Swiatgwiazd.pl
TVP

Piotr Molecki/East News & youtube.com/screen Andrzej Zaucha

30 lat temu Yves Goulais zastrzelił Andrzeja Zauchę. Dziś pisze scenariusze dla TVP

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Yves Goulais pracuje dla TVP. O czym mało kto wie, 3 dekady temu scenarzysta odpowiedział za zabójstwo Andrzeja Zauchy i swojej żony, Zuzanny Leśniak. Mężczyzna dobrowolnie oddał się wówczas w ręce policji. Jak sam przyznaje reżyser, zazdroś

  • 30 lat temu Yves Goulais zabił dwie osoby

  • Scenarzysta spędził za kratkami ponad 14 lat

  • Dziś pracuje dla TVP

Yves Goulais, który współpracuje dziś z TVP, ma na swoim koncie wyrok za zabójstwo. Do czynu zabronionego popchnęła go zazdrość, jaką poczuł, dowiedziawszy się o romansie małżonki Zuzanny Leśniak z wokalistą Andrzejem Zauchą. Dziś Yves Goulais należy do ekipy jednego z najpopularniejszych seriali Telewizji Polskiej.

Mroczna przeszłość pracownika TVP

Dzisiejszy pracownik TVP, Yves Goulais, jak sam przyznaje, był niegdyś na najlepszej drodze do tego, by stać się potworem. Zabójstwo, jakiego się dopuścił, miało miejsce w październiku na początku lat 90. ubiegłego wieku.

Yves Goulais zaczaił się tego dnia na wokalistę Andrzeja Zauchę, który wybrał się z Zuzanną Leśniak do teatru. Gdy dwójka wyłoniła się z budynku, napastnik otworzył ogień. Wykorzystał w tym celu małokalibrowy karabinek, jaki udało mu się przemycić do Polski. Yves Goulais oddał łącznie dziewięć strzałów; podczas gdy wokalista zginął na miejscu, żona dzisiejszego pracownika TVP zmarła po przetransportowaniu do szpitala.

Po zdarzeniu Yves Goulais od razu oddał się w ręce policji. Sprawca usłyszał wyrok 15 lat pozbawienia wolności, z czego odsiedział dokładnie 14 lat i 2 miesiące, wychodząc na 10 miesięcy przed oficjalnym zakończeniem kary. Opuścił mury więzienia dnia 1 grudnia 2005 roku.

W wywiadzie, jakiego Yves Goulais zgodził się udzielić po opuszczeniu więzienia, zabójca przyznał, że pobyt za kratkami w pewnym sensie ocalił jego istnienie od zguby. Czas spędzony w więzieniu obfitował w jego przypadku w refleksje.

- Chciałbym cofnąć czas i zmienić to, co się stało. Tak się niestety nie da. (...) Dopiero niedawno zrozumiałem, że ja, normalny człowiek, jeżdżący do szpitali z pomocą charytatywną, nagle stałem się potworem. Potem czułem się winny i pobyt w więzieniu mnie uratował - wyjaśnił.

Yves Goulais dziś

Obecnie Yves Goulais stawia na nowe rozdanie. Chce odmienić swoje życie; scenarzysta zmienił nazwisko, a po wyjściu z więzienia nie opuścił Polski. Wrócił do tego, czym zajmował się przed pobytem w więzieniu - do pisania i tworzenia.

Początkowo Yves Goulais pracował przy produkcji serialu TVN „Kryminalni”. Dopiero dwa lata temu odnalazł jednak miejsce, w którym zagościł na dłużej - okazało się nim TVP. To właśnie Yves Goulais odpowiada za scenariusz do kilkudziesięciu odcinków popularnego serialu „Leśniczówka”. Dodatkowo scenarzysta pracuje nad projektem „Chrzciny” z Katarzyną Figurą w roli głównej.

O czym warto wspomnieć, pasji scenarzysty nie naruszył nawet pobyt w więzieniu. Yves Goulais za kratami wyprodukował kilka krótkometrażowych produkcji ze współosadzonymi w rolach głównych. Za film pod tytułem „Wyjście” otrzymał nagrodę Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Filmów Fabularnych.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Ogłoszono konkurs na nagrobek Krzysztofa Krawczyka. Propozycja żony wzrusza

  • Monika Zamachowska szczerze o rozstaniu ze Zbyszkiem. Problemem były dzieci

  • Kuzyn księcia Filipa jest Polakiem. Mieszka na warszawskim Służewie

Źródło: Wprost, Pomponik

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Natalia Niewczas

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Przemek Kossakowski rozprawia się z hejterami. Wystarczyło jedno zdjęcie

Czytaj więcej >

Plotki

Marek Piekarczyk złamał zasady "The Voice of Poland". Wcisnął przycisk innego trenera

Czytaj więcej >

Plotki

Nie żyje John Challis. Rodzina potwierdziła smutne wieści

Czytaj więcej >

Plotki

Ewa Chodakowska szczerze o dzieciach. Nie chce zostać mamą

Czytaj więcej >
Zbigniew Zamachowski

Plotki

Zbigniew Zamachowski ze swoją koleżanką przyłapani na ratowaniu ślimaka

Czytaj więcej >
Tadeusz Sznuk

Plotki

Tadeusz Sznuk odpowiedział, co znajduje się w kuferkach finalistów "Jeden z dziesięciu"

Czytaj więcej >