Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Krawczyk

Wywiad z Krzysztofem Krawczykiem z 2014 roku; screen youtube.com/TVP VOD

Konkurs na nagrobek Krzysztofa Krawczyka. Żona ma wstępny pomysł

17 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Bliscy zmarłego niedawno Krzysztofa Krawczyka pragną postawić w miejscu pochówku muzyka pomnik. Żona artysty, Ewa, wyjawiła ostatnio, że jej wizja projektu uwzględnia sylwetkę wokalisty trzymającego jego muzyczny atrybut. Rodzina i przyjaciele pozo

  • W sobotę 10 kwietnia odbył się uroczysty pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

  • Bliscy muzyka planują wznieść na miejscu jego pochówku pomnik

  • Poszukują obecnie specjalistów, którzy mogliby pomóc w realizacji przedsięwzięcia

  • Legendarny wokalista został pochowany z dwoma ulubionymi przedmiotami

Krzysztof Krawczyk odszedł 5 kwietnia 2021 roku w Poniedziałek Wielkanocny. W sobotę 10 kwietnia odbyły się uroczystości pogrzebowe, które miały charakter państwowy. Tego dnia ciało zmarłego artysty spoczęło na cmentarzu w Grotnikach, gdzie Krawczyk od lat mieszkał wraz z ukochaną żoną Ewą.

Grób Krzysztofa Krawczyka. W miejscu pochówku powstanie pomnik

Z powodów epidemicznych w dniu pogrzebu Krzysztofa Krawczyka liczba żałobników obecnych podczas uroczystości pogrzebowych była ograniczona. Od wielu dni fani tłumnie przybywają jednak na cmentarz, by osobiście złożyć legendarnemu artyście hołd.

Obecnie przy grobie Krzysztofa Krawczyka widnieje mnóstwo palących się zniczy. Przy grobie znajdują się również wieńce kwiatów, niektóre z nich dodatkowo zdobią szarfy ze słowami ostatniego pożegnania. Liczne zostawione przez fanów symbole widziała także Ewa Krawczyk, która pojawiła się na cmentarzu w Grotnikach w miniony wtorek.

Okazuje się, że najbliższe osoby z otoczenia zmarłego artysty pragną wznieść w miejscu pochówku odpowiedni pomnik. W głowie żony Krzysztofa Krawczyka pojawiła się nawet koncepcja jego wyglądu. Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielał wieloletni menedżer zmarłego piosenkarza, Andrzej Kosmala.

Jak przekazał menedżer Krzysztofa Krawczyka, Ewa pragnie zobaczyć pomnik, który przybrałby postać jej męża trzymającego w ręku mikrofon. Rozważa także opcję zakładającą wzniesienie popiersia artysty. Obecnie bliscy Krzysztofa Krawczyka poszukują odpowiednich rąk do pracy - chodzi o specjalistów, którzy mogliby zaproponować projekt i go wykonać. Andrzej Kosmala zachęca zajmujące się tym zawodowo osoby do kontaktu.

- Mamy różne pomysły, ale chcemy to zrobić z zawodowcami, czyli z plastykami zawodowymi. Szukamy odpowiednich osób. Jeśli ktoś byłby zainteresowany, czekam na kontakt - poinformował Andrzej Kosmala.

Według informacji przekazanych przez menedżera nie brakuje już chętnych na ufundowanie pomnika. Kontaktu z bliskimi Krzysztofa Krawczyka poszukują w tej sprawie fani i przyjaciele, pragnący zapewnić finanse do sfinalizowania przedsięwzięcia. Jak podaje Andrzej Kosmala, koszt pomnika może wynosić nawet od kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wokalista został pochowany z dwoma ważnymi dla niego przedmiotami

O czym nie każdy wie, za życia Krzysztof Krawczyk zażyczył sobie, by po śmierci pochować go z dwoma niezwykle bliskimi jego sercu przedmiotami. Prośba została spełniona - bliscy zadbali o to, by oba atrybuty piosenkarza znalazły się w jego trumnie.

Krzysztof Krawczyk został pochowany z mikrofonem, którego używał podczas pracy w studiu muzycznym K&K Studio. Do trumny włożono również charakterystyczne przyciemniane okulary, jakie szczególnie upodobał sobie muzyk. To w nich często pokazywał się rodakom podczas występów na scenie.

Żegnaj Przyjacielu!

Opublikowany przez Andrzeja Kosmalę Niedziela, 11 kwietnia 2021

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Karolina Pisarek zachorowała na koronawirusa. Jej stan jest poważny

  • Nie żyje gwiazda Harrego Pottera. Helen McCrory odeszła w wieku 52 lat

Edyta Pazura wspomina dzieciństwo. Zdradziła, że kolekcjonuje porcelanowe kury i koguty

undefined

Źródło: SuperExpress, Onet, Dzień Dobry TVN

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Natalia Niewczas

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Nie żyje John Challis. Rodzina potwierdziła smutne wieści

Czytaj więcej >

Plotki

Ewa Chodakowska szczerze o dzieciach. Nie chce zostać mamą

Czytaj więcej >
Zbigniew Zamachowski

Plotki

Zbigniew Zamachowski ze swoją koleżanką przyłapani na ratowaniu ślimaka

Czytaj więcej >
Tadeusz Sznuk

Plotki

Tadeusz Sznuk odpowiedział, co znajduje się w kuferkach finalistów "Jeden z dziesięciu"

Czytaj więcej >
Barbara Sienkiewicz

Plotki

Co obecnie słychać u Barbary Sienkiewicz? Doniesienia niepokoją

Czytaj więcej >
Robert Makłowicz

Plotki

Wiemy, kim z wykształcenia jest żona Roberta Makłowicza

Czytaj więcej >