Swiatgwiazd.pl
Zdjęcie z Instagrama pod którym rozpętała się burza co do tematu bodypositive

Instagram

Agnieszka Kaczorowska opublikowała kontrowersyjny wpis na Instagramie- jaka jest reakcja celebrytów?

7 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Natalia Zambrzycka

Udostępnij:

Agnieszka Kaczorowska wywołała duże kontrowersje w internecie, publikując na swoim Instagramie post nawiązujący do ruchu #bodypostive. Jej słowa wywołały falę krytyki zarówno wśród internautów, jak i znanych osobowości show-biznesu. Jak zareagowali oni na jej wpis?

Kim jest Agnieszka Kaczorowska-Pela

Aktorka znana przede wszystkim jako odtwórczyni roli Bożenki w serialu Klan jest również profesjonalną tancerką i choreografką. Była trenerką tańca w programie rozrywkowym Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami. Jej partnerami tanecznymi byli między innymi Rafał Maślak, Krzysztof Wieszczek, Nikodem Rozbicki, i Michał Malinowski. W parze z Wieszczkiem wygrała trzecią edycję programu. Przyjaźni się również z wieloma celebrytami, którzy dzisiaj piszą wprost o tym, że jej post uważają za krzywdzący.  

“Zapanowała moda na brzydotę”

Kaczorowska w poście podzieliła się swoimi przekonaniami na temat dzisiejszego kanonu piękna w internecie. Dowiadujemy się, że Agnieszka uważa siebie za estetkę. Aktorka ma dosyć promowania ‘’mody na brzydotę’’ i “skrajnego promowania bodypositive”.

- Obserwuję obecnie modę na brzydotę. Trochę wydaje mi się, że wynika z chęci przeciwstawieniu się instagramowemu pięknu, które narzuciło pewne standardy, a z drugiej ze zbyt skrajnego pojmowania takich haseł jak #bodypositive - napisała Kaczorowska.

Celebrytce nie podoba się, że coraz więcej osób prezentuje się w naturalnej odsłonie.


- Po co na siłę robić z siebie „taką zwyczajną”, zamiast „wyjątkową i niepowtarzalną”? Po co być „zmęczoną” i w tym taką „prawdziwą” jak można koncentrować się na swojej sile ? Po co eksponować swoje wady, mówiąc o „dystansie” jak można po prostu je akceptować, żyć sobie z nimi spokojnie, a budować markę osobistą opartą na superlatywach? - kontynuuje aktorka.

Według celebrytki “osoby o największych zasięgach” powinny motywować innych do rozwoju i ciągłej pracy nad sobą.

- W świecie Instagrama również zapanowała na niektórych profilach moda na brzydotę. I nie podoba mi się to, bo liderzy, czyli osoby z kontami o największych zasięgach, powinny motywować i zachęcać do rozwoju i wzrastania - komentuje gwiazda.

Jej wypowiedź wzbudziła spore kontrowersje wśród celebrytów

Głos w sprawie zabrały wspomniane przez Kaczorowską osoby "o największych zasięgach", czyli znane osobistości ze świata show-biznesu. Poglądy aktorki skomentowała między innymi Julia Wróblewska.

- Aga, uwielbiam Cię. Ale próbowanie być „najlepszą wersją mnie” mnie zniszczyło. Od dziecka musiałam być taka i taka i taka. Uśmiechnięta, ładna, schludna, bez wad. Tak można jakiś czas, ale to wykańcza i na pewno nie jest szczęściem. Teraz jest moda na prawdę, nie na brzydotę. I dzięki temu sama stałam się prawdziwa i nie jestem kalką idealności, jak wiele osób w naszej branży. Schludność i zadbanie jest ważne, ale brzydota jest subiektywna i nie można nazywać kogoś brzydkim bo nie poświęca swojego szczęścia by dorównać paniom/panom z okładek gazet (…). Gdy widziałam jak piękne są inne kobiety z branży, czułam się przy nich właśnie brzydka. Bo nie mam idealnych kształtów (…). Brak tej „mody na brzydotę”, a tak naprawdę prawdy, powoduje problemy psychiczne i to spore - napisała młoda aktorka.

W dyskusję pod postem włączył się również trener Daniel Józef Kuczaj, który niejednokrotnie współpracował z Kaczorowską.

- Aguś, uwielbiam Cię, uwielbiam słuchać czasami jak gadasz o ciążach, dzieciach, laktatorach i zabawach sensorycznych. Natomiast ten post jest dla mnie niezrozumiały… Konkretniej nazwałem go w swoim story! Powtarzam swoim siostrom, że są piękne, gdy wysyłają mi zdjęcia fałd, rozstępów po dzieciach z uporem maniaka mówię “zobacz ile już osiągnęłaś”... powtarzam to swoim klientom, osobom z którymi pracuje… ten post sabotuje moje argumenty.. - dodaje celebryta.

Czym jest ruch #bodypositive?

Wśród komentujących znalazła się również aktywistka Martyna Kaczmarek, która tak jak inne gwiazdy nie zgadza się ze słowami Kaczorowskiej. Postanowiła opowiedzieć nam, na czym tak naprawdę polega ruch #bodypositive i czy ma on coś wspólnego z “modą na brzydotę”, którą opisała Agnieszka Kaczorowska- Pela.

- Bodypositive jest ruchem, który ma na celu normalizowanie różnych podejść do życia i swojego ciała. Pokazanie, że każde z tych podejść jest okej, dopóki nie narzucasz go innym. Chodzi o uświadamianie, że różne i nie zawsze doskonałe ciała są okej. Nie tylko w kontekście, cellulitu, wzrostu, ale również wszelkiego rodzaju niepełnosprawności. Tyczy się to również osób transpłciowych, które przechodząc tranzycję, mogą wyglądać inaczej niż tak, jak przyzwyczailiśmy się na okładkach magazynów. Bardzo ważne jest aby nie marginalizować osób, które nie są w stanie osiągnąć tego powszechnie uznawanego “kanonu piękna”. Bodypostive jest po prostu o akceptacji i dawaniu sobie wolnego wyboru. To właśnie ten wolny wybór jest tutaj kluczowy- mówi aktywistka.

- Podejście Agnieszki do jej własnego ciała też jest okej. W ciałopozytywności chodzi o akceptowanie i normalizowanie każdego typu sylwetki, również tych wysportowanych. Jeśli chcesz mieć dopracowane ciało, czy przez ćwiczenia, czy za pomocą operacji plastycznych to też jest okej. Tak jak mówiłam, chodzi o akceptację każdego ciała. Jeśli chcesz mieć wysportowaną sylwetkę - to super, a jeśli nie chcesz - to też super. To jest właśnie bodypositive - akceptacja i wybór. To, co nie jest okej to narzucanie innym swojego punktu widzenia, tak jak zrobiła to Agnieszka. Dlatego uważam, że jej post jest krzywdzący - puentuje Martyna Kaczmarek.

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >