Swiatgwiazd.pl
Znani pomagają dzieciom

fot. materiały prasowe Pomaganie Jest Trendy

Znani pomagają dzieciom

11 Grudnia 2021

Autor tekstu:

Kamil OIek

Organizowane przez fundację Pomaganie Jest Trendy wspólne czytanie bajek o Duszku BABU od dekady przyciąga dziesiątki znanych i lubianych osobistości świata show-biznesu czy sportu. Jubileuszowa odsłona projektu – podobnie jak wcześniejsze – po raz kolejny umożliwi przedstawienie bajkowej historii ponad jakimikolwiek podziałami.

Gwiazdy czytają o Duszku BABU

W tym roku w akcji, odbywającej się na terenie warszawskiego Studia Bank przy ulicy Daniłowiczowskiej 18b, wzięli udział między innymi: aktorzy – Anna Cieślak, Joanna Moro, Piotr Cyrwus oraz Michał Milowicz, artysta kabaretowy Robert Motyka, dziennikarz kulinarny Karol Okrasa, malarz Rafał Olbiński, prezes TVP Jacek Kurski, prezes Canal+ Edyta Sadowska oraz Patrycja Mołczanow z Teamu X i Sebastian Jarmolski (DJ LOrd).

Przez dekadę trwania projektu zaangażowało się w niego około 200 znanych osobistości – tak z Polski jak i zza granicy. Wśród nich byli: Edward Miszczak, Ewa Miszczak, Krzysztof Piątek, Joanna Jędrzejczyk, Iga Świątek, Jan Błachowicz, Cezary Pazura, Alicja Węgorzewska, a także brat i2Paca – Mopreme Shakur czy Snoop Dogg. W trudnym okresie pandemii bajki przeczytali także prezydenci 12 polskich miast.

10-lecie istnienia akcji będzie również okazją do uruchomienia strony internetowej, na której już 24 grudnia odbędzie się premiera tegorocznej bajki o przygodach Duszka BABU. Na 2022 rok zaplanowano zaś premierę aplikacji, która umożliwi dzieciom integrację z rówieśnikami, a także zachęci je do najróżniejszych aktywności (nie tylko w świecie wirtualnym). W lipcu przyszłego roku aplikacja wesprze zaś cykliczne wydarzenie fundacji –  Charity Ride With The Stars w Kaliszu, przygotowując interaktywne wyzwania dla zaproszonych gwiazd.

Jubileuszowa edycja projektu to również okazja do premiery wielu zdrowych produktów Duszka BABU dla dzieci – wygenerowany przez nie zysk zostanie zaś przeznaczony na rzecz wspierania dzieci i ich rodziców w polskich szpitalach – Pomaganie Jest Trendy planuje bowiem zakup "BABUlansów" – specjalistycznych pojazdów do transportu noworodków. W tym roku fundacja wsparła polskie szpitale między innymi w Katowicach, Wrocławiu, Kaliszu, Wolicy czy Poznaniu.

Cyrwus

fot. materiały prasowe Pomaganie Jest Trendy

Moro

fot. materiały prasowe Pomaganie Jest Trendy

Cieślak

fot. materiały prasowe Pomaganie Jest Trendy

Tagi:

Znani pomagają dzieciom

Kamil OIekAutor

Wydawca i redaktor. Pasjonat przedwojennego kina, rodzimej popukultury i najnowszych trendów. Uważny obserwator nieustannie zmieniającej się rzeczywistości.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Fot. Screen: Instagram/aleksandra.konieczna.official

Imprezy

Gwiazdy na premierze spektaklu "Wstydź się". Brodzik, Głogowska z córką, Deląg, Pieczyńska i inni

Czytaj więcej >

Imprezy

Widok Krupówek po "Sylwestrze Marzeń" zasmuca. Co znaleźli spacerowicze?

Czytaj więcej >

Imprezy

Beata Kozidrak zabrała głos ws. skandalu podczas koncertu w Polsacie. Widzowie krytykują

Czytaj więcej >

Imprezy

Przykra reakcja publiczności na słowa Tomasza Kammela

Czytaj więcej >

Imprezy

Jacek Kurski ogłosił, kto będzie gwiazdą Sylwestra TVP

Czytaj więcej >

Imprezy

Koncert Zenka Martyniuka. Ktoś inny skradł show TVP

Czytaj więcej >