Adam Małysz Żródło: facebook.com/@Adam Małysz

Droga Adama Małysza na szczyt sławy

15 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Kim jest chłopiec ze zdjęcia? Rozwiązanie zagadki brzmi: Adam Małysz. Tak, to właśnie podobiznę “Orła z Wisły” z dzieciństwa przedstawia powyższe zdjęcie. Sportowiec opublikował fotografię parę lat temu w mediach społecznościowych. Żaden z detali nie umknął uwadze czujnych fanów skoczka. Adam Małysz praktycznie od dziecka skazany był na sport.

  • Kilka lat temu Adam Małysz pokazał fanom zdjęcie z dzieciństwa
  • Zdaniem wielu “Orzeł z Wisły” to wręcz urodzony zwycięzca
  • Skoczek zaczął trenowanie skoków we wczesnym dzieciństwie
  • Po kilku sukcesach porzucił narty biegowe na rzecz skoków narciarskich

Adama Małysza śmiało można nazwać jednym z najwybitniejszych polskich sportowców. Jeszcze niedawno każdy jego występ przeżywało tysiące kibicujących pod skocznią Polaków, wspólnie ze sportowcem doświadczając jego znakomitych triumfów. Tych było naprawdę wiele - Adam Małysz ma na swoim koncie między innymi cztery medale olimpijskie oraz sześć medali mistrzostw świata.

Adam Małysz nie zdołał wpuścić fanów w maliny

W 2016 roku na oficjalnym profilu Adama Małysza na Facebooku internauci mieli okazję zmierzyć się z dokładnie tą samą zagadką, jaką na rozruszanie szarych komórek zaproponowała dziś nasza redakcja. Skoczek opublikował w sieci swoje zdjęcie z dzieciństwa, pytając, w którym z pozujących do fotografii chłopców fani dostrzegają przyszłego mistrza w skokach narciarskich.

- Na wstępie zaznaczę, że zagadka jest bardzo trudna, ale może ktoś z Was rozpozna. Który z chłopaków na zdjęciu to ja? - czytamy na profilu Adama Małysza.

Zagadka naturalnie okazała się banalna dla fanów skoczka - błyskawicznie rozpoznali “Orła z Wisły” w chłopcu po prawej stronie. Wielu z nich twierdziło, że mimo upływu lat Adam Małysz praktycznie się nie zmienił. Komentujący zwracali również uwagę na to, że skoczek już w młodym wieku nosił na sobie polskie barwy narodowe.

Wiadomo, jaką emeryturę pobiera Lech WałęsaWiadomo, jaką emeryturę pobiera Lech WałęsaCzytaj dalej

- Od razu mądrala z Wisły z barwami narodowymi chodził… Szacun Adaś - napisał jeden z internautów.

- Ten najmniejszy. Ale dzisiaj to już nikt nie zaprzeczy, że byłeś i jesteś NAJWIĘKSZY. A te dwa wyciągnięte palce, to pewnie symbol V. Już wtedy dawałeś nam znak, że będziesz wygrywać - przekonywał inny komentujący.

Kariera Adama Małysza

W pewnym sensie cytowany powyżej internauta miał w swoich słowach sporo racji. Adam Małysz był bowiem “skazany” na sukces - z pewnością sportowe dokonania ułatwiło mu przyjście na świat w rodzinie związanej z jego przyszłym zawodem.

Ojciec Adama Małysza, Jan Małysz, pracował jako kierowca w klubie KS Wisła. Wuj skoczka ze strony matki, Jan Szturc, był natomiast trenerem i byłym skoczkiem. “Orzeł z Wisły” po raz pierwszy wyskoczył na nartach w wieku zaledwie 6 lat.

Na samym początku zawodowej kariery Adam Małysz próbował swoich sił w kombinacji norweskiej. Znacznie lepiej wychodziły mu jednak skoki; już w 1994 roku przyszły olimpijczyk mógł cieszyć się mianem wicemistrza Polski na Wielkiej Krokwi. W tym samym roku wywalczył tytuł mistrza kraju, zdobyty na Średniej Krokwi. Jego ówczesny trener, zachęcony sukcesami, zachęcił wówczas Adama Małysza to porzucenia nart biegowych. Decyzja ta, jak wszyscy doskonale wiemy, okazała się strzałem w dziesiątkę.

Na wstępie zaznaczę, że zagadka jest bardzo trudna, ale może ktoś z Was rozpozna ;) Który z chłopaków na zdjęciu to ja? :D

Opublikowany przez Adama Małysza Środa, 10 lutego 2016

Trzeba by policzyć, ile medali mistrzostw świata zdobyła ekipa ze zdjęcia ????

Opublikowany przez Adama Małysza Sobota, 6 marca 2021

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: SuperExpress, Facebook, Przegląd Sportowy

Następny artykuł