Swiatgwiazd.pl
Cezary Pazura o LGBT

TRICOLORS/East News

Cezary Pazura o LGBT

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Stanowisko Cezarego Pazury do społeczności LGBT nigdy nie było jasne. Aktor przedstawił je jednak w swojej książce "Byłbym zapomniał". Wyraźnie podkreślił, że choć jest konserwatystą, akceptuje osoby homoseksualne i ma w tym pewną granicę. Fra

  • Cezary Pazura otwarcie skomentował swoje podejście do społeczności LGBT

  • Aktor przez wiele lat mierzy się z łatką homofoba

  • „Akceptuję, ale do czasu” – napisał w swojej książce, zaznaczając, dokąd sięga granica jego afirmacji

Cezary Pazura od lat mierzy się z łatką homofoba, którą przyczepiono mu po 59. Konkursie Piosenki Eurowizji. Aktor ocenił wówczas występ Conchity Wurst – reprezentantki Austrii, która wygrała starcie. Jego słowa do dziś krążą po sieci.

Cezaremu Pazurze zarzucono homofobię

Cezary Pazura nigdy nie swoich krył konserwatywnych poglądów, nie raz dzieląc się nimi z opinią publiczną. Zrobił to między innymi po wspomnianej już Eurowizji, po której zakończeniu opublikował w mediach społecznościowych obszerny post. Tabloidy od razu wychwyciły jego słowa i zaczęły dopisywać mu brak akceptacji dla osób homoseksualnych.

- (...) ta Kiełbasa, to cwany facet! Wie dokładnie, co wykombinować, by wykręcić kota ogonem. Jeśli muzycznie jesteś jak inni, musisz czymś zaszokować. I proszę. Wystarczy, że babka przestała się golić (…) – pisał Pazura na Facebooku.

Czynnikiem, który nie wpłynął dobrze na wizerunek Pazury, było też jego poparcie dla narodowców, którzy zamierzali zniszczyć tęczę na Placu Zbawiciela. To przeważyło szalę, a znany aktor został okrzyknięty homofobem.

Cezary Pazura tłumaczy: „Akceptuję, a nie tylko toleruję”

W październiku 2017 roku w polskich księgarniach ukazała się książka „Byłbym zapomniał” będąca autobiografią Cezarego Pazury. Wśród wielu zawartych w niej wątków aktor poruszył także kwestię swojego stanowiska do społeczności LGBT. Wbrew opinii publicznej opowiedział się za jej pełną akceptacją. Do czasu.

W szczerym wyznaniu Cezary Pazura zdradził, że sam zna osoby homoseksualne, które w jego opinii zasługują na pełny szacunek. Jego granica afirmacji kończy się jednak wtedy, gdy społeczność LGBT wychodzi na ulice i w kolorowych strojach zaczyna walczyć o swoje prawa. To dla aktora jest już przesadą.

- Akceptuję, a nie tylko toleruję... Akceptuję do czasu, kiedy widzę kolejną maszkarę-paradę. (…) Nie pojmuję tej fanfaronady (...) umacniającej jedynie wizerunek, że gej to co najmniej dziwak, pozorant, karykatura – fragment książki Pazury cytuje portal Pomponik.

Wspomniana walka według Pazury powinna toczyć się nie na ulicach, gdzie organizowane są różnego rodzaju parady i marsze równości, ale w odpowiednich urzędach czy stowarzyszeniach. Tamtejsi pracownicy – jak stwierdził aktor – pomogą im zdecydowanie bardziej, jeśli przyjdą i grzecznie przedstawią swoje uwagi, niż kiedy „poprzebierani w stringi i kapelusze-penisy będą wrzeszczeć na ulicach”.

Mimo wyraźnego braku tolerancji do wszelkich form marszów równości, Cezary Pazura zapewnia, że jego konserwatywne podejście do życia nigdy nie odebrało mu akceptacji dla osób, które „kochają inaczej”.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

  • Henryk Gołębiewski wiele stracił przez alkohol. Zarzeka się, że nie pije od 2 lat

  • Artur Barciś przyjął szczepionkę na COVID-19. Relacja aktora zaskakuje

  • Nie żyje Jarosław Szczepaniak. Aktor grał w największych hitach TVP

Źródło: Pomponik, Dziennik.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >