Kamerzysta Żródło: Fot. instagram.com/xlovekamus / Kamuś - youtube

Znęcał się nad niepełnosprawnym. Youtuber został aresztowany

19 Kwiecień 2021 Kamila KrótkaKamila Krótka

Internet obiega ostatnio sprawa tzw. Kamerzysty - youtubera, którego sieć poznała dzięki kontrowersyjnym filmów. Tym razem w jego materiale pojawił się niepełnosprawny intelektualnie chłopak - poniżany przez grupę nastolatków. Sprawa zakończyła się aresztem.

  • Kamerzysta to youtuber, który zasłynął przez publikowanie kontrowersyjnych materiałów
  • Niedawno umieścił w sieci film, w którym znęca się nad niepełnosprawnym chłopakiem
  • Teraz usłyszał zarzuty dotyczące tego czynu

Kamerzysta (Kamuś) skandaliczne nagranie opublikował 9 kwietnia. Co zawierało wideo? To informacje tylko dla osób o mocnych nerwach.

Kamerzysta przeszedł sam siebie

YouTuber, o którym mowa, 9 kwietnia opublikował materiał, w którym pokazał, jak młody, niepełnosprawny intelektualnie chłopak wykonuje konkretne zadania za pieniądze. Internautów zszokowało to, co zobaczyli.

Kamerzysta zaproponował chłopakowi zapłatę za… rozbijanie cegieł na głowie, jedzenie ziemi i kocich odchodów, a nawet skakanie z balkonu do śmietnika. Wszystko to było okraszone wyzwiskami i śmiechem “youtuberów”. Nie zareagowały algorytmy YouTube, wideo więc przez kilka dni było cały czas dostępne w sieci.

Sprawa szybko obiegła internet. To wtedy wyszło na jaw, że “główny bohater” tego wideo to niepełnosprawny chłopak. Opiekujący się nim wcześniej psycholog ujawnił, że nie potrafił on ocenić powagi tej sytuacji oraz skutków wykonywanych poleceń.

Michał Wiśniewski zabrał głos ws. szóstego dziecka. Sprytnie uciął wszystkie plotkiMichał Wiśniewski zabrał głos ws. szóstego dziecka. Sprytnie uciął wszystkie plotkiCzytaj dalej

W dodatku jedna z użytkowniczek Facebooka, chłopak ma pochodzić z domu dziecka i wychowywać się na ulicy. Zatem każda możliwość zarobku jest dla niego na wagę złota.

Konsekwencje dla Kamerzysty

Po całej aferze wokół opublikowanego materiału, film usunięto z platformy oraz zamknięto konto Kamerzysty. Teraz do akcji wkroczyła prokuratura.

Kamerzysta usłyszał zarzuty o znęcanie się nad osobą niepełnosprawną intelektualnie. Youtuber miał trafić do aresztu na trzy miesiące, jednak skończyło się na miesiącu w zamknięciu - poinformowało Radio Szczecin.

Jakie jest oficjalne stanowisko youtubera? Jak stwierdził, nie zamierzał nikogo upokorzyć, bo nie wiedział o niepełnosprawności chłopaka. Tym samym odsunął od siebie zarzuty celowego poniżania jego osoby.

Artykuły polecane przez portal Świat Gwiazd:


źródło: komputerswiat.pl / antyweb.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł