Swiatgwiazd.pl
Jarosław Kaczyński

ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Dom Jarosława Kaczyńskiego został zamazany w Google street view. Rzecznik PiS skomentował sytuację

19 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

Zaskakujący zwrot akcji w sprawie Jarosława Kaczyńskiego. Tym razem nie chodzi jednak o polityczne dokonania prezesa Prawa i Sprawiedliwości, a należącą do niego nieruchomość. Dom polityka niespodziewanie zniknął z wirtualnej mapy Google. Obojętnym na don

  • Dom Jarosława Kaczyńskiego zniknął z Google street view

  • Głos w tej sprawie zabrał rzecznik partii Prawo i Sprawiedliwość

  • Radosław Fogiel sądzi, że stoi za tym jeden z internautów

Samej postaci Jarosława Kaczyńskiego z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Wielu wciąż może jednak nie wiedzieć, gdzie na co dzień mieszka prezes partii Prawo i Sprawiedliwość. Okazuje się, że dom polityka znajduje się na warszawskim Żoliborzu. Do niedawna z elewacją budynku mogli zapoznać się między innymi znający właściwy adres internauci.

Dom Jarosława Kaczyńskiego zniknął z wirtualnej mapy

Nieruchomość należąca do Jarosława Kaczyńskiego znajduje się przy ulicy Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu. Przez lata internauci mogli złożyć politykowi wirtualną wizytę, zaglądając na Google street view.

Narzędzie Google umożliwia użytkownikowi zapoznanie się z danym otoczeniem bez konieczności wychodzenia z domu. Wirtualny spacer po Żoliborzu umożliwiał internautom zaspokojenie ciekawości - i tego dobiegł jednak kres. Okazuje się, że dom Jarosława Kaczyńskiego nagle zniknął z internetowego odpowiednika prawdziwej ulicy - obiekt został zamazany.

Jednym z użytkowników, który zwrócił na tę zmianę uwagę, był dziennikarz Wirtualnej Polski. Szymon Jadczak zamieścił stosowny wpis na Twitterze. Zauważył, że Google obchodzi się w ten sposób ze strategicznymi dla państwa obiektami.

W sieci natychmiast zaroiło się od pytań. Spekulowano na temat powodów, dla których Jarosław Kaczyński miałby zadziałać celem wymazania budynku z wirtualnej mapy. Odpowiedź może być jednak znacznie prostsza, niż się wydaje. Podkreślał to również rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Radosław Fogiel, rzecznik partii, postanowił zabrać w tej sprawie głos. Zaznaczył, że w rzeczywistości każdy internauta może wnioskować o wymazanie z serwisu swojej postaci, twarzy czy konkretnej nieruchomości. Wszystko, co należy zrobić, to skontaktować się z przedstawicielami Google’a.

- Przecież każdy może wnieść o usunięcie z serwisu swojej twarzy, samochodu czy domu, w którym mieszka. Wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę i napisać do administracji serwisu - tłumaczy rzecznik partii, której przewodzi Jarosław Kaczyński.

Kto odpowiada za zniknięcie domu polityka z wirtualnej mapy?

Zagadką pozostaje wciąż, kto odpowiada za zniknięcie domu Jarosława Kaczyńskiego z wirtualnej bazy Google’a. I na to zagadnienie pewną odpowiedź przygotował Radosław Fogiel. Zdaniem rzecznika Prawa i Sprawiedliwości za wymazanie nieruchomości raczej nie odpowiada Jarosław Kaczyński we własnej osobie. Prawdopodobnie jest to skutek działań jednego z internautów, który do tej pory nie wyjawił swej tożsamości.

- Każdy internauta mógł tego dokonać. Czy po to, żeby pomóc prezesowi chronić jego prywatność, czy żeby wykręcić mało śmieszny dowcip? Nie sądzę, żeby prezes Kaczyński sam wysłał to zgłoszenie - powiedział rzecznik.

Artykuły polecane przez portal Świat Gwiazd:

  • Na pogrzeb księcia Filipa nagle wbiegła naga kobieta

  • Ewa Krawczyk poinformowała o złym stanie zdrowia brata Krzysztofa Krawczyka

  • Jakimowicz skomentował odejście Orzecha z TVP

Źródło: Jastrząb Post, Twitter

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Natalia NiewczasAutor

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Olga Kalicka pokazała zdjęcie ze ślubu przyjaciółki. Obie zachwycają urodą

Czytaj więcej >

Plotki

W najnowszym odcinku "Mam Talent" posypią się czerwone przyciski. Jurorzy nie byli zadowoleni

Czytaj więcej >

Plotki

Donald Tusk pokazał zdjęcie z najmłodszą wnuczką. Rozczulający widok

Czytaj więcej >

Plotki

Elżbieta Romanowska o kontynuacji "Rancza". Brakuje jej udziału "Pawła Królikowskiego

Czytaj więcej >

Plotki

Fryzjer z "Top Model" dostaje porażające groźby. Wszystko przez metamorfozy uczestników

Czytaj więcej >
kajra

Plotki

Rafał Maserak martwi się o Kajrę

Czytaj więcej >