Nie żyje Helen McCrory Żródło: facebook.com/Peaky Blinders

Nie żyje gwiazda Harrego Pottera. Helen McCrory odeszła w wieku 52 lat

17 Kwiecień 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Nie żyje Helen McCrory. Aktorka zagrała m.in. w trzech częściach "Harrego Pottera", wcielając się w postać Narcyzy Malfoy. Przykrą wiadomość o śmierci gwiazdy przekazał jej mąż. Jak się okazało, McCrory od dawna walczyła z nowotworem, któremu ostatecznie nie dała rady.

  • Odeszła gwiazda kina i seriali
  • Helen McCrory walczyła z nowotworem
  • Była znakomitą aktorką

Helen McCrory zadebiutowała na ekranie w latach 90., jako nowoorleańska prostytutka w "Wywiadzie z wampirem". Błyskawicznie zyskała uznanie w oczach widzów, ale i... cenionych reżyserów. Przez lata kariery McCrory zagrała w największych produkcjach filmowych, znanych na całym świecie.

Nie żyje gwiazda "Harrego Pottera", Helen McCrory

Późnym wieczorem 16 kwietnia media na całym świecie obiegła przykra informacja o niespodziewanej śmierci Helen McCrory. Wiadomość potwierdził jej mąż, Damian Lewis, którego poślubiła w 2007 roku.

Jak przekazał, aktorka od dawna walczyła z okrutnym nowotworem, któremu ostatecznie, niestety, nie dała rady. Odeszła w wieku zaledwie 52 lata, pozostawiając po sobie ogromną historię.

Edyta Górniak snuje kolejne teorie na temat epidemiiEdyta Górniak snuje kolejne teorie na temat epidemiiCzytaj dalej

Z żalem muszę ogłosić, że po bohaterskiej walce z rakiem piękna, wspaniała kobieta, Helen McCrory, odeszła w pokoju. Zmarła w domu otoczona miłością krewnych i przyjaciół. Zmarła, jak żyła, bez lęku. Jesteśmy szczęśliwi, że była częścią naszego życia. Dziękujemy Ci, Malutka - przekazał jej mąż.

Znakomita aktorka, ulubienica widzów

Swoją niesamowitą grą, miłością do tego zawodu i profesjonalizmem McCrory na zawsze zapisała się na kartach historii aktorstwa.

Widzowie mogli podziwiać ją m.in. w trzech częściach kultowej serii o Harrym Potterze: "Harry Potter i Książę Półkrwi", "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część I", "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II", gdzie wcielała się w postać Narcyzy Malfoy.

Zagrała również w takich hitach, jak: "Hrabia Monte Christo" (jako Valentina Villeford). McCrory pojawiała się również w serialach, m.in. w "Peaky Blinders", gdzie od 2017 do 2019 roku wcielała się w Polly Gray.

Oddani fani, koledzy i koleżanki po fachu, najbliżsi krewni oraz przyjaciele z ogromnym bólem żegnają swoją ukochaną Helen.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Twitter

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł