Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Te gwiazdy nie lubią Świąt Bożego Narodzenia. Mają konkretne powody. Wśród nich Błaszczyk i Wojewódzki
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 22.12.2023 23:32

Te gwiazdy nie lubią Świąt Bożego Narodzenia. Mają konkretne powody. Wśród nich Błaszczyk i Wojewódzki

Gwiazdy, które nie obchodzą świąt, fot. KAPiF; canva.com
Gwiazdy, które nie obchodzą świąt, fot. KAPiF; canva.com

Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejszy czas w roku, moment spotkań z bliskimi, przebaczania i radości przy suto zastawionym stole. Nie wszyscy podzielają jednak tę opinię. W polskim show-biznesie nie brakuje gwiazd, które nie dzielą się opłatkiem i z daleka omijają karpia w galarecie i makowiec. O kim mowa?

Które gwiazdy nie lubią świąt?

Celebracja Bożego Narodzenia nie we wszystkich budzi pozytywne odczucia. Niektóre gwiazdy polskiego show-biznesu nie kryją, że nie obchodzą grudniowych świąt, a wręcz mają już serdecznie dość zamieszania wokół nich.

Do tego grona zaliczyć można z pewnością Romę Gąsiorowską, która w jednym z wywiadów udzielonych magazynowi “Pani” wyjawiła, że obca jest jej wigilijna tradycja i nie jest zwolenniczką świątecznego szaleństwa. Nie przeszkodziło jej to jednak zagrać w jednej z najważniejszych bożonarodzeniowych polskich komedii, “Listach do M.”, gdzie z powodzeniem wcielała się w postać “pani mikołajkowej” Doris.

Skoro o aktorkach mowa, nie sposób nie wspomnieć o Julii Pietrusze. W rozmowie z Interią artystka wyjawiła, że nawet, gdy była dzieckiem, nie zasiadało się w jej domu do wigilijnego stołu.

Nie mam żadnych skojarzeń związanych z Bożym Narodzeniem, bo pochodzę z rodziny, w której nie obchodziło się świąt. Sianko pod obrusem, kompot z suszu czy pachnący karp na stole nie robią na mnie wrażenia - zwierzyła się gwiazda.

Zobacz: Sylwester 2023 TVP. To dlatego Edyta Górniak wymaga OŚMIU pokoi! Wydało się, w jakim celu

Roma Gąsiorowska
Roma Gąsiorowska, fot. KAPiF
Julia Pietrucha
Julia Pietrucha, fot. KAPiF
„U mojego Krzysia już świątecznie”. Tak Ewa Krawczyk przystroiła grób męża. Stanęło na nim kilka choinek Trudne święta gwiazdy "Gogglebox". Zabraknie ważnej osoby: "Pusty wigilijny stół, tęsknota w sercu"

Gwiazdy, które nie lubią świąt. Z dala od świątecznej celebracji

Z pewnością nikogo nie zdziwi negatywny stosunek do świąt Nergala. Lider grupy Behemoth w wywiadzie dla serwisu NME krytykował komercyjną otoczkę Bożego Narodzenia, nie ukrywając jak bardzo go drażni.

Nienawidzę komercjalizacji. Nienawidzę, gdy wszyscy się wokół spieszą. Nienawidzę obżarstwa. To nie moja energia - orzekł gwiazdor.

Jednocześnie wyjawił, że stara się wykorzystać ten czas na odpoczynek oraz spotkania z rodziną i przyjaciółmi.

Zwykle o tej porze roku staram się uciekać z Polski w jakieś gorące miejsce, najlepiej gdzieś, gdzie nigdy nie słyszeli o Jezusie - stwierdził ironicznie piosenkarz.

Z pewnością zgodziłby się z nim również Marcin Tyszka, który również nie rozumie bożonarodzeniowego zamętu. W rozmowie z So-magazyn.pl zdradził, że nie ubiera choinki i nigdy nie ozdabia swojego mieszkania. Na święta najczęściej wyjeżdża zaś z rodzicami do Madrytu.

Nergal
Nergal, fot. KAPiF
Marcin Tyszka
Marcin Tyszka, fot. KAPiF

Święta nie takie wesołe?

Swojej antypatii do Bożego Narodzenia nie krył też nigdy Kuba Wojewódzki, który wyjawił, że przestał je obchodzić po śmierci swojej mamy. Obecnie, podobnie jak Nergal i Marcin Tyszka, najczęściej spędza koniec grudnia za granicą.

Magiczna gwiazdkowa iskierka rozbłysła jednak w momencie, gdy związał się z Anną Markowską. Na Instagramie dziennikarza pojawiły się zdjęcia z przygotowań do pieczenia tradycyjnych pierniczków. Na pytania komentatorów o to, czy ponownie zaraził się świątecznym szaleństwem, odpowiadał bardzo wymijająco.

Niemałym zaskoczeniem okazać może się również fakt, że fanką Wigilii nie jest również Ewa Błaszczyk. W komentarzu udzielonym redakcji “Faktu” wyznała, że okres świąteczny nie kojarzy się jej z radosną celebracją.

Ja nie lubię świąt. To taki czas, kiedy zamiera życie, a każdy skupia się na rodzinie, na bliskich. A ja mam w tej kwestii dziury, luki - wyjaśniła aktorka.

Zobacz: Tragedia Opczowskiej tuż przed świętami: "Wigilia przy szpitalnym łóżku". Dziennikarka prosi o modlitwę

Kuba Wojewódzki
Kuba Wojewódzki, fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk, fot. KAPiF

Źródło: “Pani”, interia.pl, nme.com, so-magazyn.pl, “Fakt”, jastrzabpost.pl