Idealny makijaż z wykorzystaniem... brokuła? To nie żart! Ten sposób zachwycił kobiety na całym świecie
Techniki makijażowe są tworzone już naprawdę za pomocą każdego produktu. Na mediach społecznościowych kreatywność nie zna granic, a tym razem użyjemy brokuła! Sami zobaczcie, co można zdziałać za jego pomocą.
Od czego uwarunkowane są piegi?
Piegi królują w makijażu już od kilku lat, ponieważ trend pojawił się w momencie rozpoczęcia promocji zdrowej, szklącej się cery za sprawą koreańskiej pielęgnacji. Piegi, znane również jako efelidy , powstają głównie w wyniku ekspozycji skóry na działanie promieniowania UV . Głównym czynnikiem odpowiedzialnym za ich pojawienie się jest produkcja melaniny , która jest naturalnym barwnikiem skóry.
Podczas gdy u niektórych osób melanocyty , komórki produkujące melaninę, równomiernie rozkładają się w skórze, u innych grupują się w określonych obszarach , co prowadzi do powstania piegów. Skłonność do posiadania piegów może być również dziedziczna , ponieważ genetyka odgrywa istotną rolę w predyspozycji do nadmiernego wybarwienia skóry pod wpływem słońca.
Jasna karnacja produkuje zazwyczaj mniejszą ilość melaniny, a to przekłada się na większą podatność promieniowania UV. W rezultacie piegi są efektem kombinacji genetyki, ekspozycji na słońce i ilości melaniny w ich skórze.
Jak robić sztuczne piegi?
Zimą dostęp do słońca jest zdecydowanie ograniczony, choć przemysł beauty promuje trend na piegi przez cały rok . Kiedy w latach 2000 były zakrywane pod ciężkim makijażem, teraz piegi są chwalone i często właśnie z ich powodu nie nakładamy kryjących, matowych podkładów. Wybieramy np. lekkie kremy BB , które nie przyćmią przebarwień, a ponadto — łatwiej na nich rysować.
Aby dorobić sobie sztuczne piegi , najpierw musimy zadbać o czystą, zadbaną cerę . Na niej najlepiej będzie utrzymywać się zarówno makijaż, jak i dorysowane piegi. Do wyboru mamy wiele sposobów, dzięki którym otrzymamy naturalny efekt efelidów.
Pierwsza technika to zastosowanie specjalnego markera do piegów . Można delikatnie nanosić go na wybrane miejsca na twarzy, takie jak nos, policzki i czoło, aby symulować naturalne przebarwienia.
Inną metodą jest stosowanie prasowanych cieni do oczu w odpowiednich odcieniach brązu lub brudnego różu , aby stworzyć delikatną iluzję. Nanosimy cień na mały, precyzyjny pędzelek i stawiamy kropki po twarzy. Sprawdzi się też kredka do brwi lub jakikolwiek inny produkt w naturalnym kolorze naszej cery, którym można nanieść ślad. Niezależnie od wybranej metody kluczowym krokiem jest subtelność i stopniowanie w nakładaniu koloru. Pomoże to podkreślić naturalny efekt.
Brokuł sposobem na piegi?
Na Instagramie znaleźliśmy nowy sposób na dorabianie piegów, do którego wystarczy tylko brokuł . Zadanie jest proste: musimy oderwać jedno małe ”drzewko” od pęczka surowego brokuła, a następnie ubrudzić je delikatnie w cieniu do powiek o brązowej barwie. Na koniec subtelnie przykładamy go w okolice nosa i policzków.
Porowata powierzchnia brokuła sprawdza się idealnie jako marker do piegów, ponieważ chropowatość jest na tyle mała, że efekt staje się naturalny . Oczywiście po nałożeniu ”brokułowych piegów” należy rozblendować je gąbką do makijażu lub pędzlem , aby wygładzić i wtopić w cerę . Sami zobaczcie, jak to zrobić: