Swiatgwiazd.pl
TVN logo

Piotr Molecki/East News

Wpłynęła skarga na TVN ws. materiału o Kamilu Durczoku

26 Listopada 2021

(Ostatnia zmiana: 7 Grudnia 2021)

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Udostępnij:

Kilka dni temu całą Polskę obiegła informacja o śmierci znanego dziennikarza Kamila Durczoka. Prezenter pracował dla Telewizji Polskiej, a później przeniósł się do TVN, gdzie pełnił funkcję szefa "Faktów". Właśnie ta stacja postanowiła za pomocą 3-minutowego materiału pożegnać Kamila Durczoka. Teraz do KRRiT wpłynęła skargę na zachowanie TVN.

Kamil Durczok przez wiele lat pracował dla stacji TVN i pełnił tam funkcję szefa "Faktów". Redakcja postanowiła pożegnać dziennikarza specjalnym filmikiem, w którym wspominają nie tylko o jego osiągnięciach zawodowych, ale też mniej chlubnych momentach jego życia. Dlaczego na TVN wpłynęła skarga?

Skarga na TVN z powodu materiału o Kamilu Durczoku

TVN jako wieloletni pracodawca Kamila Durczoka postanowił pożegnać dziennikarza okazjonalnym materiałem video. Prezentem pracował w stacji w latach 2006-2015, gdzie pełnił funkcję szefa i redaktora naczelnego serwisu informacyjnego "Fakty". TVN w dniu śmierci gwiazdora wyemitował specjalny 3-minutowy filmik, w którym pożegnał znanego prezentera. W nagraniu możemy usłyszeć nie tylko o licznych sukcesach Kamila Durczoka, ale również o jego kryzysie wizerunkowym. TVN wspomniał o tym, że dziennikarz odszedł ze stacji w 2015 roku w atmosferze skandalu mobbingowego, a także wśród oskarżeń o molestowanie seksualne.

Zbigniew Zamachowski

Była żona Zbigniewa Zamachowskiego miała wypadek

CZYTAJ DALEJ

W nagraniu opublikowano także fragment rozmowy z Markiem Czyżem, w którym Kamil Durczok wspominał o swojej walce z chorobą alkoholową. Oprócz tego stacja przypomniała widzom o incydencie prezentera, związanym z jego jazdą w stanie nietrzeźwości.

-Kiedy stajesz przed lustrem i mówisz "za dużo piję", to się oszukujesz. Mówisz: jestem alkoholikiem, przeszkadza ci to, chłopie. Mnie to zaczęło przeszkadzać — słyszymy na nagraniu słowa zmarłego Kamila Durczoka

Złożono skargę na materiał TVN o Kamilu Durczoku

Jeden z widzów postanowił zareagować na to, co zostało wyemitowane na antenie TVN i złożył skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w związku z transmitowanym 16 listopada materiałem video poświęconym Kamilowi Durczokowi. Kolejnym krokiem jest wystąpienie rady do stacji o udostępnienie nagrania i ocena, czy doszło w nim od naruszenia przepisów.

-Wpłynęła 1 skarga indywidualna dotycząca „Faktów” TVN z 16 listopada 2021 roku. (oczernianie osoby zmarłej — materiał po informacji o śmierci Kamila Durczoka) - poinformowała portal "Wirtualne Media" rzecznika Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji — Teresa Brykczyńska.

Wyemitowany materiał video spotkał się również z dużą falą krytyki ze strony internautów, którzy zarzucili mu obrazę zmarłego Kamila Durczoka. W przeważającej liczbie ludzie uważają, że zgodnie z zasadą, że o zmarłym powinno się mówić dobrze albo wcale, stacja nie powinna publikować takich treści w dniu odejścia ich prezentera.

"Zamiast tego typu "wspomnienia", szanując osobę zmarłą, jakkolwiek by była kontrowersyjna, wystarczyło dać czarną tablicę ze zdjęciem, na koniec 15 sekund ciszy".

"Żenada!!! Poziom redakcyjny tego materiału, poniżej wszelkiej krytyki"

"To bardziej oczernienie niż pożegnanie... Dno, dna..."
- czytamy komentarze na oficjalnym profilu "Faktów" na Facebooku

A Wy, co o tym uważacie?

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Bolesny apel Kingi Rusin, potrzebna jest pilna pomoc. Liczy się każda godzina, zagrożenie zdrowia i życia
2. Smutne doniesienia o Agacie Kuleszy. Fani nie mieli pojęcia, że jest tak źle. Współczujemy
3. Dagmara Kaźmierska pogrążona w modlitwie, wciąż ma nadzieję na szczęśliwy finał. "Składam ręce do Boga"

Źródło: Facebook.com, fakt.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Jak dobrze znasz Michała Wiśniewskiego?

Pytanie 1 z 6

Która z nich była pierwszą żoną Michała Wiśniewskiego?

Niebywałe, jak w młodości wyglądali aktorzy "M jak miłość". Niektórych ciężko rozpoznać

Slajd 1 z 5

Katarzyna Cichopek

W serialu "M jak miłość" Kasia Cichopek wciela się w postać Kingi, żony Piotrka Zduńskiego. Widzowie mogą śledzić jej wątek od samego początku. Obecnie Cichopek skupia się również na prowadzeniu "Pytania na śniadanie".


Martyna PałkaAutor

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i filmem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Niepokojące wieści ws. Tomasza Karolaka. Gwiazdor dementuje plotki o wypadku

Czytaj więcej >

Plotki

Wyszło na jaw, ile Dagmara Kaźmierska ma lat. Zaskakujące?

Czytaj więcej >

Plotki

Tomaszewska zaliczyła faux-pas w "Pytaniu na śniadanie". "Zapomnijcie o tym"

Czytaj więcej >

Plotki

Koniec "M jak miłość" w 2021 roku. Znamy datę emisji ostatniego odcinka

Czytaj więcej >

Plotki

Marta Manowska spędza czas w górach. Nie jest sama

Czytaj więcej >

Plotki

Burza pod zdjęciem Radosława Majdana. Internauci bezlitośni

Czytaj więcej >