłaci?

Daria, która uczestniczyła w preselekcjach do Eurowizji w 2022 roku, zdradziła nieco szczegółów popularnego konkursu w rozmowie z Pomponikiem. Okazuje się, że za wizualną stronę występu artystów odpowiadają publiczni nadawcy. Poziom prezentowanego show w dużej mierze zależy więc od budżetu, jaki konkretne stacje telewizyjne są w stanie zapewnić swoim reprezentantom.

Dlatego proszę Państwa ja zapraszam do refleksji: "kto może uczestniczyć u nas w kraju w Eurowizji, a kto nie może? - wyznała, nawiązując do artystów wspieranych przez prestiżowe wytwórnie.

Co zatem za występ podczas Eurowizji należy się artystom? Daria zdradziła finansową stronę popularnego konkursu.

Luna zarobi na Eurowizji? Koleżanka po fachu zdradza szczegóły konkursu

Luna od początku zwycięstwa w preselekcjach wzbudza wiele zainteresowania. Na jaw wyszła prywatność nie tylko jej, ale także jej rodziców. Ojciec artystki na prowadzeniu firmy dorobił się niezłego majątku. Sama artystka od lat spełnia się wokalnie, a udział w Eurowizji jest dla niej ogromną szansą.

Na scenie słynnego konkursu pierwsze kroki stawali tak rozpoznawalni dziś artyści jak m.in.: ABBA, Céline Dion czy Måneskin. Obecnie są znani na całym świecie, a ich przeboje nucą miliony fanów. 

Eurowizja jest świetnym sposobem na promocję początkujących artystów. Jest to bowiem największy atut konkursu. Reprezentacji za udział nie otrzymują dodatkowego wynagrodzenia.

To może być inwestycja np. pod względem popularności, bo wygląda na to ostatnimi czasy, że można być po prostu popularnym. Nie ważne, czy to jest jakość. Jadąc na Eurowizję, każdy będzie popularny przez chwilę - tłumaczyła Daria.

Luna wykorzysta swoją szansę na Eurowizji 2024? Wszystko wskazuje na to, że podczas swojego występu będzie chciała jak najbardziej zapaść w pamięć publiczności i widzom.

Luna, fot. KAPiF
Luna przed wylotem na Eurowizję 2024, fot. KAPiF
Luna, fot. KAPiF
Ile zarobi Luna na Eurowizji 2024?, fot. KAPiF

Źródło: Pomponik