Agata Duda Żródło: Agata Duda zaprasza na "Królewskie Bajki", spot z dn. 9 stycznia 2021 roku; screen youtube.com/Zamek Królewski w Warszawie - Muzeum

Dziennikarz opowiedział o awanturze Agaty Dudy z prezydentem

29 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Media ponownie wywlekają na światło dzienne historię z Agatą Dudą w roli głównej. Zdarzenie miało miejsce lata temu podczas przelotu prezydenckiej pary samolotem. Pierwsza dama miała wejść wówczas w konflikt ze swoim własnym małżonkiem. Wyraźnie nie przypadło jej do gustu postępowanie głowy państwa - poszło o kontakty zawodowe.

  • Media wspominają sprzeczkę Agaty Dudy z mężem
  • Żonie prezydenta nie przypadła do gustu postawa Andrzeja Dudy
  • “Milcząca pierwsza dama” zajęła 2. miejsce w sondażu na najlepszą partnerkę głowy państwa

W 2015 roku Agata Duda stanęła u boku swego małżonka na czele państwa, stając się kolejną pierwszą damą. Stosunkowo szybko przylgnęła do niej łatka “milczącej”, co nie pozostaje bez związku z brakiem udziału Agaty Dudy w debacie publicznej. Sytuacja, do jakiej doszło na pokładzie samolotu podczas pierwszej kadencji Andrzeja Dudy, pokazuje jednak, że pierwsza dama potrafi być stanowcza.

Agata Duda zrugała męża

Dziennikarz Andrzej Stankiewicz przed laty relacjonował osobistą potyczkę Agaty Dudy z małżonkiem. Szorstka wymiana zdań odbyła się podczas służbowego rejsu samolotem.

W pewnym momencie Agata Duda miała udać się do pokładowej łazienki. Jak opisuje dziennikarz, wracając, uszu pierwszej damy dobiegła rozmowa prezydenta z Joachimem Brudzińskim. Samolot osiadł już bezpiecznie na ziemi, a prezydent Polski mógł włączyć telefon. Brudziński przemawiał ponoć bardzo głośno do słuchawki, domagając się czegoś od Andrzeja Dudy. Tajemnicą pozostaje, czego tak gorliwie dopominał się polityk.

Niewesoła rozmowa między małżonkami miała wywiązać się jeszcze w trakcie konwersacji polityków. Pierwsza dama wyraźnie nie była zadowolona z braku stanowczości swego małżonka, co skłoniło ją do zdecydowanej reakcji. Agata Duda miała odebrać prezydentowi telefon, zakomunikować rozmówcy, że mąż nie ma obecnie czasu na rozmowy i bezceremonialnie zakończyć połączenie.

Lech Wałęsa podarował pieniądze potrzebującejLech Wałęsa podarował pieniądze potrzebującejCzytaj dalej

Na tym historia się jednak nie zakończyła. Według relacji dziennikarza Agata Duda zwróciła się tuż po tym wprost do prezydenta. Słowa, jakie miały paść z jej ust, z pewnością nie przywołały uśmiechu na twarzy głowy państwa.

- Pozwalasz się bardzo źle traktować. Nie będę z Tobą jechała w jednym samochodzie… - zagroziła Agata Duda.

Nie wiadomo, czy tamtego dnia prezydencka para rzeczywiście skorzystała z dwóch osobnych pojazdów. Internauci byli jednak zaskoczeni tak stanowczą reakcją pierwszej damy, która na co dzień stroni od publicznych komentarzy i otwartej konfrontacji. Być może to właśnie jej nieobecność w społecznych debatach sprawiła, że Agata Duda uplasowała się dopiero na drugim miejscu w rankingu najbardziej lubianych polskich pierwszych dam.

Najlepsza pierwsza dama jest tylko jedna

W 2020 roku przeprowadzenia sondażu podjęła się pracownia IBRIS (Instytut Badań Rynkowych i Społecznych). Ponad 1100 Polek i Polaków usłyszało wówczas pytanie o to, która pierwsza dama po 1990 roku jest w ich oczach tą najlepszą.

Trzecie miejsce zdobyła wówczas Maria Kaczyńska (zagłosowało na nią 16,6% ankietowanych). Agata Duda uplasowała się na drugim miejscu, zdobywając 20,6% poparcia. Niekwestionowaną liderką okazała się natomiast Jolanta Kwaśniewska, którą wskazało aż 48,1% badanych.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plotek, Onet, o2.pl

Następny artykuł