Witamina K – jak działa i kiedy po nią sięgnąć?
Szacuje się, że większość ludzi cierpi na jej niedobór. Można przyjmować ją w suplementach lub diecie. Pokarmy bogate w witaminę K obejmują liściaste warzywa, takie jak jarmuż, szpinak, kapusta i brokuły.
Witamina K – czym się charakteryzuje?
Badania wykazały, że witamina K przyspiesza naturalny proces gojenia i naprawy uszkodzonej skóry, podczas gdy inne wykazały, że szybciej usuwa ona siniaki. Świetnie sprawdza się przez to, jako dodatek do kremu pod oczy, jak i miejscowo w celu usprawnienia regeneracji ran.
Jest również głównym składnikiem wielu kremów pod oczy. Badania wykazały, że może pomóc zlikwidować cienie pod oczami i zwiększyć elastyczność skóry.
Zastosowanie
Witamina K ta często używana jest do wspomagania regeneracji skóry po zabiegach chirurgicznych lub kosmetycznych, takich jak np. laser. Wykazano, że pod jej wpływem skaleczenia, rany i siniaki goją się znacznie szybciej niż zwykle.
Zła wiadomość dla fanów wieczornej lampki wina – alkohol, nawet z umiarem, może zmniejszyć zdolność organizmu do magazynowania tej witaminy.
Korzyści i działanie
Uważa się, że jest to jedna z najgorętszych witamin na rok 2020. Dzieje się tak, dzięki temu, że wspomaga elastyczność i jędrność cery. Witamina K – jak działa i kiedy po nią sięgnąć?