Czym jest "trójkąt śmierci" na twarzy? Zwykłe wyciśnięcie pryszcza może skończyć się dramatycznie
Trójkąt śmierci na twarzy to pojęcie stosunkowo "stare", ale wciąż obce dla dużej części kobiet. Warto wiedzieć jednak, gdzie się znajduje, by uniknąć przykrych konsekwencji, jakie możemy odczuć w wyniku nieprawidłowego dbania o higienę skóry.
Gdy na naszej twarzy pojawia się nieestetycznie wyglądająca krostka, pierwszą naszą myślą jest to, by jak najszybciej się jej pozbyć. Wyciskanie nie jest jednak najlepszym pomysłem- zwłaszcza, jeśli znajduje się ona w rejonie trójkąta śmierci.
Trójkąt śmierci na twarzy. Gdzie się znajduje?
Pojęcie trójkąta śmierci na twarzy powszechne było już w XIX w. Niewielu z nas potrafiłoby jednak wskazać konkretne jego umiejscowienie . Warto nadrobić tę wiedzę, bo okazać się może ona przydatna podczas samodzielnego pozbywania się niedoskonałości skóry.
Podstawą trójkąta jest linia znajdująca się pomiędzy dolną a górną wargą, rozciągająca się od obu kącików ust. Po połączeniu ich równymi liniami z wierzchołkiem w postaci szczytowego punktu naszego nosa, wytworzy nam się umowna figura geometryczna.
Uwaga na trójkąt śmierci na twarzy
W rejonie trójkąta śmierci na twarzy pojawiać się mogą opryszczki, krostki lub różnego rodzaju inne niedoskonałości skóry, które wprost kuszą, by jak najszybciej się nimi “zająć”. Dermatolodzy przestrzegają jednak przed samodzielnym usuwaniem zniekształceń, zwłaszcza w zasięgu wspomnianej figury .
Żyła twarzowa, górna, dolna i kątowa odprowadzają krew do zatoki jamistej, zakażenie powstałe w wyniku doprowadzenia do małego nawet krwotoku może skutkować poważnymi konsekwencjami, mogącymi prowadzić nawet do śmierci .
Niebezpieczeństwa związane z trójkątem śmierci na twarzy
Infekcja może wydawać się nam błaha, możemy ją nawet zbagatelizować. Igranie z trójkątem śmierci na twarzy może jednak skończyć się zapaleniem opon mózgowo-rdzeniowych, a nawet ropieniem mózgu .
Nasza ignorancja może skutkować też zakrzepowym zapaleniem zatoki jamistej , które rozwinąć się może nawet w ciągu jednej doby. Nie należy więc lekceważyć zaleceń dermatologów i nie ryzykować wyciskaniem pryszczy bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą.
Zobacz zdjęcia:
Źródło: poradnikzdrowie.pl