Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ida Nowakowska prosi o wsparcie dla małego chłopca. Zaapelowała do fanów
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 22.08.2022 10:37

Ida Nowakowska prosi o wsparcie dla małego chłopca. Zaapelowała do fanów

Ida Nowakowska EA
fot. Jan Bielecki/East News

Ida Nowakowska postanowiła zaangażować się w zbiórkę charytatywną na rzecz małego Oliwiera, który walczy z SMA, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni. Chłopiec ma coraz mniej czasu, a potrzebuje ponad 10 mln zł na leczenie. Gwiazda zaapelowała do fanów: "Wspólnie możemy tak wiele!".

Tancerka i prezenterka stacji TVP już nie raz udowodniła, że działalność charytatywna jest jej bardzo bliska. Tym razem zdecydowała się wykorzystać swoją platformę na Instagramie i nagłośnić sprawę kilkumiesięcznego Oliwiera. Chłopiec potrzebuje najdroższego leku.

Ida Nowakowska poprosiła o pomoc dla kilkumiesięcznego chłopca

Znana ze stacji TVP Ida Nowakowska zabrała głos w sprawie małego chłopca o imieniu Oliwier. Poprosiła swoich fanów, by wsparli rodziców dziecka i dołączyli do zbiórki opublikowanej na stronie siepomaga.pl. Jej celem jest uzbieranie ponad 10 mln zł na terapię genową w walce z SMA.

- Oliwier urodził się 5 stycznie 2022 roku. Tak bardzo się cieszyliśmy, gdy mogliśmy pierwszy raz dotknąć jego rączek, spojrzeć w malutkie oczka, przytulić… Wyczekany dla rodziców i starszych braci. Jego rozwój przebiegał książkowo. Nikt nie spodziewał się, że za kilka tygodni staniemy oko w oko ze śmiercią… - opisuje matka chłopca na stronie zbiórki.

Stan Oliwiera jest coraz cięższy, a leczenie wiąże się z ogromnymi kosztami. Tragiczna relacja jego matki na tyle poruszyła Idę Nowakowską, że ta postanowiła zaapelować do swoich odbiorców. Ma nadzieję, iż uda się zebrać określoną kwotę i uratować życie chłopca.

- Pomóżmy! Wspólnie możemy tak wiele - napisała gwiazda.

Nowakowska nie kryje swojego uwielbienia do dzieci

To nie pierwszy raz, kiedy gwiazda TVP udzieliła się charytatywnie. Jeszcze w maju tego roku Nowakowska zapowiadała, że spędzi ze swoim synkiem Dzień Dziecka w wyjątkowym miejscu.

- Planujemy pojechać do miejsca, które już odwiedziłam raz, czyli naszego zaprzyjaźnionego ośrodka Caritas, który przyjął ok. 100 dzieci z sierocińców z Ukrainy - mówiła dla portalu Jastrząb Post.

Gwiazda nie kryje, że jest prawdziwą patriotką i katoliczką. Pomimo zawrotnej kariery życie rodzinne stanowi dla niej priorytet. W swojej ostatniej relacji na Instagramie pokazała, jak spędza czas razem z małym Maksymilianem Markiem w Chicago. Chłopiec miał m.in. szansę zobaczyć Muzeum Polskie w Ameryce czy Parafię św. Jacka w Chicago. Na opublikowanych materiałach maluch okazywał prawdziwą fascynację zwiedzanymi miejscami.

Kilkumiesięcznemu Oliwierowi można pomóc na poniższej stronie:

Zbiórka
fot. instagram.com/idavictoria/
Treść zbiórki
fot. instagram.com/idavictoria/
Syn Idy Nowakowskiej
fot. instagram.com/idavictoria/
Ida Nowakowska z synem
fot. instagram.com/idavictoria/

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Gratulacje płyną z całej Polski, Daniel Martyniuk oświadczył się ukochanej. Faustyna pokazała pierścionek

  2. Sara James przekazała ważną wiadomość, zostało niewiele czasu. Czekała na to od dawna. "Trochę się stresuję"

  3. Marcin Hakiel wrzucił do sieci urocze nagranie i ogłosił: "Tydzień do ślubu". Znamy szczegóły Zapraszamy na naszego Instagrama Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].